Skocz do zawartości

Problem z Asus R9 270X Direct CU II TOP komputer się nie uruchamia


Recommended Posts

Witam! Dokładnie wczoraj w wigilię przyszła do mnie paczka z kartą graficzą Asus R9 270X Direct CU II TOP 2 GB GDDR5 256 BIT. Po zamontowaniu nowej karty podłączeniu dwóch sekcji zasilania 6 PIN kontrolki LED na karcie graficznej się świecą na zielono. Po odpaleniu komputera na ekranie monitora nie pokazuje się,żadna akcja kompletnie nic. Jest tylko napis brak sygnału. Karta połączona z monitorem przez kabel HDMI. I tak sprawdzałem kable. Restartowałem komputer ale w kółko to samo. Wiatraki się kręcą na karcie. Źle nie mogłem jej podłączyć bo to każdy potrafi. Mam pytanie w czym tu jest problem? Po podłączeniu karty poprzedniej a mianowicie Radeon HD 5570 1 GB GDDR3 komputer się uruchamia normalnie i moge operować pulpitem,ale gdy znów zamontuję R9 270X dalej to samo. Nawet nie ma procedury POST bo po wciśnięciu klawisza "włączejącego" komputer pokazuje się po 4 sekundach napis brak sygnału.

Mój sprzęt:
CPU: AMD FX 4170 4.2 GHz
RAM: 8 GB Hyper X Genezis
Motherboard: Gigabyte GA-990XA-UD3
PSU: Trust 520 W Low Noise Big Fun.

Pomoże mi ktoś z tym problemem? Nie wiem jaka jest przyczyna. Choć zastanawiam się,że to może jednak za słaby zasilacz. Czekam na wasze odpowiedzi. 

 

EDIT:

 

W sumie z tego co pamiętam nie robiłem aktualizacji Chipsetu płyty. Może to być ten problem?

 

Na puidełku od ASUS'a jest napisane:

 

Mother board with free PCIe slot and correct PCIe chipset driver. Wszystkie części mojego kompa są podane wyżej.

Edytowane przez kubikolos
Link to post
Share on other sites

Stawiałbym na zasilacz.Słaba marka,więc i napięcia pewnie są niestabline.

Skoro na ,mniej prodożernej działa,więc jest to problem zasilacza lub karty graficznej.

Pożycz od znajomego jakiś inny zasilacz i sprawdź czy zadziała.

Edytowane przez Djmnich
Link to post
Share on other sites

Z racji tego,że są święta to nie chcę teraz koledze przeszkadzać. Ale wpadnę z kartą do Niego. A poleciłbyś mi jakiś dobry zasilacz,który starczyłby swoją mocą na procesor,pamięć RAM,kartę graficzną? Coś markowego tym razem. Dodam,że ten zasilacz ma od 4 do 5 lat. Z tego co wiem to zasilacz nie ma 100% swojej sprawności i co roku bodajże traci pięć % swojej mocy/wydajności. Jeżeli będzie trzeba wymienić to wymienię tylko muszę być pewny jaki zasilacz jest odpowiedzni pod tę kartę graficzną (ASUS  Radeon R9 270X 2 GB GDDR5 Direct CU II TOP 256 BIT) pamięć RAM i procesor.

Edytowane przez kubikolos
Link to post
Share on other sites

Hmm. Coś dużo identycznych problemów jest z tymi R9. Zaraz się okaże że mają jakąś wadę fabryczną. To już kolejny post dotyczący tego samego problemu i nie zależnie od marki karty a GPU. Toby była wtopa AMD i radość Nvidi :D  Czego nie życzę.

Edytowane przez nad30
Link to post
Share on other sites

Na moje oko mimo wszystko uwazam ze tutaj jest problem z zasilaczem. Kilku letni 520 Watt Trust z gory jest podejrzany. Kondensatory zapewne juz nie do konca sprawne, podeschniete, moze juz podpeczniale. Watpie czy to wina plyty glownej, to dobra plyta glowna. Z zasilaczy to zdecydwanie moge polecic tego XFX co kolega podal na samym poczatku. 

Link to post
Share on other sites

Czyli trzeba wymienić zasilacz nq jakiś mocniejszy tak? Tego XFX'a bym wziął. Po zmianie na stara kartę Radeon HD 5570 komputer się odpala wiec wydaje mi się ze kolega wyżej ma racje z tym zasilaczem i kondensatora mam około 500 zł na zasilacz wiec macie jeszcze jakieś propozycje zasilaczy,które spokojnie uciagnely by tego Radeona R9 270x?

