Skocz do zawartości

Podlączenie karty graficznej do zasilacza


Recommended Posts

Cześć,

 

Czy jest różnica w podłączeniu grafiki do zasilacza jednym kablem z dwoma końcówkami 6pin? Czy lepiej podłączyć dwoma kablami? Zasilacz ma przynajmniej dwie linie 12V. I czy to może być przyczyna wyłączania się komputera pod obciążeniem, bez żadnych blue screen, tak jakby odcięło zasilanie?

Link to post
Share on other sites

Gigabyte UD4H 

i5 4570

GTX 460

Enermax Platimax 600


Temperatury ok spoczynek/stres 30/55 C. Zasilacz lekko ciepły, czyli normalnie pracuje.
Po wymianie zasilacza tak się dzieje. W sumie to dwa razy. Raz przy testowaniu OCCT i drugi raz podczas grania. Jutro podłącze dwoma kablami. Możliwe, że procesor i karta graficzna jadą z jednej linii i dlatego tak się dzieje. Cały dzień komputer był włączony i nic, normalnie pracuje. To samo podczas testowania OCCT. Procesor ok, procesor + pamięć ok, grafika ok. Dopiero przy procesorze, grafice i pamięci wyłączył się. Póżniej testowałem jeszcze dwa razy i przez godzinę nic się nie działo. Jeszcze wyłączył się i włączył podczas grania, czyli jak był cały sprzęt obciążony. Podłącze dwoma kablami, żeby równomiernie rozłożyć moc. To jest normalne, że w takim zasilaczu jedna linia nie wytrzymuje? Wcześniej na innym zasilaczu Corsairs HX520 nic się nie działo, ale tam był podłączony dwoma kablami, a nie jednym z dwoma końcówkami. Albo podepnę ten jeden kabel do drugiego złącza, może będzie pobierał moc z innej linii niż procesor. 

Link to post
Share on other sites

Temperatury ok. Testowałem OCCT, 3DMark11. Komputer wyłącza się pod obciążeniem GPU, ale przed zmianą zasilacza nie było problemów. Jest jeszcze taka opcja. Kupiłem dysk zewnętrzny i zauważyłem, że jak się wyłącza komputer to wtedy mam podłączony dysk po USB 3.0. Jak nie jest podłączony to na razie jest ok. Czy to może mieć związek z tym błędem USB 3.0 pod chipset Z87X? Tylko, że ja nie używam żadnych stanów uśpienia. 

Jak nie gram, a dysk mam podłączony do USB to jest ok. Komputer działa cały dzień i nic się nie resetuje, zawiesza, wyłącza itd. Dopiero przy wysokim użyciu karty graficznej.

Edytowane przez desmoRR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...