Skocz do zawartości

Upgrade PC pod battlefield 4


Recommended Posts

Witam wszystkich. Po paru latach użytkowania komputera postanowiłem trochę go usprawnić a skusiła mnie do tego gra battlefield 4. Poniżej podaję to co mi siedzi w obudowie:

 

 

CPU:
Intel Core 2 Duo E8400 @ 3.00GHz
Technologia Wolfdale 45nm
RAM:
3,00GB 2-Kanałowy DDR2 @ 333MHz (5-5-5-15)
Płyta Główna:
ASUSTeK Computer INC. P5Q-PRO (LGA 775)
Grafika:
M1717A (1280x1024@60Hz)
1024MBNVIDIA GeForce GTS 250 (Gigabyte)
Chłodzenie:
Noctua NH-U9B
Zasilacz:
Cooler master Real Power M620
 
Zależy mi na tym aby mi płynnie chodził battlefield 4 w multi. Co by pasowało wymienić?
Z jakimi kosztami to się wiąże ??
Z góry dzięki za odpowiedzi pozdrawiam.
Link to post
Share on other sites

Akurat BF4 nie jest dobrą grą pod budowę nowego sprzętu gdyż optymalizacja zarówno w singlu jak i multi jest bardzo słaba. Nawet dysponując mocnym zestawem nikt tej płynności ci nie zagwarantuje.

 

Co do wymiany sprzętu to oczywiście pozbywasz się wszystkiego co masz w tej chwili i składasz zestaw od podstaw.

Edytowane przez Lukkas
Link to post
Share on other sites

Tak myślę że dobrym pomysłem byłoby się wstrzymać aż wydadzą jakiś patch poprawiający optymalizację gry, lecz jeszcze zastanowię się. Zaproponujcie mi jakieś zestawy i zobaczę czy dam radę wygenerować takie kwoty ;]

Za ile mógłbym sprzedać sprzęt który mam obecnie??

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Czy w kwocie 1000 zł brałeś pod uwagę sumę jaka możesz uzyskać za stary sprzęt? Na oko to będzie jakieś 5-6 stówek za płytę, ram, procesor i kartę. Obudowę, zasilacz i dysk bym zostawił.

 

Poniżej lista elementów jakie Ci brakują do stworzenia przyzwoitej konfiguracji:

 

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/
AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/
Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL8 Ballistix Tactical
Asus GeForce GTX 770 DCII OC 2GB DDR5 256bit (1110/7010)

 

łączny koszt 2832 zł  - Twoje 1550?  i brakuje  1282 zł

Można również wybrać słabszą kartą  (co nie znaczy słabą) do 800 zł wtedy jesteśmy 400zł do przodu.

Jaki masz jaki masz monitor? 

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Czyli okolo 1500 bys mial, to tak na szybko

i5 3350p - 630m

gigabyte ga-z68ap-d3 - 220

ram 4gb - 150

grafika palit 650ti boozt 1gb - 500

razem 1500

jak uzbierasz na chlodzenie cpu (100) robisz oc procka na ok 3.8GHz

masz 4rdze iowy cpu dobry do gier i grafike ze sredniej polki ktora da rade z twoja rozdzielczoscia

Ceny z esc.pl

Oczywiscie jak uzbierasz wiecej kasy to od razu kup chlodzenie cpu np. SilientiumPc fera 1224 a w przyszlosci mozesz zbierac na lepsza grafike i zmienic ja za np. rok na mocniejsza. Moim zdaniem na takim zestawie i we wspomnianej rozdzielczosci bez problemu zagrasz we wszystkie nowe gry w przyzwoitej jakosci (nie zawsze na maxa ale medium/high)

Edytowane przez olo163
Link to post
Share on other sites

Dobre zestawienie tylko jak już mam kupować wszystko od podstaw to już wolę chwilę poczekać uzbierać jakąś większą kwotę i kupić naprawdę dobry sprzęt. Myślałem na początku że nie mam aż tak starych podzespołów i w 1000 zł się zamknę z modernizacją lecz widocznie muszę składać wszystko od początku więc myślę że chwilę poodkładam fundusze i wydam na jakieś dobre zestawienie ;]

Link to post
Share on other sites

A co powiecie na takie przeze mnie wybierane zestawienie ?? Dobrze podobierane podzespoły?? całość kosztuje w granicach 2500 zł

Oczywiście by zainwestować taką sumę to chwile bym gromadził fundusze ;]

 

Pamięć Kingston HyperX 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL10 DIMM HyperX Blu (KHX1600C10D3B1/8G)

Płyta główna MSI H81M-E33 Sc LGA1150, H81M-E33, Intel H81, 2xDDR3, VGA+HDMI, GbLAN, mATX - (H81M-E33)

EVGA GeForce GTX 660 FTW Signature 2 3072 MB DDR5 DP HDMI

Procesor Intel CORE I7-4770K 3.5GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I74770K - wersja z radiatorem

 

Pozdrawiam i liczę na szybkie odpowiedzi ;]

Edytowane przez radekstaczek
Link to post
Share on other sites

Co tu robi i7-4770K z płytą H81? Zajrzyj w FAQ zestawów.

