Skocz do zawartości

Obudowa ~200zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Darius.,

Recommended Posts

Witam

 

Postanowiłem zastąpić moją obecną obudowę na inną, z zasilaczem montowanym na dole oraz miejscem na chłodzenie CPU z wentylatorami 120mm (np. SPC Fortis). Mam do wydania około 200zł. Zależy mi na panelu przednim bez zbędnych bajerów - w skrócie im prościej, tym lepiej  :)

 

Moje propozycje (kolejność nieprzypadkowa):

Corsair Carbide Series 200R (205zł) http://www.morele.net/obudowa-corsair-carbide-series-200r-cc-9011023-ww-538565/

Cooler Master N400 z oknem (221zł)http://www.sleeveking.pl/pl/p/Cooler-Master-N400-NSE-400-KWN1-czarny-z-oknem/11883

Nzxt SOURCE 210 ELITE (189zł) http://www.morele.net/obudowa-nzxt-source-210-elite-midi-tower-czarna-s210e-001-505189/

 

Naprawdę ciężko mi się zdecydować, którą obudowę kupić - byłbym wdzięczny za pomoc w wyborze (chodzi mi przede wszystkim o dobrą wentylację).

 

pozdrawiam

Edytowane przez szylolek
Link to post
Share on other sites

Z twoich trzech propozycji najbardziej kierowałbym się ku 200R. Przewiewność, prostota, funkcjonalność a zarazem dość ciekawy design - są. Sporo miejsca na wszelkiego rodzaju coolery, ogólnie buda godna polecenia w twojej cenie i w twoich wymaganiach. Jednak jeżeli nie przeszkadza Ci wygląd Zalmana Z9 Plus, to radziłbym jeszcze przemyśleć tą propozycję:

http://www.morele.net/obudowa-zalman-z9-plus-czarna-midi-tower-z-oknem-bez-psu-zalman-gam-kom-z9-plus-418073/

Znakomita wentylacja (4 wentylatory w zestawie), dużo miejsca, solidna blacha - praktycznie nic dodać, nic ująć. Aha i pomyślałem, że wrócę jeszcze do pewnego uargumentowania twoich pozostałych propozycji. NIestety co do N400 to się nie wypowiem, nie miałem styczności z ta budą, jednak wszelkiego rodzaju NZXT (większość tej budy) to kupa tandetnego plastiku i nic więcej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź Darius.

Zrezygnowałem z Z9 Plus, bo kiedy ją zobaczyłem na żywo nie przypadła mi do gustu (kolega ostatnio sobie na niej zestaw zbudował), a przecież obudowa jest jednym z bardziej widocznych elementów komputera i również o jej względy estetyczne trzeba zadbać. Mam zamontowane aktualnie w obudowie 3 dodatkowe wentylatory 120mm, a w półce leży Fander Roxo 140mm, więc przeniesienie ich do nowej obudowy to nie problem. 200R najbardziej mi się podoba, zastanawiałem się nad wersją z oknem, ale kosztuje 250zł (LINK) i do tego kształt pleksi średnio mi się podoba - lepiej jak sam coś stworzę ;)

Edytowane przez szylolek
Link to post
Share on other sites

Gladius M40 też mi przypadł do gustu, ale ma trochę mało miejsca na chłodzenie CPU, niby jest parę milimetrów zapasu, jednak płyta główna również ma na to wpływ - nie chcę obudzić się z ręka w nocniku  :P

 

EDIT: Mam pytanie: czy mogę podłączyć kable od USB 3.0 do USB 2.0 - bo mam płytę główną, która niestety nie posiada wewnętrznych portów USB 3.0 ? Mam nadzieję, że zachodzi w tym przypadku kompatybilność wsteczna. Jeżeli nie to kupię taki adapter - https://www.cooling.pl/nanoxia-adapter-usb-30-ze-zlacza-zewnetrznego-usb-typu-a-na-zlacze-wewnetrzne-20-pin-25cm,produkt,554298.html

 

Chyba zdecyduję się na Gladiusa, bo ma regulator obrotów w standardzie i więcej miejsca za tacką płyty głównej. 

Edytowane przez szylolek
Link to post
Share on other sites

Zainteresuj sie też moze obudową Corsair 230t, podobno bardzo dobrze wentylowana obudowa z niej ;)

 

A no i jak najbardziej polecam m40, sam mam i jest całkiem fajna.

Edytowane przez Rokhtar
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym się jednak kierował ku 200R, zastanów się dobrze zanim dokonasz zakupu. Corsair nie od dziś zajmuje się produkcją solidnych obudów, wentylacja w serii xxxR również jest bardzo dobra, w odróżnieniu od Gladiusa zwycięża jakością, jak już ktoś wyżej wspominał (temat wałkowany miliardy razy), także pragnę Cię przed tym uświadomić :) Po raz kolejny zaznaczam w wypowiedzi odnośnie tej obudowy - ja nie hejtuję SPC, oni mają także swoje dobre produkty, jednak Gladius jest takim wyjątkiem, na temat którego śmiem stwierdzić pewne fakty. Kolejnym faktem jest to, że to nie jest tez najgorsza obudowa, jednak mogłaby się trzymać w innej cenie, aktualna odstrasza.

Edytowane przez Darius.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sprawa się skomplikowała delikatnie mówiąc..
Przymierzałem godzinę temu jak z długością kabli po przeniesieniu komputera z pod biurka na jego blat (w 1 przypadku ogranicza mnie max. wysokość 44cm). Ucieszony, że kabli wystarczyło włączyłem sobie BF3 i zacząłem grać. Po chwili jednak usłyszałem jakiś pisk/syczenie z obudowy - okazało się że to cewki w GPU :( Tę odgłosy są kompletnie niesłyszalne kiedy obudowa jest pod biurkiem, a nie dają spokoju kiedy mam ją na wysokości głowy. Teoretycznie mogę grafikę wysłać na gwarancję, ale będę bez kompa na kilka tygodni i do tego nie mam pewności czy to naprawią...

Jestem chyba w pewnym sensie skazany na 200R.

Jutro zadzwonię do sklepu gdzie kupowałem kartę graficzną i się zorientuję czy to naprawią lub wymienią na inną - jeżeli odmówią do napisze do serwisu Gigabyte.

Edytowane przez szylolek
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...