Skocz do zawartości

Opymalna grafika do 1680x1050 max detale nowe gry


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Składam zestaw komputerowy i zostało mi wybranie grafiki.

Komputer ma być przeznaczony dla 10 latka głównie do grania. Nie ma mowy o podkręcaniu, wszystko ma śmigać w standardowych ustawieniach.

Wybrałem monitor 22" w 1680x1050

 

Jaką wybrać kartę graficzną aby płynnie grać w najnowsze tytuły w tej rozdzielczości?

Zestaw ma być na min 2 lata, wiec muszę pomyśleć o dx11.

Karta graficzna max około 700zł, tak aby cały zestaw zamkną się w 4000zł wliczając os (Win 7 64bit ~380zł) i monitor

 

Pełna specyfikacja

AMD Phenom II x4 955 AM3 Black Edition BOX 552,00zł

ASRock M3A770DE 242,00zł

Goodram DDR3 Dual Channel 2x2048MB 1333MHz CL9.0 BOX 369,00zł

Samsung SpinPoint F3 HD103SJ (1TB, 7200RPM, 32MB, SATA/300) 284,00zł

Lite-On iHOS104 czarny OEM 254,00zł

Cooler Master Elite 334 czarna 139,00zł

Zasilacz zależny od grafiki około 300zł

 

LG 22" LED W2286L-PF 858,00zł

Link to post
Share on other sites

Ja bym dysk o 100zł (500 GB), o ile to możliwe tańszy kupił. Blu ray niezbędny? Jeśli też byłbyś w stanie zrezygnować można się pokusić o 5850, a różnica między nim, a niepodkręconym 5770 jest naprawdę duża. Zasilacz 500W wszystko pociągnie, a OCZ MXS 500 W można za 239 zł wyrwać.

Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu oszczędziłbym na procesorze - wziął Athlona X3/X4 i dołożył do lepszej grafiki np

Nie chciałbym ograniczać funkcjonalności komputera stawiając tylko na grafikę. Dobra grafika tak, ale nie za wszelką cene :).

 

Ja bym dysk o 100zł (500 GB), o ile to możliwe tańszy kupił. Blu ray niezbędny?

Nowe gry sporo miejsca zajmują, a i jakiś film też trzeba przechować. Co do blue ray wydaje mi się to przyszłościowe, choć czas pokaże.

Link to post
Share on other sites

Ok, ale Blu-ray akurat jest bez sensu. Jeszcze trochę i kupisz sobie za 100zł, tym bardziej, że teraz jest średnio popularny. Myślę, że wytrzymasz :) Wtedy dałoby radę 5850 i święty spokój :/

Link to post
Share on other sites

IMO nawet na filmy wystarczy 500 GB. Do czasu jak go zapełnisz dozbierasz pewnie na drugi taki. :/

 

Jak napisał torture BD nie ma sensu raczej - lepiej poczekać.

 

Twoim priorytetem dla dzieciaka ma być grafika, więc serio lepiej teraz walnąć 5850 i mieć spokój na dłuższy czas. :)

Link to post
Share on other sites

jezeli chodzi o zasilacz to proponuje ocz modxstream 500w to bardzo dobry zasilacz bez problemu poradzi sobie nawet z 5870 (tak mi sie wydaje) a co dopiero 5850.jest po za tym tani :/

koledzy wyzej dobrze proponuja lepiej zainwestowac w porzadna grafike zeby miec pozniej spokoj :)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

AMD Athlon II X4 630 /2.8GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/

375 zł

Asus M4A785TD-V EVO/U3S6 /AMD 785G, DDR3/

399 zł

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

380 zł

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

179 zł

Gigabyte Radeon HD5850 OC 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

1099 zł

LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black)

99 zł

Cooler Master Elite 335 (Black)

159 zł

OCZ ModXStream Pro 500W

249 zł

LG W2286L-PF (16:10, 2ms, DVI, 2xHDMI, LED)

869 zł

Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit

379 zł

Razem: 4187zł

Masz tutaj bardzo wydajny zestaw wsadzając Athlon II X4 możesz zaoszczędzić kupić wtedy HD5850, którego nie będziesz musiał wymieniać przy jakiejkolwiek modernizacji. Napęd Blu-Ray to nie teraz przecież nawet te najnowsze filmy wychodzą również na zwykłe DVD.

