Skocz do zawartości

Wymiana obudowy, polecenie dobrych wentylatorów


Recommended Posts

Witam

W poprzednim temacie dostałem porade iż warto zastanowić się nad nową obudową, ponieważ wymieniam karte graficzna na Gigabyte GTX 770 oc, która jest dość długa ma 29,5cm.

Obecnie mam brutusa 410 (pozostaje 1,5cm)

Pozostałe podzespoły:

Intel i5 2500k @4,0Ghz, w przyszłości troche wiecej

Asrock p67 pro 3

do tego standardowy dysk 7200 rpm 500gb

8gb ramu
OCZ ZS 550W

 

Przedział cenowy ustalam na około 250zł , ale warunek by ta obudowa była w sklepie KR SYSTEM

http://www.krsystem.pl/obudowy-katid-57.html#start który mam nieopodal siebie,

Obudowa musi być czarna, wygląd ma małe znaczenie, najlepiej nie podświetlana, im bardziej chłodna w środku tym lepiej. Obudowe zakupie w ciagu miesiaca, jesli bedzie mozliwosc to prosze tez o polecenie z tego sklepu wentylatorów do niej.

 

Pytanie 2:

W przypadku braku środków co też sie moze wydarzyć, to chciałbym uzyskać Waszą opinię czy obecna obudowa Brutus 410 będzie odpowiednia dla tego zestawu? Czy temperatury nie beda zbyt wysokie? Jeżeli to coś zmieni to może dokupię 2 wentylatorki? 2 podstawowe z obudowy juz mam, moge wymienic i kupic 4 jakies dobre, wyjdzie mnie to korzystniej cenowo, bo poki co na obudowe kasy nie mam. Czy zamontowanie wentylatorkow poprawi sytuacje? Równiez bardzo proszę o podanie linka jesli uznacie to za stosowne ze troche to pomoze sklep KR SYSTEM http://www.krsystem.pl/obudowy-katid-57.html#start

Edytowane przez megabier
Link to post
Share on other sites

Brutus jakościowo wypada słabo i to piekarnik jest;/

 

Z tego sklepu to Zalman Z9 Plus - dobrej jakości materiały, bardzo przewiewna - 4 wentylatory w zestawie, minusem jest brak usb 3.0 na frontpanelu. Obudowa ma podświetlane wentylatory, ale diody można kawałkami czarnej izolacji potraktować i nie będą raziły.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://www.salurion.pl/product/124389/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Fractal_Design_Core_3000_Black_bez_zasilacza.html

 

Do tego dochodzi przesyłka, ale dostajesz świetną jakościowo budę, do której zmieści się każda karta - ma wyjmowane koszyki na dyski. W kwocie około 250 zł jest to moim zdaniem najlepszy wybór.

 

http://www.karen.pl/product/124389/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Fractal_Design_Core_3000_Black_bez_zasilacza.html

 

Dychę drożej, ale mają przedstawicielstwa w wielu miastach, więc jeśli są u Ciebie, to mimo wyższej ceny wyjdzie Ci taniej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Fajny ten Corsair, zamówiłem. Dziekuje bardzo.

Doradzicie mi jakie wentylatorki do niego kupic z tego sklepu? http://www.kurtmedia.pl/pol_m_Komponenty-PC_Wentylatory-1095.html

Mam zasilacz OCZ ZS 550W bedzie sie dalo wszystko podpiac? i wentylatorki podpina sie pod plyte glowna czy jak?

Kryterium : cena / jakość (najlepiej bez podswietlenia)

Link to post
Share on other sites

Fajna buda, dobrze wyceniona, szkoda tylko, że nie ma demontowalnego koszyka na dyski.(coś a'la fractal gdzie koszyk na HDD ma dwie części i ta górna jest demontowalna) Sporo usprawnia to wentylację. Brak kontrolera obrotów to też spora wada. 

 

Jeśli chodzi o wentylatory, to polecam Enermax UCTB14 T.B.SILENCE   do pracy w poziomie - idealne na górę i dół. Na wentylatorach do pracy w poziomie nie oszczędzaj, bo część modeli nie nadaje się do takiej pracy(terkocze na starcie, albo po czasie). Na front, tył, bok - do pracy w pionie można wybrać coś tańszego - np. SilentiumPC Zephyr (140 i 120 mm)

Powyższe wentylatory nie mają podświetlenia. 

 

 

Co do wentylacji to wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem będą:

- 3x140mm(Enermax) - 2x góra i 1x spód

- 2x120mm(Zephyr) - front

- 1x120mm(standard) - tył

 

Więcej IMO zbędne. 

