Skocz do zawartości

Nie taki colorsit straszny jak go...

Recommended Posts

Ja tu tylko w ramach pochwalenia się wielkim ryzykiem i głupotą - Athlon X4 630, 2GB DDR2, Foxconn na AMD 770/700, Seagate 7200.12 500GB i Gigabyte Geforce 6600 na... zasilaczu Colorsit 480W, a linia 12V szczyci się napakowanymi 12 amperami, co daje zawrotne 144W max obciążenia. Biorąc pod uwagę, że procesor ma TDP 90 W... :D Komp nie jest mój, składałem go znajomemu i wymianę zasilacza na pewno zalecę (choćby na jakiegoś taniego Fortrona/Deltę).

A co do głośności - kosiareczka :P

Silnik w samochodzie też wytrzyma znacznie podniesioną moc bez wymiany elementów na mocniejsze. Jednak po dość krótkim czasie może być "WRRRrrr.r..r..r.r k BOOOOOOOMMM" i nie dość że samochód poszatkowany to jeszcze się spalił cały. :P

To że coś śmiga na danym zasilaczu nie znaczy że jest dobre. To tak jak jeden Codegen u mnie. Komputer niby śmiga dobrze, ale napięcie pod obciążeniem samego procesora nie dość że ma duże wahania (~0.4v) to jeszcze wychodzi poza specyfikację (>12.8v), a komputer działa.

Jednak nikt nie wie kiedy zasilacz jeszcze podniesie napięcia i reszta tego nie wytrzyma.

Problem polega na tym, że to jest za z tych osób co "no przecież zasilacz 480W, musi być dobry". Ogólnie to pochodzi on ze starego kompa (kilka lat teu cały zestaw kupił) a znajomy (ni kolega, bo gościu koło 40 lat ma :P) i tak już dość sporo zainwestował w kompa. Ale na pewno będę go przekonywał do wymiany zasilacza - jeden argument trafia do ludzi dość mocno - sprawność zasilacza :D Już jeden gościu pytał się mnie po co mu taki drogi (~120zł..) zasialcz do zestawu wsadziłem, to mu wytłumaczyłem, że sprawność większa i że się zwróci w rachunkach za prąd i już był zadowolony :(

BTW. O ile zasilacz z tego kompa to tragedia, to obudowa mnie zszokowała - jest bardzo duża, ciężka jak diabli i blachy są zaskakujaco grube. Do tego można aż 4 wentyle 92mm zamontować :P Stara ale jara buda :P

Gościu odebrał właśnie sprzęt. Wytłumaczyłem mu co i jak. Jako że już raz mu kiedyś sprzęt się usmażył, to niedługo da kasę na zasilacz (biedak bał się, że trzeba będzie ze 3 stówy wysupłać). Na razie kazałem go nie przeciążać, z c'n'q powinien ta kilka/kilkanaście dni wytrzymać.

Aktualizacja - właśnie pojawił się pierwszy Blue screen :/

:):D:D:D

A co do obudów sygnowanych logo tej zacnej firmy, to sam miałem taką. A teraz ma ją moja siostra. Całkiem spora i ciężka. Przy jej sprzęcie nic nie wibruje. Plus tez jest taki, że nie ma wszędobylskich dziur jak w dzisiejszych budach, więc ładnie wycisza wszystko :P

Ja mam Colorsita 480w tyle że na szczęście już nie w kompie, zastąpił go OCZ.

Swoją drogą pochodził 2 lata, ale wolałem nie ryzykować więcej. Nadal jest sprawny leży sobie rozebrany z wentylatora :D