Skocz do zawartości

Problem z przednim panelem w CM Elite 332


Recommended Posts

Mam problem z wtykami na słuchawki i mikrofon w przednim panelu obudowy CM Elite 332.

 

Mianowicie mam płytę główną Gigabyte 790FXA-UD5 i zawsze, gdy podłączam jakiś sprzęt muzyczny to wyskakuje mi Menadżer Realtek HD Audio, gdzie wybieram jaki typ urządzenia podłączam i pokazuje do jakiego gniazda jest podłączone.

Wszystko działało świetnie przez pierwsze 3 miesiące, ale później przy podłączaniu do przedniego panelu słuchawek nie zawsze zaskakiwało i musiałem wyciągać i podłączać ponownie, z czasem stawało się to coraz częstsze, aż teraz nie mogę podłączyć słuchawek na przednim panelu.

Postanowiłem, że będę podłączał pod gniazdo dla mikrofonu i w tym menadżerze zmieniał na słuchawki... po 2 miesiącach stało się to samo.

 

Co zrobić, by działało?

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy wszystkie kable są dobrze podpięte pod płytę. Dziwna sprawa, wygląda na zwarcie.

Nie robiłeś przy komputerze nic w czasie w którym przestały działać porty?

Link to post
Share on other sites

Jak przestawały działać nic nie robiłem.

 

Dziwna sprawa, bo teraz już nie ma zwarcia. Jednak też oba gniazda nie działają tak jak powinny, tylko ten jeden, ten co po 'naprawie' jako tako działał, czasami się włącza - jednak muszę pokręcić wtyczką by zaskoczył.

 

Z drugiej strony gdy wkładam lub wyciągam wtyczkę z obu gniazd to czuję taki sam opór jak w działających na tylnim panelu.

 

Może to sprawa oprogramowania? Może ten menadżer nie zawsze zaskakuje - bo jak wkładam do przedniego panelu wtyczkę to słyszę w słuchawkach, że było połączenie (taki cichy trzask, jaki jest gdy podłączasz sprzęt dźwiękowy do jakiegoś włączonego urządzenia), mimo, że menadżer tego nie zauważa... z drugiej strony dziwne, że kiedyś działał bez zarzutu a teraz nie

Link to post
Share on other sites

Po przeczytaniu wszystkich objawów które opisałeś wykluczyłbym problem z oprogramowaniem.

Szczególnie jeśli gniazdo "zaskakuje" gdy pokręci się w nim wtyczką.

 

Jeśli jesteś pewien iż wszystko jest poprawnie podłączone do płyty, a kable nie są nigdzie uszkodzone - obudowa nadaje się do reklamacji.

Link to post
Share on other sites

Dokladnie, na upartego mozna trzymac sprzet na biurku, tylko trzeba wtedy uważać na niego, zeby nic nie uszkodzic :]

Sam tak mialem sprzet przez pewien czas dawno temu, gdzies moze fotki nawet mam :o

 

Edit:

Masz tutaj:

http://ajko.home.pl/ajko/benchmarkpl/2009.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...