Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, posiadam wzmacniacz stereo Diora WS442+ korektor FS042, kilka dni temu podczas słuchania muzyki na słuchawkach (dość głośno, z bardzo dużym bassem) zgasła jedna słuchawka, patrze na Diore a tam jeden kanał się nie świeci, nagle bam drugi przestał działać i się wzmacniacz wyłączył i wstać nie chce. Jutro mam zamiar ją rozkręcić i wyczyścić. Macie może jakieś sugestie co mogło się zepsuć? 

Pozdrawiam! 

Jaka impedancja słuchawek? Niedopasowanie słuchawek może skutkować spaleniem wzmacniacza wskutek wydzielenia zbyt wysokiej mocy, i to właśnie zapewne zaszło tutaj. Standardowo: wymienić elektrolity, tranzystory, bezpieczniki i słuchawki na dopasowane.

Niekompetencja // jg

Edytowane przez jacekgothic

Jaka impedancja słuchawek?

Co to ma do rzeczy?

Niedopasowanie słuchawek może skutkować spaleniem wzmacniacza wskutek wydzielenia zbyt wysokiej mocy, i to właśnie zapewne zaszło tutaj.

Masz pojęcie o jakim sprzęcie piszesz?

Standardowo: wymienić elektrolity, tranzystory, bezpieczniki i słuchawki na dopasowane.

Elektrolit to powinieneś sobie wymienić ale....

@Topic & autor.

Skoro nie masz pojęcia o elektronice, to lepiej sobie odpuść grzebanie w tym sprzęcie bo jeszcze zrobisz sobie albo komuś krzywdę.

Oddaj ten wzmacniacz do placówki gdzie pracują ludzie posiadający odpowiedni sprzęt i doświadczenie w naprawach.

Dzisiaj rozkręciłem wzmacniacz i przeczyściłem powietrzem, sam korektor podłączony pod gniazdko działa, natomiast jak podłącze pod gniazdko we wzmacniaczu to już nie. Chciałem spróbować sam coś wymienić bo pewnie w serwisie wezmą tyle ile warty jest ten sprzęt.

Chyba właśnie tak zrobię, akurat mam 200 zł wolne to chyba się skusze na jakąś Yamahe, co o tym myślicie?

Poprosiłem ojca żeby zobaczył ten wzmak i okazało się ze bezpiecznik jest jest skopany, ojciec postanowił zrobić sam zastępczy  :menda: Ta radość jak wzmak się włączył a po 5 sec siedzieliśmy w kłębach dymu :cry:  No nic, nie będę zakładał nowego tematu to chciałbym żebyście mi doradzili jakiegoś fajnego wzmaka do 200 zł, dodam ze ta diora była dla mnie wystarczająca ale jakby coś lepszego jakościowo się znalazło to byłbym zadowolony. 

@Up

We wzmacniaczu pewnie pierdoła była uszkodzona a teraz... ogarnięty człowiek może go naprawi. Magia i urok domorosłych elektroników wstawiających gwoździe zamiast bezpieczników.

Logicznym jest, że jeżeli bezpiecznik strzelił to coś za nim ma zwarcie.

Poza tym napisałem Ci wcześniej:

nie masz pojęcia o elektronice, to lepiej sobie odpuść grzebanie w tym sprzęcie bo jeszcze zrobisz sobie albo komuś krzywdę.

Tobie przydałby się wzmacniacz gdzie stopień końcowy oparty jest o tranzystory stosowane w spawarkach np. Eltron 100U.

Może to uchroniłoby sprzęt przed spaleniem.

• Popieram 1

Poprosiłem ojca żeby zobaczył ten wzmak i okazało się ze bezpiecznik jest jest skopany, ojciec postanowił zrobić sam zastępczy [:menda:] Ta radość jak wzmak się włączył a po 5 sec siedzieliśmy w kłębach dymu [:cry:] No nic, nie będę zakładał nowego tematu to chciałbym żebyście mi doradzili jakiegoś fajnego wzmaka do 200 zł, dodam ze ta diora była dla mnie wystarczająca ale jakby coś lepszego jakościowo się znalazło to byłbym zadowolony.

ala podobny temat :)