Skocz do zawartości

Jak podkręcić ATI RADEON HIS 4770?


Recommended Posts

Witam,mam pytanie odnośnie podkręcania swojego radka od HIS'a 4770,wyczytałem ze wlasnie 4770 sa bardzo podatne na podkręcanie,wiec mam pytania odnosnie tego posuniecia:

1. Jakie korzysci da mi podkręcenie 4770,w ATI OC gpu clock settings pokazuje 750 mhz,a memory clock 800mhz,50%.

2.Mój konfig to : AMD PHENOM II 945 x4 x3,0ghz.

Pamięc 4GB DDR3 1333Mhz- (2x2gb)

Płyta główna MSI GF615M-P33

ATI RADEON HIS 4770 512 ddr5

3.akiś poranidk krok po kroku,jak ustawic wentylator do poszczególnych parametrów itp ?

4.Jakiego uzyc do tego programu?

5.Ewentualne konsekwencje,gdy cos poszlo nie tak i czy mozna wrocic do ustawien fabrycznych karty ?

 

Zgóry dzięki za porady.

Link to post
Share on other sites

1. To zależy od gry w każdej będzie inaczej. Z reguły dość wysokie podkręcenie da ci dodatkowych 10-15fps.

2.-

3.Nie potrzebujesz żadnych poradników obroty możesz zmienić w CCC , ważne by karta nie przekraczała 70 parę stopni.

4.Możesz użyć CCC , Riva Tunera , MSI Afterburner.

5.Gdy zaczną pojawiać się artefakty po prostu obniżasz taktowanie do momentu aż znikną i wszystko będzie stabilne.

Link to post
Share on other sites

wCCC było w gpu clock settings pokazuje 750 mhz-zmienilem na 805mhz,a memory clock 800mhz-na 825,Enable manual control cos ruszac bo wartosc pokazuje 50%,temp karty w spoczynku 47-48 stopni. w Far Cry2 na max ustawieniach no vsync.aa 4x,temperatura karty 65-64 stopnie.Dało cos to podkrecanie czy nic praktycznie nie zrobilem :P?

Link to post
Share on other sites

file:///C:/Users/Cinek/Documents/My%20Games/Far%20Cry%202/Benchmarks/Results/2010-05-14%2014.42.21/index.html

 

file:///C:/Users/Cinek/Documents/My%20Games/Far%20Cry%202/Benchmarks/Results/2010-05-14%2014.48.51/index.html

 

W devil may cry 4 wszystko na full i najwyzsze fpsy-60,06 spadaly zaledwie do 60,03..

 

GTA 4

Statistics

Average FPS: 58.72

Duration: 37.19 sec

CPU Usage: 67%

System memory usage: 56%

Video memory usage: 67%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1280 x 1024 (60 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: High

Reflection Resolution: High

Water Quality: High

Shadow Quality: High

View Distance: 39

Detail Distance: 37

Definition: Off

VSync: Off

 

Hardware

Microsoft Windows 7 Ultimate

Microsoft Windows 7 Ultimate

Video Adapter: ATI Radeon HD 4770

Video Driver version: 8.14.1.6105

Audio Adapter: Głośniki (Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio)

AMD Phenom II X4 945 Processor

Link to post
Share on other sites

Hmm a możesz przełożyć na polski? Bo wyszło "kali mieć , kali chcieć" :D Z tego co napisałeś to wyszła złota myśl :0

A co do tematu , dokładnie najpierw zrób test przed o/c potem po o/c i wtedy zobaczyć czy faktycznie podkręcenie coś dało.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...