Skocz do zawartości

Recommended Posts

Be quiet to znów niewiele mocniejsze chłodzenie, a sporo droższe niż fera 2

 

Promocja na BQ już się skończyła, ale zdążyłem dodać do koszyka  zanim zmienili cenę, więc koszt to 141 zł z kw. Generalnie zależy mi na ciszy, a platformę chcę zmienić jeszcze w tym roku na Haswell (lub ewentualnego następcę) Core i3 lub i5. Na chłodzenie nie chce wydawać więcej niż na tego BQ.

 

Lepszy stosunek cisza/wydajność/cena ma BQ czy SPC?

Edytowane przez 14r33k
Link to post
Share on other sites

Tak przypadkiem sobie obejrzałem ten filmik (bo jakoś wcześniej nie zwróciłem uwago na ten temat) i na pierwszym zastanawiałeś się dlaczego wymazana jest kompatybilność do s-754, s-939 itd. Otórz cały szkopuł w tym, że aby zamontować to chłodzenie, demontuje się całkowicie standardowy "koszyczek" a otwory mocujące go są nie dość że gdzie indziej to jeszcze tylko dwa a nie cztery po rogach jak np. w AM3 ;)

 

s939: http://hardwarelogic.com/articles/reviews/processors/AM2_3800+/s939.jpg

 

sAM2: http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/pila/am2/asus-m2n32-sli_deluxe/socket-am2.jpg

Link to post
Share on other sites

Domyśliłem się, że już o tym wiedziałeś, ale wiesz, na filmie bodajże dwa razy sugerowałeś, że jednak powinno być kompatybilne, a nikt wcześniej tego nie sprostował w temacie, więc to raczej zrobiłem, tak na wszelki wypadek, aby informacji stało się zadość :D.

 

Tak poza tym, przydadzą mi się te filmy, bo niebawem bratu pewnie będę zakładał właśnie to chłodzenie więc teraz wiem już co dokładnie jest w pudełku i jak wygląda montaż ;).

Edytowane przez stachoo86
Link to post
Share on other sites

Filmik bedzie zaktualizowany o te informacja ale z natłoku pracy nie miałem jeszcze na to czasu :/

 

Jeśli chodzi o filmiki to mają być przede wszystkim pomocne, a jeśli są realnie przydatne to jest to dla mnie najwiekszy komplement :)

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

(....) ale kto normalny zamontuje taki szrot na tej podstawce? :hahaha::wariat:

Polecam również testy Blacka i na PCFoster zamiast zachowania ala black PR bo bezpodstawne stwierdzanie, że to "szrot" to już nawet nie jest krytyka...Na jednym forum już bana dostałeś za takie zachowanie więc sugeruję uważać na słowa i tutaj...

Link to post
Share on other sites

@Bakak

Fajna recenzja.

 

@ Lipton

Może kiedys doczekamy sie testów z zachodnich vortali sprzetu SPC (jeśli pójdzie na testy,ktos go weźmie i dlaczego jeszcze nie wziął) i unikniemy w ten sposób przepychanek ,niedomówień i docinek przedstawicieli i obrońców nie lubiących krytyki(która jest motorem do poprawy jakości sprzętu)  w/w marki .

Link to post
Share on other sites

Nie doczekamy się. SPC nigdy nie wejdzie na rynek zachodni z prostego powodu - tam już są podobne chłodzenia (Xigmatek Gaia, produkty Spire?). Wchodzenie z samymi obudowami ma chyba niewielki sens. 

 

Ja nie widzę problemów z SPC. Jest sporo testów w sieci, które dobrze podsumowują tę markę. A to, że na kogoś działa doradzanie t.luk'a, to już inna para kaloszy. 

Link to post
Share on other sites

t.luk: jak można polecać testy na PCFoster? Przecież tam co drugi produkt dostaje rekomendacje, jak się okazuje za nic.

Co niektórzy "znaffcy" z różnych często się odnoszą do ich testów. Fakt, niektóre testy mają dziwne (np. pomiary głośności zasilaczy) ale i część jest raczej powtarzalna (coolery CPU).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...