Skocz do zawartości

GTX 780 GhZ Edition - Low FPS?


Recommended Posts

Witam. Po namysłach i poradach użytkowników zakupiłem Gigabytowego GTXa 780 w rewizji B1, tj. GhZ edition. Liczyłem że wszystko będzie pięknie a tu mały zawód. Na Assassins Creed IV mam coś 45-55 klatek na Wysokich + TXAAx2, na B Wysokich + TXAAx4 mam coś 41-50. Czy to jest normalny wynik? U moich kolegów ta sama karta robi więcej, ponad 60 fpsów potrafi wyciągnąć. U mnie w BF4 na Szanghaju (w multiplayer) robi 44-52, u kolegów ponad 70. VSync mam wyłączone. I teraz pytanie - czy mam jakąś słabą sztukę czy może procesor lub coś innego ją ogranicza?

Reszta kompa:

CPU i5-3570k niepodkręca(l)ny+SilentiumPC Fortis HE1225

RAM Kingston HyperX Blue 8GB (DDR3)

Płyta Gł. ASUS P8Z77 M-PRO

Zasilacz XFX Core 750W

Kolega ma niekręconego i7-3770k i ta karta radzi sobie znacznie lepiej :( Proszę powiedzcie od czego to może być.

Link to post
Share on other sites

Wejdź w AI suite 2, taki programik od płyty głównej powinien być zainstalowany. W opcjach auto tuning są ustawienia 4,2 4,4 4,6 weź przykładowo 4,2 start i wszystko się samo zrobi po restarcie. Sprawdź w grach czy coś się zmieniło. Ewentualnie panel sterowania-zarzadzanie energia-ustawienie wysoka wydajnosc i na to nvidia panel zarzadzanie energia- preferuj maksymalna wydajnosc

Link to post
Share on other sites

 

 

Kolega ma niekręconego i7-3770k i ta karta radzi sobie znacznie lepiej

 

Skoro i7 3770K na stoku nie ogranicza tej karty, to i5 3570K również nie może jej ograniczać. Przecież różnica między i7 a i5 w grach to średnio jakieś 3 do 5 FPS. Miałeś wcześniej kartę od AMD?

Link to post
Share on other sites

@grbprc

Mam AI Suite 2 ale w Auto Tuningu nie ma takich predefiniowanych profili, chyba że chodzi Ci o Auto Tuning - opcje Fast i Extreme. Problem jest taki że AI Suite jest obsługiwany na Windows 8, a na Windows 8.1 mi się dosyć często crashuje więc nie wiem na ile to byłoby bezpieczne, jeszcze mi coś w BIOSie skopie (bo te ustawienia on chyba zapisuje) i jak ja to później naprawię :o ...

 

Włączyłem w Panelu Sterowania Nvidia "Preferuj Maksymalną wydajność" zaraz sprawdzę czy pomogło na AC4.

Link to post
Share on other sites

AI suite 2 Cpu level up powinno cie przenieść do wyboru taktowań. Teorytycznie nic nie może się stać bo są to ustawienia od asusa a oc na 4,2 to bardzo lekkie oc, ja trzymam swojego na 4,0 bez zmiany napieć tylko mnożnik a dokrecilem go na 4,9. pooglądaj kilka filmikow na youtubie o biosie bo też możliwe że bedziesz musiał ustawić w biosie recznie pcie gen3 x16

Link to post
Share on other sites

jest taka zakładka w biosie na gen 1,2 i 3. masz kartę pcie 3.0 więc wypadało by ustawić na 3 . ściągnij gpu-z znajdz bus interface nacisnij znak zapytania start render test i patrz czy ci sie zmienia z 1,1 na 3,0 . powinno być bus interface pcie 3.0 x 16@x16 3.0

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...