Skocz do zawartości

Najlepsza płyta główna do 700zł +/- pod SLI


Recommended Posts

Witam

 

Chciałbym was zapytac o to jaka będzie najlepsza płyta główna do poniższego zestawu... Chce aby była solidna pozwalała na OC CPU i obsługiwała SLI... Wiem żę wszyscy polecają AsRocka Extreme 4 ale nie do końca przekonany jestem co do jakości jej wykonania. No i brzydka jak noc jest :) 

 

CPU: Intel Core i5-4670K LGA1150 BOX (OC do przynajmniej 4,5Ghz a jak Tajwan da (dobrą sztuke) to może i więcej...)

 

MOBO:........................................................??

 

GPU: Gigabyte GeForce GTX780Ti 3GB DDR5/384bit DVI/HDMI/DP PCI-Express (ver. OC) x2 w SLI (nie chce żeby płyta w jakikolwiek sposób ograniczała taki układ)

 

RAM: Patriot DDR3 8GB (2x4GB) 1600MHz Viper III Low Profile Blue XMP CL9 x2 = 16GB

 

 

 

 

 

Reszta chyba nie potrzebna. Coś solidnego naprawde do 700zł, ale tańsze jak będzie to sie nie obraże. :) I niech chociaż wygląda jakoś. Dobry fundament to podstawa i dlatego chyba tak ciężko mi coś wybrać.  Liczę na was :) Pozdrawiam...

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Pozwolisz że się wtrącę. Czemu SLI GTX780Ti? Obecnie jest to całkowity bezsens i wywalanie pieniędzy w błoto. SLI GTX760/770 jest o wiele bardziej opłacalne... Sam spójrz:

 

http://www.legitreviews.com/msi-geforce-gtx760--gaming-oc-2gb-video-card-review-in-sli-and-2d-surround_2224/4

 

Sprawdź ile kosztuje 760/770 ;)

 

Co do MOBO, skoro zależy Ci na wyglądzie to:

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z87-gd65-gaming-z87-dualddr3-1333-sata3-raid-hdmi-gblan-atx-z87-gd65-gaming-581871/

 

Osobiście nie polecam jej bo jest mocno przepłacona jak dla mnie, i wspomniany przez Ciebie Extreme jest lepszy rozwiązaniem. Jeśli interesuje Cię jeszcze inna to odsyłam do artykułu:

 

http://pclab.pl/art52708.html

 

Masz tu testy i recenzje praktycznie wszystkich płyt głównych opartych na chipsetcie Z87 :)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dosyć ciężko jest na niej zamontować COOLER CPU. Sam spójrz na obudowę gniazda. Chociaż to też zależy od jego wielkości. Ale jeśli już chcesz wydać koniecznie 700 PLN na MOBO i żeby miało wygląd to skłaniałbym się ku MSI.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

 

 

@gorczyca, nie sądzę, że autor byłby zainteresowany µATX. Btw nie wiem czy ta i5 pozwoli w pełni wykorzystać możliwości 780ti w SLI

 

Pozwoli wykorzystać, tylko trzeba pddać go OC, a SLI 780TI to chybiony pomysł, lepiej kupić dwa 760. Zanim moc dwóch 780ti bedzie potrzebna, bo jedna spokojne wystarcza nadto, to bedą już nowe karty z funkcjami i wodotryskami jakich ta karta nie oferuje.

Link to post
Share on other sites

No nie wiem tak na 100%. Już do 760/770 sli trzeba było kręcić i5 na 4,5 Ghz. Sam jeden 780ti to jest wariat :D

 

Co by offtopu nie było, Jak nie grasz na 3 czy 5 monitorach w UberPro8K HD to raczej Ci to nie jest potrzebne. A w przyszłości to tak jak napisał @@Lucky87, -zanim to sie do czegoś przyda to będą duużo wydajniejsze gpu.

Link to post
Share on other sites

Dosyć ciężko jest na niej zamontować COOLER CPU.

Zależy jaki cooler ;)

Większość nie powinna mieć problemu,tym bardziej,że wejdzie tam taki kolos jak NH D14 :)

http://cdn.pcper.com/files/imagecache/article_max_width/review/2013-06-22/04-noctua-side-closeup.jpg

Link to post
Share on other sites

 

 

x2 w SLI (nie chce żeby płyta w jakikolwiek sposób ograniczała taki układ)

 

Hehe, no to kolego, juz masz dwa ograniczenia z tytulu tego, co juz masz - a wiec procesor. Jest to po pierwsze i5 (dla SLI najmocniejszych ukladow oplaca sie lepiej brac i7 z tytulu Twojego wymagania), a po drugie jest to s1150, ktore - poza okreslonymi przypadkami, raczej niespotykanymi chyba ponizej 700 zl, bedzie oferowalo x8x8 dla obu kart, w przeciwienstwie do plyt z chipem PLX, albo po prostu s2011.

 

Pytales o ograniczenia sensu stricte, wiec dostales odpowiedz :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...