Skocz do zawartości

Zacinanie się gier poniżej 50 fps, czym spowodowane ?


Recommended Posts

Witam, mam problem a mianowicie , gdy gram sobie w gre, i fps spada poniżej 50 fps, pojawia się wyraźny spadek płynności, odkryłem to w borderlands 2 chodź tam fps`y były zawsze powyżej 60, zdarzał się spadek , uruchomiłem wiec ogranicznik do 30 fps, a tu co ? Po prostu masakra . Dzisiaj kupiłem sobie assassin 4, tam już fpsy są często poniżej 50 , nie da się po prostu grac .. szukałem wszędzie, nigdzie nie znalazłem rozwiązania, mam nadzieje , ze wy mi pomożecie. Temperatury są bardzo dobre, mój sprzęt to 


Gtx 660 ti
Intel i5 3470 
8 gb ram

P.s robiłem benchmark 3dmarkiem który wyszedł mi świetnie miałem coś kolo 8200 punktów. Tam przy wyświetlanych animacjach gdy było 35 fps, płynność była idealna. A dlaczego tak jest w grach ? 
  •  
Edytowane przez kubsonpl007
Link to post
Share on other sites

Dziękuje, a więc :

 

temp w spoczynku procka : 29*C - 33*C    po 30 min grania 50*C-  55*C

temp w spoczynku grafiki : 27*C - 29*C     po 30 min grania 45*C - 55*C

 

 

zużycie w spoczynku procka to 1% - 3%   maksymalne użycie gdy gram to 100% 

-------,-----------------  grafiki to 1%- 3        ----------------,----------------   tu jest więcej opcji . 

 

tu screen  https://imageshack.com/i/mw9hbtp  

Edytowane przez kubsonpl007
Link to post
Share on other sites

Wyglada ok, a obciazenie proca grafy w stresie/spoczyku?

Jest jeszcze jedna opcja aby Windowsa przeinstalowac na 90% problemow pomaga. Btw gtx 660 w ac4 ma prawo sie ciac przy najwyzszych ustawieniach, moj hd 7850 2gb potrafi mi ladnie dropa rzucic przy duzej ilosci dysmu.

Link to post
Share on other sites

W reinstalce odsyłam Ciebie do Youtube. Zaraz przeglądnę screeny bo na tabie siedziałem

 

Na moje oko wygląda ok... Czy grzebałeś/instalowałeś coś ostatnio? A może ugryzł Ciebie pająk i masz zdolności spidermana? Ludzkie oko wyłapuje 24 klatki na sekundę (24fps) więc albo masz super wzrok albo cos nie tak z wirusem mayby? Może pirackie gry masz chociaż mnie osobiści nigdy piracka wersja nie zawiodła :D

 

//Nie powielaj bzdur. 

//sv

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Hm, przeinstalowałbym tylko , że ja nie mam pojęcia o komputerach i bym musiał dostać dokładne instrukcję, chociaż gdy kupowałem komputer to tworzyłem partycję itp. 

 

 

ktoś mi napisał, że może mam takie odczucia, ( ponoć to całkiem normalne teraz w grach, że po spadku poniżej 50 fpsów gra się nie komfortowo )  być może gry potrzebują teraz więcej fpsów do wyświetlania . nie mam pojęcia. tak niektórzy pisali .

W reinstalce odsyłam Ciebie do Youtube. Zaraz przeglądnę screeny bo na tabie siedziałem

 

Na moje oko wygląda ok... Czy grzebałeś/instalowałeś coś ostatnio? A może ugryzł Ciebie pająk i masz zdolności spidermana? Ludzkie oko wyłapuje 24 klatki na sekundę (24fps) więc albo masz super wzrok albo cos nie tak z wirusem mayby? Może pirackie gry masz chociaż mnie osobiści nigdy piracka wersja nie zawiodła :D

gry mam oryginalne, nic nie instalowałem :) dbam strasznie o komputer, z wirusem ? jeżeli chodzi o program antywirusowy to mam AVG i nie wiem jak go wyłączyć. xd

Edytowane przez kubsonpl007
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie 30fps w zupelnosci wystarcza chyba ze gram w bf3 to przydaje sie 60fps. Wywal te programy optymalizujace czy antywira...
Ale ja bym sie upieral przy tym ze pajak ciebie ugryzl i posiadles super moce

 

Przeleć kompa Combofix-em.

Edytowane przez magnatosq
Link to post
Share on other sites

Hah. skanowałem już malwarebytes pokazało mi pełno błędów usunąłem i nic :) powinno wystarczać 30 fps , a własnie z tego co pamiętam miałem kiedyś ps3 i grałem na nim w bf 3 i wiem, że te gry były robione tak, iż stałe były 30 fps bądź nawet 25, i przecież hulało pięknie . 


a może to wina monitora ? bo mam strasznie stary : LG flatron L1753S

Link to post
Share on other sites

Monitor raczej nie jest przyczyna. A tak btw to te forum jest antypomocne gdyz moderator dal mi ostrzezenie za chec pomocy. Widocznie wikipedia go nie oszukuje. Do moderatora 24 fps to 24 klatki na sekunde a tyle wlasnie ludzkie oko wylapuje tak wiec moze skoncz czytac wiki i zapisz sie na kursy z tej dziedziny. Pozdrawiam i zegnam bo na tym syfiastym forum nawet slowa nie mozna napisac - czuje sie jak za komuny gdy wolnosc slowa byla ograniczana. PS. Daj mi bana modzie to ci ulzy.

