Skocz do zawartości

Grafika dla moda pod Phenom II X4 975


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Bakak,

Recommended Posts

Cześć.

Po wielu przemyśleniach uznałem, że nie zważając na moje rzadkie korzystanie z domowego kompa oraz na fakt, iż x1950pro dzielnie się spisuje %-) pora kupić nową grafikę.

 

Sprzęt:

Obecny konfig w sygnie- kliknij "spoiler", rozdziałka w jakiej gram niziutka bo 1280x1024, na razie nie przewiduję kupna nowego monitora. Proc jest na stockowych zegarach.

 

Przeglądałem tematy na forum ale nie jestem usatysfakcjonowany no i mam mętlik w głowie.

 

Moje wymagania:

- w grę wchodzą tylko i wyłącznie produkty nowe, najlepiej z agito.pl

- cena- to zależy na co bym się zdecydował a rozrzut cenowy jest spory, pytanie jak z relacją cena/wydajność pomiędzy modelami tańszymi a droższymi (patrz niżej), niemniej uznajmy, że 850,- +/- 100,-

- waham się pomiędzy R9 270X a GTX760

- chcę kartę od MSI (od zawsze mi się podobały)

- jest mi obojętne amd-nvidia, nie jestem fanboyem

 

Ważne!

W temacie nie spamujcie, wojenek fanboyów tolerować nie będę :->

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem do tak małej rozdzielczości szkoda brać coś więcej niż HD7770

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-hd7770-1gb-ddr5-r7770-pmd1gd5-483331

 

No ostatecznie 650ti boost, choć moim zdaniem to już przesada przy tak małym monitorze

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-650-ti-oc-2gb-ddr5-192-bit-hdmi-dvi-dp-n650ti-2gd5-oc-be-571331/

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Sęk w tym, że chciałem coś mocniejszego, ponieważ nie przewiduję jeszcze przez jakiś czas zmiany platformy a wychodzę z założenia, że mocniejsza grafika przy takiej niskiej rozdzielczości pozwoli odpalić nowsze tytuły w wyższych ustawieniach przez dłuższy okres czasu niż słabsza.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie byłbym taki pewien czy w 1280x1024 650ti boost zapewni np. w Battlefield 3 na ultra stałe 60 kl/s.

 

IMO warto dołożyć do np. MSI R9 270 Gaming. W agito jest już w całkiem niezłej cenie 655zł.(link) Dobre chłodzenie + w miarę chłodna karta = wysoka kultura pracy. Sama karta sporo wydajniejsza od 650ti boost, a przy tym dalej w niezłej cenie. 

 

Rdzeń można spokojnie podgonić do 1050MHz, albo i więcej - pamięci też spokojnie 1500 MHz powinny pójść.. Na PurePC ich MSI Gaming kręcił się prawie jak R9 270X... t.j. 1150/6200 z 975/5600. 

Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Tutaj chyba bardziej niż grafiką martwiłbym się czy procesor pozwoli na to.

Można wsadzić każdą grafę ale co z tego jeśli będzie się ona nudzić przy tym procesorze, a jak wiemy bf3 potrzebuje mocnego cpu.

R9270 jest ciut wydajniejsza od 7870, a 7870 się nudzi przy phenomie 965BE wykręconym do 3.9 więc...

http://www.anandtech.com/bench/product/1076

7850 wystarczy w zupełnośći.

Edytowane przez .daft
cytowanie
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://maxforces.com/articles.php?article_id=65

 

Niekoniecznie. Phenom II to całkiem niezły procesor - w części gier, przy gpu AMD wypada nawet lepiej niż 3 krotnie droższe buldożery. 

 

 

Pamiętajmy też, że nie każda gra wymaga tak wiele od CPU jak battlefieldy w multi. W singlu różnica na korzyść R9 270 będzie jeszcze większa, podobnie w innych grach oraz zwłaszcza przy maksymalnych ustawieniach graficznych.

Link to post
Share on other sites

Może nie jest najgorszy ale lata świetności ma za sobą.

W każdym razie R9 270 będzie się przy nim zwyczajnie nudzić.

Równie dobrze można wsadzić tam 2x 7990 ale co z tego jeśli ich wydajność będzie ograniczona do możliwości procesora.

