Skocz do zawartości

Padła grafika, na co wymieni serwis?


Recommended Posts

Witam

 

Prawdopodobnie mam wadliwą grafikę. Zawiesza obraz, dźwięk i cały komputer w grach. Już sprawdzałem wszystko włącznie z reinstalacjami systemu. Jest to wina fabrycznego OC, nawet zmiany BIOS karty nie pomogły. Karta to Gigabyte Radeon HD7850 2GB OC (GV-R785OC-2GD), problem w tej karcie jest znany i występuje dosć często, nawet znalazłem filmy na Youtube pozaujące tą wadę u innych. Przymierzam się do oddania jej na serwis... Karta kupiona w Proline.

Padło pytanie co jeśli wymiana na inną? Może nie być już jej w magazynach... Proszę o infomacje co powinienem dostać minimum z nowych kart aby nie były gorsze od tej? Wydaje mi się że Radeon R9 270 2GB 256bit powinien być mniej wiecej jej nowszym odpowiednikiem, co sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Nie sadze że by ci wymienili na inny model   bo ten radek  7850 nie jest aż tak  stary  , powinni go mieć  na stanie  , poza tym przed ewentualną wymianą na inny model serwis musi  uzyskać twoją zgodę    na zamianę na inny model . Jeżeli ci zaproponują radeona r9 270 to jak najbardziej  przyjmij  taką ofertę

Link to post
Share on other sites

A skąd masz takie informacje? Z tego co wiem elektroniki się już nie naprawia tylko wymienia elementy. Podejrzewam wadliwe pamięci na karcie więc raczej wymienią kartę bo chyba nie będą lutować kości. Pozostaje kwestia uznania gwarancji i czekać 21 dni roboczych (do 3 lutego 2014), bo dziś karta poszła na serwis...

Przy oddaniu nadmieniłem że jeśli wymiana to chciałbym dopłacić około 200zł do czegoś lepszego. Karta kosztowała mnie w marcu 2013 dokładnie 759zł. Jedno wiem... Gigabyte drugi raz mnie zawiódł i chyba zmienię na inną firmę przyszłą kartę. Zastanawiam się jeszcze czy nie wybrać GeForce. Co lepsze

Waszym zdaniem do Battlefield 4?

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

Poczekamy, zobaczymy ;) Ja mam obecnie kartę od MSI, którą poprzedni właściciel dostał w zamian za Gigabyte, który 3 razy wracał na gwarancję, za każdym razem karta była naprawiana zamiast nowej sztuki.

 

Jak będzie w Twoim przypadku to nie wiem, jak dostaniesz nową to się ciesz :)

Link to post
Share on other sites

Między innymi po to aby poznać opinię innych oraz tego żeby mieć mniej więcej info na czym stoję i na co wymienić ja zaproponuje serwis. Biorę pod uwagę to że karta wróci sprawna, bo o to mi chodzi. Mam dość restartów komputera podczas grania. Zamiast relaksować się tylko mi ciśnienie podnosi uszkodzony Gigabyte...

Link to post
Share on other sites

Bo Gigabyte zazwyczaj sprzęt naprawia. Sam jak oddawałem płytę na gwarancję (jakieś półtora roku temu) to dostałem naprawioną.

 Gadasz głopoty oddałem płyte GIgabyta za 700 zł za 10 dni nie wiecej miałem nówke, każdy przypadek inny ale na siłe to naprawiają płyty w Asusie

Edytowane przez aleksander12
Link to post
Share on other sites

 Gadasz głopoty oddałem płyte GIgabyta za 700 zł za 10 dni nie wiecej miałem nówke, każdy przypadek inny ale na siłe to naprawiają płyty w Asusie

Zależy co miałeś ubite. Ja miałem uwalony port PCI-e i sieciówkę, wzięli naprawili.

Jednak u Gigabyte jeśli da się naprawić niewielkim kosztem to naprawiają, tylko w ciężkich przypadkach dają inne sztuki. Jak wyżej pisałem to nie jest EVGA, gdzie na 100% dostaniesz nową sztukę jak oddasz wadliwą.

Edytowane przez Ationx
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...