Edytowane przez sid vicious
brednie
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

 

Do moderatora 24 fps to 24 klatki na sekunde a tyle wlasnie ludzkie oko wylapuje tak wiec moze skoncz czytac wiki i zapisz sie na kursy z tej dziedziny.

 

A oczu ile masz ? :] Chłopie; pieprzysz, pieprzysz, pieprzysz....

Odpal sobie tą stronkę. http://boallen.com/fps-compare.html Widzisz różnice ?

Dalej, obejrzyj sobie ten filmik od 4:40 http://www.gamespot.com/videos/reality-check-do-we-need-60-fps-on-ps4-and-xbox-on/2300-6415658/

 

Dostajesz ode mnie warna i wypad z tego tematu, bo ze swoją wiedzą na pewno nikomu nie pomożesz.

 

Do autora: jak będziesz pisał poprawnie i utrzymywał dyskusje na poziomie, temat zostanie otwarty. Jak będę miał czas później i nikt inny się nie wypowie, naświetlę Ci pewne kwestie, o których najwidoczniej nie wiesz. :)


 

 

te forum jest antypomocne gdyz moderator dal mi ostrzezenie za chec pomocy

 

Dostajesz warny za pisanie bzdur i wprowadzanie ludzi w błąd !

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Asasin 4 ma dość spore wymagania. Jeżeli chcesz grać w tą grę optymalnie na pewno musisz w opcjach wyłączyć physx i synchronizację (vsync) - teraz, musisz sobie pobrać NVidia inspector. Otwierasz to, tam znajdujesz profil assassina i dajesz ograniczenie klatek do 50. Tym sposobem uzyskałem najlepszą możliwą płynność w tej grze, bez bardzo rzucającego się w oczy tearingu (gram na TV). Resztę opcji mam na maxa. Ty pewnie będziesz musiał ciut obniżyć bo mam lekko mocniejszą kartę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
4 fps to 24 klatki na sekunde a tyle wlasnie ludzkie oko wylapuje

 

Sory ale jeżeli nie widzisz różnicy chociażby na TV 60HZ vs 100HZ który dorzuca klatki w locie to dziękuje Ci bardzo za takie rady. Sygnał w kablówce ma około ~29 fpsów (ablo nawet i mniej)  AC ma skopaną optymalizację na PC i nawet najmocniejsze sprzęty mają z tą grą problemy.  Stałe 50 klatek zapewnia i7 + GTX 770 

 

http://www.youtube.com/watch?v=WnzryNWoboo

 

Jest jeszcze jedna opcja aby Windowsa przeinstalowac na 90% problemow pomaga

 

Proszę Cię, daruj sobie .... szkoda że nie mam tutaj moderki bo też bym Ci warna walnął za takie pisanie głupot 

 

Autorze, przetestuj zestaw na innych grach i zobacz czy masz podobne problemy, zajrzyj w ustawienia graficzne i powyłączaj pierdylion opcji który obciążają sprzęt a mało wnoszą do poprawy grafiki. 

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

 

u mnie gdy gram i spada poniżej 50 fps da się grać, tylko często , że tak powiem "rwie" .

 

Po Twoich wypowiedziach ciężko tak naprawdę stwierdzić czy po prostu źle dobierasz parametry konfiguracyjne gry pod swój sprzęt, czy może z jakiegoś powodu dotyka Cię niepożądany stuttering. ''Płynność idealna'', która cieszy me gały to stałe 60 klatek. Cokolwiek będzie poniżej tej wartości, zawsze to okiem wyłapiesz. Jak zaliczasz duże spadki to pozostaje Ci albo obniżyć detale, albo grać z wyłączonym vsync, gdzie płynność powinna być lepsza ale niestety kosztem tearingu, dlatego napisałem o tym ograniczeniu w assassinie do 50kl bo wtedy nie jest to aż tak widoczne. Jest to jedyna gra, która mi tak chodzi.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

30klatek to nie jest wartość na jakiej musisz się męczyć z tą kartą. Borderlands 2 grałem już dawno na gtx 670 i miałem stałe 60 klatek więc raczej nie powinieneś mieć problemów. Wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju gry i jej silnika. W niektórych grach efekt będzie widoczny bardziej, w innych - mniej. Dlatego ja zawsze polecam dobierać tak suwaki by mieć te stałe 60. Różnicy między FXAA a MSAA gołym okiem raczej nie zauważysz, natomiast różnicę płynności, spowodowaną włączeniem wartości bardziej GPU obciążającej - już tak.


@up

Wywal ten GFxperience. ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...