Skocz do zawartości

By Dodo


Recommended Posts

 

 

że cały system startował od niższej temperatury

 

Na Valley startował z wyższej. 


 

 

to paskudne wentyle na coolerze

 

Nie chce wydać 150zl na nowe tylko dlatego ze wiem jak te od d14 wyglądają. Nie widać ich przecież.

 

 

Rozsądny dodo    :->


 

 

To może mieć wpływ na wynik.

 

Wiem ze CPU jest cieplejszy ale warto zauważyć jak kolosalna różnica jest w prędkościach obrotowych wentylatorów. 

Link to post
Share on other sites

Dodku. Różnice względem mst są naturalne bo ma on u siebie H220. U siebie zaś zrobiłeś bardzo dobrą rzecz- przetestowałeś różne konfiguracje żeby doszperać się tej optymalnej. Budowa tej obudowy jest specyficzna. Frontowy wentylator dość bezpośrednio zasila chłodzenie CPU w zimne powietrze. Kiedy noctua działa na wyższych obrotach zabiera dla siebie większość nawiewu prowadząc do większego kiszenia się karty graficznej. Zwolnienie obrotów d14 naturalnie zwiększa temperatury na CPU ale daje więcej powietrza dla karty graficznej co pięknie przekłada się na jej temperatury. Na Twoim miejscu sprawdziłbym intake na max przy niższych obrotach d14tki. To może jeszcze poprawić temperatury na karcie. Ogólnie jednak stara prawda ś.p. Tluka ma tutaj idealne odwzorowanie- wydajność intake ma większe znaczenie dla chłodzenia niż wywiew z obudowy. 

 

Co do Valley- nawet furmark nie potrafi mi tak rozgrzać GPU jak ten test. Zawsze tam sprawdzam stabilność OC GPU. Zapętlić i podziwiać. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
niż wywiew z obudowy. 

 

Tego mi brakuje, co zauważyłem ze podczas testów obudowa się nagrzewa nad karta graficzna, nie daleko wiec TOPu a tak zaś mam miejsce na wentylator (co prawda na styk) i nie wiem czy nie dać tam BQ pracującego spokojnie na 500obr. Mam wrażenie ze cieple powietrze tam sobie siedzi nie mając za bardzo gdzie się podziać.

Link to post
Share on other sites
wszystko godne polecenia

 

Cooler Master MegaFlow, miałem go w HAF (3 sztuki)

 

 

//e

mst, może jeszcze test przy 1200obr na wszystkich wentylatorach (GPU oczywiście na auto)

Edytowane przez dodo
Link to post
Share on other sites
Dobrze zrozumiałem?

 

Tak, generalnie dlaczego na tak dużą różnice w obrotach, zmiany temperatur są tak marginalne. GPU zaciaga powietrze z zewnatrz obudowy, grzeje jednak CPU bo backplate jest podczas stresu baaardzo ale to bardzo gorący.

Link to post
Share on other sites
Cooler Master MegaFlow,

 

Dimension (W x H x D)- 200 x 200 x 30 mm

 

Chodzi o grubość. Mst mierzył że z H220 wentylatory od 140mm wzwyż mogą mieć maksymalnie 20mm grubości.

Link to post
Share on other sites

Tak, 

Będziesz robił te testy w OCCT?

Ciekawy jestem wyniku przy obciążeniu samego procesora, kartę graficzną zostawiłbym w spokoju, gdyż i tak należałoby ją traktować, jako cechę niezmienną (coś w rodzaju środowiska, w jakim pracuje procesor).

Edytowane przez SKEEPER46
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...