Link to post
Share on other sites

Nie będzie się nudzić, ewentualnie tam gdzie procesor dostanie zadyszki - takich momentów nie będzie aż tak sporo - poza kilkoma grami stricte multiplayerowymi na mapach z ponad 40 graczami. W wielu grach to procesor będzie się nudził, bo nie wymagają one aż tak wiele od CPU - na pewno nie tak aby przydusić kartę poniżej 60fps - zwłaszcza na maksymalnych ustawieniach i wygładzaniu krawędzi - myślę że przy tej rozdzielczości AA to mus.

 

Przejrzyj sobie np. test z pclaba:

http://pclab.pl/art50000.html

Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem ludzi którzy mówią, że do w/w rozdzielczości 1280x1024 nie ma co kupować wydajniejszej karty niż GTX 650TI BOOST, pomijam już ograniczenia procesora. Toż to jest argument inwalida, rozdzielczość wpływa znacząco na wydajność, ale nie przesadzajmy. Jak kupować kartę to kupować coś porządnego na przyszłość.

 

Załóżmy, że w 1280x1024 w AC IV Black Flag 650Ti BOOST osiąga 60fps'ów (co już jest nie prawdą, bo ta karta nie da rady wyświetlić tyle klatek na ustawieniach ultra, nawet w takiej rozdzielczości) no i wychodzi AC V, a karta twoim zdaniem dalej będzie wyświetlała piękne 60 fps'ów, bo rozdzielczość mała ?

 

Sam gram w 1440x900 i sprzęt z profilu, AC IV Black Flag chodzi na high, cienie średnie i FXAA, HBAO itd. osiąga 45-60fps'ów no i rozdzielczość nie jest duża, bo w przeliczeniu daje 1296000 pixeli, czyli nawet mniej niż  1280x1024 bo 1280x1024 to 1310720pixeli. 

A wydajność mojej karty jest porównywalna do w/w GTX 650Ti BOOST.

 

Dodam jeszcze w sprawie procesora, u mnie przed wymianą z Phenoma II 840 4 x 3,2GHz na i5 (w sygnaturce) wydajność karty się polepszyła, nie rozwijała 99%, gdy gra jest dobrze zoptymalizowana karta powinna bez vsync oczywiście osiągać 99% a to przekłada się na fps'y o ile procek jej nie blokuje, może być też, że procek blokuje, albo gra jest słabo zoptymalizowana i kiedy mamy wszystko na ultra i dobry procek a gra pokazuje nam 40 fps'ów gdy karta pracuje 70% to coś jest nie HALO z optymalizacją.

 

Koniec końców monitory już nie są takie drogie, używki FHD są za śmieszne pieniądze,TV również się rozwija w kierunku UHD. 

Tyle w temacie.   8-)

Edytowane przez EvilOverlorD
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozumiem więc, że minimalna ilość klatek będzie taka a nie inna przez mój nie najnowszy CPU ale najwyższa wartość będzie i tak wyższa (w stosunku do słabszej grafiki) przez GPU a co za tym idzie średnia i tak będzie wyższa. Do tego dochodzi narzut gry na CPU/GPU, gdyż każda z produkcji ma inne wymagania.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Mniej więcej tak. 

 

Koledzy mają racje, że pchanie się w coś mocniejszego niż 650 boost przy tej rozdzielczości to przsesada, ale osobiście wolałbym mieć zapas mocy bo ewentualna wymiana monitora na FHD to wcale nie taki wielki wydatek. Za około 400-500zł można kupić naprawdę ciekawe i dobre monitory. 

 

Na Twoim miejscu jednak celowałbym w R9 270x lub GTX760. 

 

Ps 

Posiadany przez Ciebie CPU to nie demon prędkości, ale nadal daje rade i tylko gry mocno multiplayerowe z dużą ilością graczy na mapie będą bardziej spowalniać te grafiki. 

Sam przez chwile miałem PII x4 @4Ghz + HD 7970 i mimo, iż grafa działała na około 75-85% to na płynność gry nie narzekałem. Spadki do 40Kl/s przy ciężkiej rozwałce, czyt grant, wybuch itp zaraz koło mojej du*y, to nie problem. Bo najczęściej minimalny FPS nie spadał poniżej 50 KL/s :)

Edytowane przez Bakak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nieskromnie mówiąc nie chodzi o kasę, raczej o to, że z kompa korzystam dość rzadko z racji przebywania za granicą. W domu jestem gościem zatem kupno monitora nie ma większego sensu. Z grafą jest inna sprawa, stąd decyzja o kupnie ;)

 

E:

Wziąłem pod uwagę wasze sugestie i spostrzeżenia i zdecydowałem się na zakup 270X. Myślę, że będę zadowolony.

Dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...