 

 

Te enermaxy możesz podpiąć poprzez przejściówkę prosto do molexów od zasilacza. Zephyry przydałoby się przykręcić - je lepiej podepnij prosto do płyty głównej.

 

 

 

Kolejna rzecz - tutaj przestrzegam przed sklepem:

 

Kurtmedia.pl? Gorszego sklepu wybrać nie mogłeś.(mam tylko nadzieję, że obudowy tam nie zamówiłeś) Masakra - poczytaj sobie opinie. Sklep już nie raz miał na pieńku z UOKiK za przetrzymywanie pieniędzy i celowe wprowadzanie w błąd klientów fałszywie sugerując dostępność produktów.

 

Sam też miałem z nimi do czynienia. Zamawiam monitor, status dostępny - klikam kupuję, wypełniam formularz. Po 30 minutach przychodzi mail, z danymi przelewu i potwierdzeniem zamówienia(że niby monitor jest i oczekują na wpłatę). Przelewam kasę.... Zaraz po zaksięgowaniu dostaję mail, że monitora nie ma i realizacja wydłuży się do 2 tygodni. Zwracam się o zwrot pieniędzy, bo nie mam zamiaru czekać - w innym sklepie dostanę monitor za 3 dni. Czekam na pieniądze około miesiąca.

 

Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że po informacji, że nie mają monitora - na stronie ten dalej widniał jako dostępny - i to pomimo mojej prośby o aktualizację statusu. Cena była niezła, to i pewnie natrzepali sobie ładnie kasy. Kredyt 0% na okres miesiąca. To u nich normalka.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

U nich wszystko jest dostępne i to w niezłych cenach. Problem w tym, że tak naprawdę sprzedają jedynie ułamek tego, co mają w katalogu. Ich siedziba jest kilka ulic ode mnie, więc pofatygowałem się osobiście, żeby zobaczyć jak to wygląda. To nawet nie jest firma-krzak. Dziwię się, że jeszcze nikt ich nie zamknął.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki Panowie za info w takim razie odchoe od yego sklepu i biore tegoFractala Arc Midi R2. Czy do niego te wentylatory beda tez dobre czy moze lepiej wymienic? Prosze o linka do wentylatorow nie drogich w miare z tego sklepu http://techplanet.pl/produkty/obudowy/fractal-design-arc-r2-midi,38920.html badz jezeli obudowa w podobnej cenie jest w innym sklepie to z innego. Dziekuje

Link to post
Share on other sites

IMO Arc Midi 2 to lepszy wybór niż tamten Corsair.

 

Masz kontroler obrotów - czyli trochę odciążysz płytę główną. Do tego kontrolera bez przejściówek chyba max. 3 wentylatory podłączysz. Powinien sobie jednak poradzić nawet z 5 wolnoobrotowymi.(po zastosowaniu dwóch rozgałęziaczy  np. takich)

 

Już przy 7v(środkowe ustawienie na kontrolerze) powinno być całkiem cicho i wystarczająco wydajnie.

 

 

Dołączone wentylatory dobrze sobie radzą przy pracy w poziomie i nie musisz wydawać kasy na drogie wentylatory. 

 

Na górę i spód dałbym te wentylatory co masz zamontowane w standardzie.(2x góra, 1x spód) 

Na przód 2x140mm SPC Zephyr, z wentylatora na tył bym zrezygnował.

 

 

Jak nie masz więcej jak 3 dysków to musowo zdemontuj górny koszyka na dyski - wentylacja będzie jeszcze lepsza.

Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie dalej bede modernizował kompa: Oto moj config co dalej wymieniac?:

Intel i5 2500k @4.0Ghz --> niebawem wiecej
chłodzenie Thermaltake Contac 21 (CLP0600)
Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX) ---> interesuje mnie SSD do gier
karta : geforce gtx 560 Ti ----> gigabyte gtx 770 oc 4gb (mozliwa wieksza rozdzialka jak FHD)
Obudowa Brutus 410 ---> Fractal Arc Midi R2
ram: 2x 4gb hyperx 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM XMP, Blu (KHX1600C9D3B1K2/8GX)
płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155
zasilacz OCZ ZS 550W 135, 80 Plus Bronze (OCZ-ZS550W-EU)

 

Chciałbym dołożyć też 2x4gb ramu, bo lubie miec sporo programow otwartych jak gram.

Tylko kupowałem te kosci 2 lata temu i kosztowały mnie 170zł, a teraz najtaniej spotkalem 290zł...

Wiem tylko ze CL musza byc takie same, jesli chce dolozyc, ale czy musi byc ten sam model? jesli nie to jakie wziac?

i jaki dysk SSD polecacie na system z gierkami?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...