 

Zejdź na i5 i dołóż do lepszej grafiki. Poczekaj chwilę to coś postaram się złożyć rozsądnego...

 

Ale najpierw parę pytań:

- dysk i napęd optyczny masz na SATA?

- jaką masz obudowę?

- masz w planach zmianę monitora na Full HD?

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem slabo skomponowane. ram cl10 (wolny) lepiej wybrac cl9 lub 8 np. crucial, plyta chyba najtansza pod haswella za ok 150 plna procesor za 1200 - do gier wystarczy i5 np. 4670k a roznice doloz do lepszej plyty z mozliwoscia oc procesora i dobra sekcja zasilania np. Asrock z87 Pro4. Jednak na Twoim miejscu zalozylbym nowy temat w dziale zestawy i zastosowal sie do wzoru jak poprosic o pomoc. podaj max budzet, przeznaczenie pc, stare czesci to wiecej osob Ci pomoze bo za 2500 mozna naprawde fajny sprzet kupic i szkoda by bylo wtopic taka kase w jakies g. Tu na prawde sporo osob ma duza wiedze i dobre checi.

Link to post
Share on other sites

Odnośnie pytań od BlueMike:

- żeby nie było wątpliwości 465GB Seagate ST3500418AS ATA Device (SATA) czyli jest SATA ;]

- Obudowa Modecom STEP 407

- w najbliższej przyszłości nie jak już to coś czuje że mnie do tego zmusi trwale uszkodzenie obecnego monitora

 

olo163

Myślę że dobrze radzisz aby napisać nowy temat lecz na razie się wstrzymam zobaczę jak często będę otrzymywał odpowiedzi ;] jak na razie jest bardzo dobrze.

A co do wiedzy forumowiczów odnośnie różnych sprzętów to podzielam twoją uwagę mają dużą wiedzę i chęci nie raz mi już doradzili  zakup różnych sprzętów ;]

Pozdrawiam.

 
Link to post
Share on other sites

Propozycja ode mnie z lekką modyfikacją zestawu Blue Mike z poprzedniego tematu.

Procesor Intel Core I5-4570 3.2GHz LGA1150 BOX HASWEL 719zł

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) 285zł

Płyta główna MSI B85-G43 Sc LGA1150 Intel B85, 4xDDR3    299zł

Dysk SSD Plextor 128 GB 349 zł

Karta graficzna Palit Geforce GTX 760 Jetstream 2GB 905 zł

Łączny koszt 2557 ceny z Morele.

Można jeszcze urwać trochę z procka nie potrzebne jest Ci chłodzenie boxowe skoro masz bardzo dobrą Nocute. Warto również sprawdzić ile masz miejsca w starej budzie pod kartę graficzną (25cm, 3 sloty)

Wydaje mi się że taki zestaw będzie najbardziej optymalny, ssd bardzo przyspieszy całą konfigurację. Pytanie tylko czy Twój monitor to wytrzyma ;)  bo 1280x1024 to pestka dla tego zestawu.

Edytowane przez Michur
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich w nowym roku. Postanowiłem że wydam na modernizacje max 3000 zł. Przeglądałem FAQ zestawów i postanowiłem że zainwestuję w zestaw za 4050 zł tylko bez obudowy, zasilacza oraz dysku. W sumie koszt płyty główniej,grafiki, procka i RAMu wynosi 2813 zł. Czy jest to dobre rozwiązanie?? 

Czy te podzespoły udźwignie mój zasilacz (Cooler master Real Power M620) ??

Czy chłodzenie(Noctua NH-U9B) pasuje do procka (Intel Core i5-3570K)??

 
Link to post
Share on other sites

 

Witam wszystkich w nowym roku. Postanowiłem że wydam na modernizacje max 3000 zł. Przeglądałem FAQ zestawów i postanowiłem że zainwestuję w zestaw za 4050 zł tylko bez obudowy, zasilacza oraz dysku. W sumie koszt płyty główniej,grafiki, procka i RAMu wynosi 2813 zł. Czy jest to dobre rozwiązanie?? 

Czy te podzespoły udźwignie mój zasilacz (Cooler master Real Power M620) ??

Czy chłodzenie(Noctua NH-U9B) pasuje do procka (Intel Core i5-3570K)??

 

 

IMO niezła opcja. Zasilacz da radę. Patrząc na opisy tej Noctuy nie będzie pasowała do i5-3570k.

Link to post
Share on other sites

Kurcze a już myślałem że chłodzenie i obudowa zostaną. No nic muszę do budżetu dodać kolejne 300 zł na obudowę + jakieś chłodzenie. Czy box wystarczy?? Podkreślam że ja nie należę do tych co ingerują w podkręcanie procesorów lecz czy box poradzi sobie z funkcją Turbo boost 2.0??

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...