Skocz do zawartości

Obudowa pod Gigabyte Radeon R9 270X i Arctic Cooling Freezer 13 Pro do 250zł


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

Hej, to znowu ja...

Uznałem wcześniej że wstrzymam się z zakupem i chyba dobrze zrobiłem lecz nie do końca.

Dozbierałem ~200zł i nadal brakuje mi tych pieniędzy :P
Wybrałem obudowę Fractal Design Arc Midi R2 (już zamówiłem), szczerze mówiąc wcześniejsze mi się nie podobały a ta bardzo !
I tu do was pytanie, przez długi okres GPU GV-R927XOC-2GD było nie dostępne, wcześniej kosztowało 739 zł (było dostępne)(no i za 8 zł mogłem mieć BF4...), a teraz KOSZTUJE 779zł ! różnicy niby tylko 40zł ale GPU czym starsze powinno być tańsze a nie droższe i tu jest te pytanie zaczekać (chwilowy wzrost cen (targi CES ?)) czy kupować ?

Edytowane przez DienoX
Link to post
Share on other sites

@DienoX

Kupować, bo dalar przed świetami spadł do rekordowego poziomu 3.02 (od ponad roku tak nisko nie był), do tego promocje świąteczne i ceny były niskie. Teraz jest po świątecznych promocjach i dolar idzie w górę, jest już po 3.07. Moim zdaniem pójdzie jeszcze wyżej, wiec cena pójdzie raczej w górę. Oczywiście może dojść do nieprzewidzianych sytuacji i dolar pójdzie nagle w dół, wróżką nie jestem, piszę tylko co myślę, a decyzja i tak należy do Ciebie. Targi CES nie miały wpływu na ceny. Prędzej spowodowałyby spadek cen, niż wzrost jak by się na nich ukazały rewolucyjne produkty.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Coś w tym jest bo wczoraj zamówiłem Fractal Design Arc Midi R2 FD-CA-ARC-R2-BL za 346,62 zł a dziś już jest za 368,39 zł!

Teraz trochę (nawet bardzo) żałuje że nie kupiłem tej karty wcześniej miałbym BF i GPU za 750 zł a teraz same GPU za 780 zł...

CASE oraz GPU już zamówione, całkowity koszt 1125,62 zł, a mógł być 1085,62 ... Teraz czekam jedynie na dostawę do sklepu i obiór osobisty ;)

Link to post
Share on other sites

Ceny niekiedy tak dynamicznie się zmieniają, że ja bym tak na to nie patrzył. Zamówiłbyś przed świętami, teraz dolar poszedłby jeszcze w dół i byś żałował, że kupiłeś. Nie przewidzisz co będzie się działo. Podejdź do tego tak, że zamówiłeś teraz i jak dolar pójdzie w górę to nie dość, że zaoszczędzisz to już będziesz z części korzystał. Zadowolenia z części :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zakupiłem kilka dni temu Fractal Design Arc Midi R2 oraz Gigabyte Radeon R9 270XOC, to podzielę się swoimi problemami oraz opinią.

 

Jako że jestem chodzącym nieszczęściem to przejdźmy do moich problemów:

Mój Komputer to teraz rosyjska ruletka.

1.Problem (Pytanie) Czy to normalne że karta graficzna uruchamia dopiero od 5 do 10s wentylatory po uruchomieniu, inne startują od razu. Podczas Boot'owania Windowsa karta zmienia się w wielką suszarkę jakby wentylatory chodziły na 100% , czy to normalne ?

2. To teraz przejdźmy to mojej rosyjskiej ruletki, Jeżeli komp jest uruchomiony i spróbuje zmienić prędkość wentylatorów ( ten panel do regulacji na obudowie) to jest około 50% że komp się zawiesi, wtedy wszystkie wentylatory się kręcą lecz obraz się zatrzymuje w miejscu dosłownie nic się nie da ruszyć, jakby zamiast monitora mam ScrenShot'a (podeśle potem video o co mi dokładnie chodzi) lecz jeżeli zmienię prędkość wentylatorów przy wyłączonym PC jest wszystko ok (działa). Dlaczego tak jest ?

 

Fractal Design Arc Midi R2

Plusy:

- Duża

- Dobrze wentylowana

- Filtry przeciw kurzowe 

- USB 2/3

- Inne mniejsze

 

Minusy:

- Wysoka (problem z podłączenie słuchawek do panelu przedniego, mam małą wnękę na PC przez to muszę go wysuwać)

- DIODA LED, jeb... po oczach jak cholera dlatego jej nie podłączyłem

To chyba na tyle tych minusów.

 

Jako że przez mój wątek przetoczyła się dyskusja na temat terkoczących wentylatorów Fractal'a, to też wypowiem się na ten temat.

TAK wentylatory Fractal'a terkoczą, lecz gregotsw ma trochę racji (nie, nie jest on głuchy).

Wentylatory Fractal'a terkoczą jedynie na:

  • Niskich (nie słychać z odległości 20cm)
  • Średnich (ledwo słuchać z odległości 20cm)
  • Wysokich (wyraźnie słychać z odległości 20cm)

​Wentylatory Fractal'a + Gigabyte Radeon R9 270XOC (GIGABYTE WINDFORCE 3):

  • Niskich (słychać jedynie szum powietrza z odległości 20cm)
  • Średnich (dobrze słychać szum powietrza z odległości 20cm)
  • Wysokich (słychać wyraźny szum powietrza z odległości 20cm)

​Co do GPU się nie wypowiem bo ogranicza mi go CPU. Jak pisałem zbieram kasę na Płytę Główną, Procesor oraz RAM, Zastanawiam się ile muszę zebrać, 1600zł wystarczy ? Jednakże zanim tyle kasy uzbieram minie trochę czasu więc kupić Intel przeżytkowy Haswell (może refresh który nie długo zadebiutuje?) czy lepiej zaczekać Broadwell'a ?

Edytowane przez DienoX
Link to post
Share on other sites

Dziwna sprawa z tymi wentylatorami bo przecież kontroler obrotów zewnętrzny jest niezależny od reszty podzespołów.

 

Moja propozycja to podpięcie kontrolera pod molex z innej wiązki, albo jeśli masz tylko jedną wiązkę z molexami to do innego złącza chociaż. No i oczywiście posprawdzać czy wszystko prawidłowo podczepione.(i na molexach i na 3 pinowych złączach wentylatorów)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

@Sawik900

Ty naprawdę w to uwierzyłeś :D To była ironia, bo to byłoby jeszcze głupsze niż zadane pytanie.

 

@DienoX

Filtry czyści się tak samo jak cokolwiek czyścisz/sprzątasz w domu. Najszybciej i najłatwiej to odkurzyć z odpowiednią końcówką raz w tygodniu podczas sprzątania. Nie trzeba ich wtedy nawet wyciągać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...