Link to post
Share on other sites

Karta ATI powinna odpalić na Twoim zasilaczu bez problemu, problemy najwyżej mógłbyś mieć w grach(artefakty, blue screeny gdyby brakowało mocy i zasilacz nie dawałby rady). No chyba, że coś nie tak jest z samym zasilaczem. Wtedy możesz co najwyżej podmienić zasilacz w celu eliminacji jego jako przyczyny problemów z rozruchem peceta. Sądzę, jednak, że problem stanowi kompatybilność płyty i nowej grafiki. Możesz spróbować zaktualizować bios płyty głównej może rozwiąże problem kompatybilności. Niestety nie widzę na stronie producenta stosownej aktualizacji do Twojej płyty wpierającej nowe grafiki ATI. Mimo to spróbuj wgrać najnowszy bios chyba, że masz już najnowszy. Wtedy pozostaje czekać na jeszcze nowszy bios rozwiązujący Twój problem(wsparcie nowych kart ATI) lub pisać do supportu MSI żeby rozwiązali ten problem jak najszybciej. Ewentualnie ostatecznie zmienić kartę na inną, ale nie na nową ATI. Kiedyś już taki problem się pojawił gdy ATI wprowadzało na rynek Radeony z serii 78 i 79. Wiele płyt głównych nie chciało wtedy startować z nowymi kartami.      

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Ogolnie aktualizacja do F13 ci nie zaszkodzi. F14a to beta, tego juz bym nie wgrywal, bo czasami z tak z betami bywa ze lepeij ich nie wgrywac. Co do twojej plyty to niekoniecznie jestem przekonany do tego ze twoja plyta jest problemem, dlatego ze 270 wykorzystuje lekko podrasowany chip z 7870, z lekko zmodyfikowanym oprogramowaniem ktore znosi m.in koniecznosc uzywania mostka do crossfire, o ile rozumialbym pdobne problemy przy chipsecie 970 o tyle przy 990 juz bylbym ostrozniejszy, gdyz ten chipset jest stworzony z ta mysla, wiec bylby to strzal w stope, ale moze i faktycznie to moglby byc problem.

 

Moim typem jest zdecydowanie twoj zasilacz. Wyjasniam dlaczego. Na poczatku jak tylko wyszly 7870 byly problemy z zasilaczami ktorych sprawnosc byla nizsza jak 80%. Zasilacze certyfikowane nie mialy juz z nia problemow. Pamietam fora mowiace juz o tym i o testach i historiach z problemami z odpaleniem kompa badz BSOD'ami.

 

Twoj Trust co jak co, ale jakos nie wyglada dla mnie na jakiegos mocarza, szczegolnie po kilkuletnim uzytkowaniu, inna sprawa ze warto zainwestowac w cos co jest o wiele bezpeczniejsze a dodatkowo mocniejsze, tymbardziej kiedy inwestujesz kilka stowek w rozbudowe i modernizacje kompa. 

Link to post
Share on other sites

Ok a jaki byś polecił zasilacz tak żeby mocy starczyło na procesor,pamięć RAM i kartę graficzną (ASUS R9 270X DirectCU II Top 2 GB GDDR5) i tak żeby może trochę zapasu było lub po prostu taki żeby wszystko działało poprawnie i żebym mógł w końcu odpalić tego kompa na nowej karcie. Wybacz mam już wodę z mózgu co do zasilaczy.

 

EDIT:

 

Sprawdzę zasilacz od wujka przyśle mi 2 stycznia Tracer High Lander 500W jeśli to nie wystarczy to zakupię któryś z tych,które polecicie bądź polecisz. Ale spróbować nie zaszkodzi prawda? Póki co dziękuję za pomoc i czekam na kolejne odpowiedzi.

Edytowane przez kubikolos
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to dobra idea, ten zasilacz jak sie orientuje jak i cala seria pseudo zasilaczy od tracera to typowa czarna lista zasilaczy, pasywne PFC, mozna zapomniec o jakimkolwiek certyfikacie. Jezeli ma kilka lat zakladam ze sprawnosc w granicach 60%?!? Czyli do dyspozycji 300W nie wiadomo jak stabilnych. Nie masz zadnego zanjomego w okolicy z czyms bardzej porzadnym?

 

Jezeli to wina zasilcza to jest kilka ciekawych propozycji, jak np Xfx Core 550W, ktory juz padl wczesniej, sa tez Forton, Antec, Chieftec, Enermax, Be quiet itp.

