Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Chcę zagrać w nowe gierki a mój komputer jest trochę przestarzały.

 

System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3
Procesor: Intel® Prntium® D CPU 3,40GHz 3,42GHz

Pamieć RAM: 2GB RAM

Karta Graficzna: GeForce 8800 GS 384 MB

Zasilacz: Feel III 400 ATX

 

To chyba wszystkie parametry które nalezy podać. Muszę to zrobić jak najtańszym kosztem ale tak by zakupione części były krokiem przyszłościowym. A chciałbym zagrać sobie w bf3 lub bf4 Jutro przychodzi mi Microsoft Windows 7 64 bit.

 

 

A i najważniejsze pytanie. Na allegro jak patrzyłem są części urzywane. Czy kupywać takie części czy lepiej brać nowe ?

 

Link to post
Share on other sites

Możesz spróbować coś złożyć na Phenom II x4 965 BE ale widać, że nie siedzisz w temacie.

Niektórzy z pewnego podzespołu, który tam u Ciebie siedzi robili cel dla kałacha albo bawili się w Mortal Kombat (znaczy się fatality).

Jeśli chodzi o używki, to procesor i RAM się praktycznie nie psują. Karta graficzna zawsze może mieć zjechane łożyska turbiny, a zasilacz z czasem traci swoją pojemność (przy obciążeniu ponad 50%). Jest jeszcze płyta główna i dysk. W tej pierwszej, to trzeba dokładnie sprawdzać, czy czasami coś nie jest uszkodzone, dysk to już typowa loteria.

 

Ogólnie najbardziej opłaca się kupić używany procek, RAM i ewentualnie budę, a reszta w miarę możliwości powinna być nowa.

Edytowane przez Gornik Steve
Link to post
Share on other sites

Wiem że modernizacja mnie czeka. W komputerach jestem słaby, ale mam wujka, który zna się na rzeczy, więc mógłby mi poskładać komputer. Powiedział mi żebym tylko kupił sobie rzeczy i on mi go złoży. Może trochę przesadziłem z tym bradzo tanio ale w normalnych cenach. Na innym forum powiedzieli mi żebym poskładał 6 tyśięcy i kupił komputer (ja motor kupiłe za 6 koła a oni mi mówią żebym komputer kupował!!!)    Długo na komputerze nie siedzę ale czasem tam pograć sobie chce w bf3 czy tam inne gierki przyszłościowe.

Więc jakiś przesadzony komputer i wyżyłowany mi naprawdę niepotrzebny. Więc czy zrobilibyście mi listę rzeczy które muszą być wymienione w komputerze żeby to w miarę ładnie się sprawowało ?

 

 

Co do obecnych rzeczy w kompie nie narzekam nigdy mi się nie ścinał i nawet GTA 4 chodziło mi bardzo płynnie. 

Link to post
Share on other sites

Nawet nie szukaj zestawów na allegro, bo to nie ma sensu... Zestawy są składane na nieznanych podzespołach i obudowach zwanych piekarnikami. Zastosuj się do tego wzoru, a złoży się na pewno coś lepszego: 

 

 

  • Zastosowanie komputera :
  • Maksymalna kwota :
  • Których części potrzebuję :
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :
  • Rozdzielczość mojego monitora :
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera :
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :
Link to post
Share on other sites

  • Zastosowanie komputera : Gry i Internet
  • Maksymalna kwota : 2000zł +/-
  • Których części potrzebuję : Procesor, Płyta, RAM, Dysk, Zasilacz, Chłodzenie, Karta
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Bradzo możliwe
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1024x768H ale brat ma mi jakiś kupić dobry monitor
  • Specjalne wymagania : Części używane i nowe wystarczające do urochomienia i płynnego grania w bf4
  • Części z poprzedniego komputera : Obudowa, klawiatura, mysz, stacja dysków, i kable komputera
  • Własna propozycja zestawu :
  • Procesor: przynajmniej 4 rdzeniowy

    Płyta główna: do 350zł

    RAM: 4GB

    Dysk: 500GB

    Zasilacz: 400W +

    Chłodzenie: do 120zł

    Karta graficzna: do 600

 

 

 

 

Powiedzcie mi czy można podkręcić trochę tą karę graficzną GeForce 8800 GS 384 MB

Edytowane przez Buldog
Link to post
Share on other sites

 

 

Powiedzcie mi czy można podkręcić trochę tą karę graficzną GeForce 8800 GS 384 MB

oczywiście ze można ale o ile ? tego ci nikt nie powie metoda prób i błędów  


Sprzęt na sprawdzonych podzespołach procek z możliwością  oc 
 
Procesor: Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ 639 zł
Chłodzenie: SilentiumPC Spartan PRO HE924 79 zł
Płyta główna: Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/ 220 zł
Pamięć RAM: GoodRam 4GB 1600MHz CL9 Play Black 149 zł
Dysk twardy: Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 Barracuda 7200.12 189 zł
Karta graficzna: Sapphire Radeon HD7850 1GB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI/DP 590 zł
Zasilacz: Antec VP-PC 500W 149 zł
www.esc.pl
Link to post
Share on other sites

Procesor:  Intel Core i5-3350P 4 rdzenie
Procesor:  AMD FX-6300  6 rdzeni

Płyta Główna: Gigabayte GA-B85M-D3H

Karta Graficzna: MSI GTX 660 OC

RAM: Kingston HyperX DDR3 2x2GB 1600MHz CL9

Dysk Twardy:Seagate Barracuda 500GB
Zasilacz: Corsair CX 430W

 

 

Co myślicie o tym zestawie. I który lepszy jest procesor AMD czy Intel

Edytowane przez Buldog
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...