Skocz do zawartości

Płyta główna pod zestaw.... Którą wybrać...


Recommended Posts

Witam

 

Mam dylemat za cholere nie moge sie zdecydować, którą płyte wybrac do poniższego zestawu... Chce aby umożliwiała OC procka (umiarkowane 4,5Ghz z i5 Hasswell), wspierała SLI i była solidnie wykonana z dobre jakości podezspołów (Military Class 4). Żeby starczyła na lata. Nie ufam, odrazu mówie AsRockowi. Wątpie w jego jakość. Budżet jak posiadam na płytke to ok. 700zł +/-.  Mam kilka swoich propozycji z czego pierwsza znacznie przekracza budrzet ale strasznie mi sie podoba :). Czekam na wasze opinie i propozycje.

 

Moje propozycje to: 

 

- Asus SABERTOOTH Z87 - ładna i ma zbroje :) 

- Asus Maximus VI Hero Intel Z87

- MSI Z87 MPOWER Intel Z87 - najlepsze wyposażenie chyba. 

- Asus Z87-PRO Intel Z87 (też ładna :)

- MSI Z87-GD65 Gaming Intel Z87 

- Gigabyte GA-Z87X-OC Intel Z87 

- MSI Z87-G45 Gaming Intel Z87 - obiektywnie rzecz ujmując chyba najlepszy wybór.

 

 

 

Zestaw: 

 

Procesor:  Intel Core i5-4670K LGA1150 

 

Chłodzenie procesora: Thermalright HR-02 Macho Black White + Pasta termoprzewodząca Arctic-Cooling MX-2 (4g)

 

Płyta główna: ...................................................................................................................................

 

Pamięć RAM: Corsair DDR3 8GB(2x4GB) 1600MHz Vengeance Low Profile CL9 

 

Karta graficzna: EVGA GeForce GTX780Ti 3GB DDR5/384bit DVI/HDMI/DP PCI-Express (ver. SuperClocked)

 

Dysk HDD i SSD: Western Digital Scorpio Blue 500GB SATA3 (WD5000LPVX) + Plextor SSD 128GB SATA3 (PX-128M5S)

 

Napęd: Asus nagrywarka DVD DRW-24F1ST czarny OEM

 

Zasilacz: SeaSonic X-750 750W

 

Obudowa: Fractal Design Define XL R2 Black Pearl USB 3.0

 

Mysz i klawiatura: Roccat ISKU ROC-12-721 i Roccat Kone Pure

 

Pozdrawiam wszystkiech...

Link to post
Share on other sites

Asus SABERTOOTH Z87 ta zbroja naprawde Ci sie  przyda :D heh 

 

tak po za tym to zrób losowanie i na którą płyte wypadnie na tą bęc :D Wszystkie które podałeś są dobre, chociaż obiło mi sie o oczy że niektórzy narzekają na MSI MPOWER. Skoro do ASRocka nie masz zauafania...  Umiarkowane OC Haswella 4,5 GHz ? hm to jest juz raczej jego górna granica.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...