Skocz do zawartości

Modernizacja komputera w granicach 1000zł -> Mobo i CPU


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez marcin1630,

Recommended Posts

Na początku specyfikacja mojego kompa:

 

Asus M4A88T-V AM3

Athlon II x3 445 @ Phenom II x4 B45 3,2GHz

MSI GTX760 OC

8GB RAM Kingstona 1333MHz

Seasonic M12II 520W

Crucial M4 64GB

Samsung F3 1TB

Asus Xonar D1

jakaś nagrywarka DVD na ATA jeszcze...

 

 

Procek mocno ograniczą tę kartę niestety, z OC po odblokowaniu dodatkowego rdzenia nici, przydałoby się go zmienić na coś potężniejszego. Myślałem nad Intel Core i5 4440 3,10 GHz BOX, jest do znalezienia w okolicach 650-700zł. 

 

Zostaje jakieś 300zł. Nie mam większego pomysłu na płytę główną niestety. Proca tego chyba się nie podkręca, więc wielki wypas to nie musi być. Proca wymieniać potem na coś mocniejszego nie planuję -> jak będzie upgrade to będzie wymiana całej platformy. Czego od płyty oczekuję: format ATX, 4 sloty na RAM (te 8GB co mam to w 3 kościach), slot PCI w miarę ludzkim miejscu, żeby dźwiękówkę podpiąć, złącze SATA III, żeby ssd się w końcu mógł rozkręcić ;).

Domyślam się, że portu IDE nie ma co szukać?  :cry:

Edytowane przez Tearius
Link to post
Share on other sites

I5 4440 będzie dużo wydajniejsze

Plus do tego w 1000zł może się zmieścić:

MSI z87 g43

http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produktow/id_gl__1/id_produktu__5581/__P_yty_G_wne_MSI_H87_G43_DDR3_Lga1150_/

Gigabyte h87 hd3

http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produktow/id_gl__1/id_produktu__5639/__P_yty_G_wne_Gigabyte_GA_H87_HD3_DDR3_Lga1150_/

Rozumiem, że 1000zł to ostateczność?

Jak chcesz mieć ide to musisz sobie oddzielny kontroler na pci kupić.

Edytowane przez marcin1630
Link to post
Share on other sites

1000zł mogę wyłożyć w tej chwili, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby poczekać i dozbierać, jeśli NAPRAWDĘ warto :) Ulepszam sprzęt głównie z myślą o nadchodzącym wielkimi krokami Wieśku Trzecim. No i może Rome II pójdzie w końcu na wyższych detalach :) ...

Co sugerujesz?

 

 

Edit: Widzę, że z IDE na płycie głównej nici, więc poszukuję również w miarę bezawaryjnej nagrywarki DVD na SATA. Nie chce mi się szarpać z kontrolerami jakimiś.

Edytowane przez Tearius
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Tak jak przedmówca, te płyty z wcześniejszego posta będą dobre.

Dużo ludzi poleca tą msi ale ja osobiście nie mam szczęścia do płyt tej firmy, pół roku temu ms 970 g43 dosłownie zaczęła mi się smażyć pod sb ogniem. Z kolei dla siostry zamówiłem pod namową kolegi powyższą z87 g43 i przyszła z zepsutymi dwoma pierwszymi slotami ramu...

Polecam bo z opinni innych ludzi wynika, że to porządna płyta ale osobiście chyba nie mam szczęścia do płyt msi.


Tylko chipset Z87 pozwala na OC na tej platformie?

Inne również.

Ważna jest tutaj bardziej sekcja zasilania płyty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...