Link to post
Share on other sites

Ok, przekonaliście mnie :). Wypada blue-ray, redukcja dysku do 500GB.

 

Zostaje Radek 5850. Macie jakieś polecane modele?

 

Jaki zasilacz z tym 5850 będzie potrzebny do zestawu? (reszta części pozostaje bez zmian)

Link to post
Share on other sites

Pomysl jeszcze o jakims chlodzeniu na procka, bo na boxie bedzie glosno. Wez silentiumPC spartana badz fortisa, w zaleznosci ile chcesz przenzaczyc kasy i jakis wentylator 120 mm na przod obudowy aby wciagal zimne powietrze.

Szkoda ze obudowe juz kupiles, bo w podobnej cenie mozna dorwac cos nieco lepszego.

Ostatnie pytanie

 

czy OCZ ModXStream Pro 500W pociągnie AMD Phenom II x4 955 AM3 oraz Radka 5850

 

Przystępny cenowo jest Gigabyte Radeon HD 5850 OC 1GB - 1072,00 zł

 

http://www.agito.pl/karty-graficzne/gigabyte-radeon-hd-5850-oc-1gb-ddr5-pci-e-box.0.386373.html?attr=248:457012

Pociagnie bez problemu, a karta bardzo fajna z dluga gwarancja. Chlodzenie wyglada na ciche.
Link to post
Share on other sites

Przedmówcy mają rację. Blue ray na razie byłby przerostem formy (ceny i powszechność). Poza tym jaki sens na monitorze bez Full HD? Grafika... Mimo, że jestem fanem "zielonych", tak, jak przedmówcy polecam HD 5850. Natomiast nie składałbym kompa z tylko jednym dyskiem HDD. Bezpieczniej 2 x 500 GB.

W obudowę też warto zainwestować "na przyszłość".

http://www.cooling.pl/cooler-master-dom ... ry=107_109

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Szkoda ze obudowe juz kupiles, bo w podobnej cenie mozna dorwac cos nieco lepszego.

Jeszcze nic nie kupiłem :). Jaką obudowę polecasz w tej cenie?

Jeżeli chodzi o chłodzenie to coś niedrogiego bo budżet na styk :/.

Jak niedrogie chlodzenie, to silentiumpc spartan. cos okolo 70 zł. lepsze sa juz za ponad 100.

Obudowe wez Apartech Venator jak Ci sie wyglad spodoba, badz Antec VSK-2000. Lepsze to juz cos okolo 200 zł.

Ten antec podrozal w proline niezle. kupowalem go za 169 a teraz juz ponad 200. Ale jak bedziesz brac caly zestaw np. w esc.pl to tam maja ja za 175. Tutaj obejrzyj sobie dokladnie zdjecia: http://zenfist.pl/antec-vsk2000-p-2695.html wg mnie duzo lepiej wyglada od apartecha, taka bardziej stonowana i sie nie blyszczy :jupi:.

Link to post
Share on other sites

No tak, tylko z drugiej strony, taki ekran już wiąże się z wyższą rozdzielczością, a co za tym idzie -> droższą grafiką lub większym kombinowaniem przy ustawianiu wysokości detali. Więc jak dla mnie 22" 1680x1050 to optimum :)

Link to post
Share on other sites

b4rt3k sadze ze troche przesadzasz z tym monitorem :jupi:

wolal bym miec mniejszy monitor za to gry chodzace plynnie niz na odwrot...

ja tam mam monitor 17" i nie placze :) nawet poniekad ciesze sie z tak malego monitora pozniewaz moj gts 250 nie dostaje przy takim monitorze zadyszki :/

takie wiec 22" jest sadze w sam raz

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...