 

Poszukaj znajomego w okolicy z jakms zasilaczem, bo wg mnie sprawdzanie na Tracerze nieiwele wniesie, bo mam watpliwosci czy w ogole wstanie na nim komp.

Link to post
Share on other sites

Poszukaj znajomego w okolicy z jakms zasilaczem, bo wg mnie sprawdzanie na Tracerze nieiwele wniesie, bo mam watpliwosci czy w ogole wstanie na nim komp.

 

Ten Tracer ma zaledwie tydzień. Wujek go kupił bo musiał wymienić a co się okazało ma taki sam problem jak ja. Tylko,że ma moją płytę główną i kartę graficzną i u mnie było normalnie a u niego się nie włącza  tak samo jak u mnie na Radeonie R9 270X. Kumpel ma Corsaira TX850M Więc sprawdzę na jego zasilaczu.

Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko jezeli chodzi o mnie mam juz ere najtanszych zasilaczy za soba, odkad jeden postanowil sie spalic i pociagnac za soba karte TV plyte glowna i dysk. W rozrachunku musialem zlozyc wszystko od poczatku, nowy proc plyta dysk ram itd. 

 

Doskonaly pomysl, ten corsair to doskonaly zasilacz do przetestowania. Najlepeij jakbyscie go wlozyli do twojego zestawu i na nim odpalili calosc.

Link to post
Share on other sites

Jezeli ma kilka lat zakladam ze sprawnosc w granicach 60%?!? Czyli do dyspozycji 300W nie wiadomo jak stabilnych.

Sprawność dotyczy ile dodatkowo zasilacz pobierze prądu z gniazdka,oprócz tego co potrzebuje komputer.

Załóżmy że on ma z 70%,więc:

Komputer potrzebuje 300W,ale z gniazdka zasilacz będzie ciągnął 390W.

Sprawność jest ważna w komputerach które długo działają:serwery lub koparki BTC/LTC.

 

Jeśli masz większy budżet to możesz wziąć modularny zasilacz np. OCZ ZT 650W

Link to post
Share on other sites

Karta sprawdzona na tym samym procesorze i płycie głównej tylko z mocniejszym zasilaczem u kumpla w komputerze. I rezultat jest taki,że karta jest sprawna w 100% zero usterek sterowniki zainstalowaliśmy najnowsze ale nie BETĘ i wszystko śmiga. Graliśmy w BF4 i  nie było spadków FPS. Więc winowajcą jest zasilacz tak? 

 

Wystarczy ten zasilacz na tą kartę graficzną ASUS Radeon R9 270X pamięć RAM,procesor i płytę główna ale w szczególności na kartę graficzną i ogólem uciągnie cały ten zestaw?

 

CoolerMaster G650M 650W 

 

http://www.agito.pl/zasilacz-cooler-master-g650m-650w-221-924207.html?cid=4887&attr=1-193851

Link to post
Share on other sites

Moj typ to zasilacz od poczatku, pamietam rok czy dwa lata temu podobne problemy winowajcami czesto byly zasilacze. Wlasnie glownie chodzilo o to ze certyfikowane sprawowaly sie ok a nie certyfikowane juz nie. 

 

Ciesze sie ze problem zostal rozwiazany.

 

Co do zasilaczy, ten coolermaster... on wystarczy, ale nie mam pojecia kto jest OEM'em dla niego wiec polecic nie moge. mimo wszystko poszedlbym w cos bardziej markowego na rynku. Za te 300 zl spokojnie mozna wyrwac cos bardziej rzetelnego.

 

Jezeli cos z agito

to wystarczy ci ten: http://www.agito.pl/zasilacz-xfx-core-550w-80-sli-psu-221-452787.html?attr=1-465156

cos mocniejszego: http://www.agito.pl/zasilacz-be-quiet-pure-power-l8-600w-80plus-bronze-bn224-221-865554.html?attr=1-375227

albo: http://www.agito.pl/zasilacz-chieftec-ctg-650c-650w-modularny-80-221-680843.html?attr=1-89924

te sa glsoniejsze ale mimo wszystko solidne: http://www.agito.pl/zasilacz-thermaltake-smart-se-530w-80-bronze-221-682991.html?attr=1-33596

albo mocniejszy:http://www.agito.pl/zasilacz-thermaltake-smart-se-630w-80-bronze-221-682992.html?attr=1-33596

 

aczkolwiekm wybor nalezy do ciebie;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...