Skocz do zawartości

Zasilka di 250zł


Recommended Posts

_nick_ tak mi doradził poza tym do cf trzeba dużo prądu a ta 385 wydaje się być bardzo energo oszędna a co powiesz o tym carbonie 600W on będzie mocny ale chyba strasznie prądo żerny ...

Link to post
Share on other sites

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... psrc=ceneo

 

carbon na chwile obecna nie wydaje sie oplacalny

albo jedziemy w male obciazenie zasilki z duzym zapasem albo jedziemy po kosztach ten carbon to ani jedno ani drugie

 

a enermax to sprzet wybitnie dla ludzi ktorzy oczekuja od zasilacza takiego a nie innego zastosowania

Nickowi w serwerze 24/7 pewnie sie sprawdzi sprawniosc 87% ale Tobie nie zrobi absolutnie zadnej roznicy czy masz 84 czy 88

Link to post
Share on other sites

_nick_ kupował Enermaxa do Athlona, Atom śmiga z tego co mi wiadomo na zasilaczu ModeComa, ale Carbon to konkretny szmelc nie wart złotówki. Mają okrutnie zawyżone moce.

Link to post
Share on other sites

widocznie ceny się zmieniły, ja ostatnio u nich kupiłem za 296zł z przesyłką model 425W :)

 

Ja nie kupiłem enermaxa do serwera :/ tylko do domowego kompa. Do serwera mam fortrona 250W (wystarczyłby 80-100W, ale takich tanich na allegro nie było :P ).

 

 

Najlepszym wyborem dla ciebie chyba będzie Corsair CX400 albo trochę droższy OCZ MXS500.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz napiszę - Carbon to szmelc i trzymaj się od tego z daleka! Na forum było parę wątków o problemach z nimi min. chodziło o niestabilną pracę komputera, bądź wręcz niemożność jego uruchomienia. Zasilacze te po prostu nie mają nic wspólnego z mocami podawanymi na naklejkach. Szmelc, złom i jeszcze jakby to inaczej określić.

 

Co do "energooszczędności" to daj sobie spokój. Realne różnice zauważyłbyś dopiero przy komputerze wciągającym ~1000w z gniazdka i to przy zasilaczach o sprawności 88% vs 65%.

Link to post
Share on other sites

No ja bym aż tak daleko idących wniosków nie wyciągał. Mi się jeden temat kojarzy, a trefna sztuka może się trafić zawsze. Zawyżanie mocy lubią uprawiać wszyscy producenci, nawet taki BeQuiet :/

Link to post
Share on other sites

KOLEŚ W ZAPRZYJAŹNIONYM sklepie komputerowym doradził mi takie zasilacze:

-XILENLE GAMING 600W podobno 250zł

-GIGABYTE 720W SUPERB za 320zł troszkę przekroczył mój budżet ale powiedział że na te zasilacze nawet się nie spocą przy CF-ie

Link to post
Share on other sites

-XILENLE GAMING 600W podobno 250zł

-Wg. danych wentylator nie schodzi poniżej 1200RPM - zapewne słyszalny szum.

-Jedynie 40A na +12v

-wg. recenzji wyraźnie zaniżone napięcie na linii +12v i dodatkowo spada pod obciążeniem,

-brak kabla 8pin do zasilania procesora,

-jedynie 2 kable PCI-E.

 

GIGABYTE 720W SUPERB za 320zł

Oznaczenie odnosi się do mocy chwilowej jaką może podać ten zasilacz. Jego realna moc to 610w i jedynie 504w na liniach +12v.

Przy tej mocy i cenie kupiłbym sprawdzonego Corsaira VX550w (trudno znaleźć recenzję Gigabyte'a) który jest na chwilę obecną tańszy, sprawdzony i tak naprawdę nic słabszy.

Link to post
Share on other sites

koleś mi powiedział że modxstremów nie mają żem go wybrechtAł no ale co teraz w końcu co mam wziąść czyli żaden zasilacz z tych co mi zapronował nie jest warty uwagi a moc mi jest potrzebna dość duża do CF-a...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...