Skocz do zawartości

By Dodo


Recommended Posts

Nagraj nowy. Z zestawem dźwięków porównawczych: kaszlnięcie, chrupanie przy jedzeniu chipsów, cichacz kanapowiec. To pozwoli ustalić relatywną skalę. 

 Możesz go też włączyć podczas kręcenia filmiku, a nie zaczynać z włączonym.

Link to post
Share on other sites

ale po co nagrywać nowy. Bardzo dobrze słychać jakie to jest głośne i w codziennym użytkowaniu tak pracujących wentyli nie słychać. Dopiero w nocy będzie to bardzie odczuwalne przez osoby trzecie lub przy samym przeglądaniu neta. jednak skręcenie ich na około 900-1000 RPM powinno spokojnie je uciszyć :D

Link to post
Share on other sites

Gdyby na topie był filtr, to można by spróbować zamienić miejscami chłodnicę i wentylatory tak, żeby wwiewały powietrze do środka.

Inne pomysły, jakie przychodzą mi do głowy, wiążą się z nieodwracalnymi przeróbkami oraz z koniecznością inwestycji paru groszy.

Edytowane przez SKEEPER46
Link to post
Share on other sites

 

 

wwiewały powietrze do środka.

 

Ponoć średnia różnica w temp to az 1C (było testowane na innych forach)

 

 

 

 

Inne pomysły, jakie przychodzą mi do głowy

 

Nie wstydź się, słucham  


 

 

Ponoć średnia różnica w temp to az 1C

 

 

 

I'm on air. So far I've only tried two setups,
#1
3x120 stock intake front
2x120 exhaust top (top front blocked off)
140 stock exhaust rear

And now this
#2
3x120 stock intake front
2x120 intake top (top front blocked off)
140 stock exhaust rear

I use a CM hyper n520 on a 3570k@4.5
My cards in my sli setup both haveb blowers.
As far as temps, I haven't seen any better improvement but maybe a degree or two.
Link to post
Share on other sites

słucham  

Nic mądrego nie napiszę ani nie odkryję. Wiesz też dodo, że do moddingu podchodzę w sposób "zrób to sam", więc swoimi słowami:

   Założenie jest takie, że trzeba dostarczyć więcej powietrza do wnętrza obudowy, celem obniżenia temperatur podzespołów komputera. Jednym z rozwiązań inwazyjnych, jest wycięcie otworu (100x300) w przednich drzwiczkach , gdyż to jest jedyne miejsce poboru świeżego powietrza, a fabryczna konstrukcja obudowy mocno ogranicza dostęp do jego zasobów. Z takim, dodatkowym otworem potencjał wentylatorów będzie lepiej wykorzystany, co powinno zaowocować niższymi temperaturami. Na wycięciu otworu się nie kończy, trzeba jeszcze go zamaskować taflą białego szkła + dystanse + śrubki. Cała operacja nie będzie wymagała malowania (ewentualne szczegóły po wykazaniu zainteresowania ;) ). 

Jednak przed rozpoczęciem takiego przedsięwzięcia, sprawdziłbym efekt po ściągnięciu siatki z przednich drzwi oraz nie zakładaniu filtra - chociaż na chwilę ;) (post 509). Jeżeli temperatury spadną, to dalsze działania będą miały rację bytu.

 

 

P.S. - Znowu zielony :roll:

Edytowane przez SKEEPER46
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

 

 

"zrób to sam"

 

Gdybym tylko miał zaplecze, wszyscy wiemy ze moja sypialnia to "klitka" a w salonie nie mogę robić demolki, nie mam tu narzędzi (nie licząc 3 śrubokrętów), niejednokrotnie również żaliłem się jak ciężko tu o pierdoły (nawet o głupie śrubki nie łatwo)  

Link to post
Share on other sites

OK, ale nie poddajemy się.

 

Kolejny pomysł - bezinwazyjny oraz niewymagający od Ciebie ciężkiej pracy i narzędzi.

Jeżeli masz możliwość zlecenia szklarzowi docięcie na wymiar, oszlifowanie oraz wywiercenia czterech lub sześciu otworów w białym szkle o grubości 4/6mm (w Polsce to koszt około 50zł), to zamiast przednich drzwiczek, mógłbyś taką dociętą na wymiar taflę białego szkła, przymocować na czterech lub sześciu dystansach 2,5/3cm do frontu obudowy. W ten sposób powstanie szczelina na całym obwodzie frontu obudowy, której powierzchnia będzie około 15cm/kw większa, od powierzchni śmigieł wentylatorów.

 

P.S. - Zamiast szkła, może być biała pleksi. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie dodam nic madrego, ale tak czytam caly temat, i wiele innych, i az cisnie mi sie na jezyk:

 

Skeeper, Ty to masz leb! i wyobraznie przestrzenna... i to w czasach gdy wiekszosc wszystko komus zleca... ciesze sie, ze jeszcze niektorzy podchodza do tematow w stylu "zrob to sam". jest jeszcze kilku zdolnych Panow na tym forum, wiec wielki respect dla wszystkich! Skeep - same plusy Panie.

 

 

Dodo - sorry za OT, nie moglem sie powstrzymac z wazelina. :D

 

Edytowane przez bialyboski
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
powstrzymac z wazelina

 

On zasługuje na parę ton. 

 

 

 

 

 

 

//e

Zastanawiałem się jeszcze nad H630 i teraz żałuje ze jej nie kupiłem (+okno+piwnica)

 

 

sorry za OT,

 

 Nic nie szkodzi 

Edytowane przez dodo24x
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
ile kupiles obudowe?

 

£89 (lub £94 nie pamiętam, generalnie mniej niż £100)

 

 

 

zy za granica?

 

 

UK 

//e

 

Pare dni i taki syf na filtrach, ehhh 

 

13871420185_9b119afa1e.jpg

 

 

 

Mam obecnie bardzo dużo na głowie i nie mam czasu myśleć o zmianach. 

Link to post
Share on other sites

Z kurzem to normalka, jest wszechobecny. 

Ściągnąłeś tę kratkę z drzwiczek?

 

 

P.S. - Nieładnie nic nie odpowiedzieć, więc napiszę tylko tyle:

         Siedzę cicho i się nie odzywam, bo dodo i bialyboski mnie zawstydzili :ups:. Dziękuję.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Z kurzem to normalka

W poprzednim domku nie było tak źle.

 

 

 

 

Ściągnąłeś tę kratkę z drzwiczek?

 

 

Jako ze gram tyle co nic darowałem sobie walkę z temperaturami  

 

 

 

 

mnie zawstydzili

 

:->  

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...