Skocz do zawartości

Podkręcanie AMD Phenom II X3 720 BE


Recommended Posts

Witam!

 

Chciałbym dowiedzieć się nieco więcej na temat tego jak mogę podkręcić solidnie mój procesor nie narażając go na przegrzanie czy też spalenie.

 

Aktualnie pracuje on z taktowaniem 3.4GHz(17x200) przy napięciu 1.375V. Moje pytanie czy to dobry wynik,da radę bez narażania procesora uzyskać jeszcze lepszy wynik?

 

Parametry komputera to:

MODO: Gigabyte Ga-Ma770t-UD3P (rev.1.0)

CPU: AMD PHENOM II X3 720BE + THERMALTAKE BLUE ORB II

GPU: GAINWARD GeForce GTX460 1gb GS OC

RAM: Kingston 4gb(2x2gb) 1333MHz CL9

Dysk twardy : Seagate Barracuda 250GB SATA II

PSU: Fortron 550W (modelu dokłądnego nie pamiętam)

 

JAk mogę jeszcze zyskać na wydajności nie katując procesora i nie narażając na spalenie?

Link to post
Share on other sites

Chlam wódeczkę, ale mogę powiedzieć że płyta nie ma radiatorów na sekcji zasilania więc nie powalczysz. Z drugiej strony i tak jest nieźle. 

 

Moje rady:

 

Daj na sztywno 1,2 na nb/cpu

Wrzuć mu na nb/cpu jakieś 2400mhz

vcore na 1,45 (napięcie procesora)

i mnożnik co działkę w górę od 17x i testuj do 2h w occt a potem jakąś wymagającą gierke tak z godzinke

 

potem się chwal :D (jestem nachlany ale rady są standardowe dla cpu amd z BE

Link to post
Share on other sites

No  tam mam ustawione w domyśle 2000MHz i to dać na 2400 tak? Napięcie na sztywno 1.2V i napięcie cpu na 1.450V i wtedy kręcić mnożnikiem tak? :)

 

@kargulec12 próbowałem ale niestety rdzeń jest niestabilny i komputer po odblokowaniu wstaje ale jest czarny ekran i nic dalej się nie dzieje :(

Link to post
Share on other sites

Na nb. bym próbował do 2600 MHZ. A i często jest tak że po podniesieniu nb. komp niewstanie. Wtedy potrzebuje dłuższego resetu biosu. Wyjmij baterie na 5min. Ja bym napoczątek walnął 2600 i 1,4V, jak będzie stabilnie to szukać najniższego napięcia . Co do procka to startowałbym w okolice 3,7-8GHZ i napięcie 1,45V. Jak będzie stabilnie to jechać z mnożnikiem w górę. Na twoim miejscu kupiłbym: http://allegro.pl/aab-cooling-rh2-radiatory-na-pamieci-ram-graf-i3814707948.html

U kolegi założyłem na sekcje 4+1 i podkręciłem jego phenoma B50 na 3,7GHZ przy 1,5V. Słaba sztuka lub płyta zaniża napięcie. Sekcja jest z nimi tylko lekko ciepła.

Edytowane przez kargulec12
Link to post
Share on other sites

Zaraz zaraz czy Ty mu zaproponowałeś 1,4 na nb? Kurde sądziłem, że 1,3 to maks i to gruby.

To za dużo? Kurde bo nie chcę tego procesora zniszczyć bo mnie aktualnie nie stać na nowy :( Chcę mu dodać tej wydajności ale nie kosztem zniszczenia go. Chciałbym osiągnąć te 3.8, max 4.0 jeśli to możliwe bez katowania procka i ryzyka spalenia.

Link to post
Share on other sites

Miałem x4 955 więc 1,4 to max. dopuszczalne więc spokojnie :) Sam siedziałem na większym :) A i jak jest stabilny na tym 1,4V to daj od razu 1,3V i testuj, będzie stabilnie to lecisz niżej, nie to podnosisz :) Polecam: http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow Są tu dopuszczalne napięcia temp. jak i instr. podkręcania.

  • HT Voltage – podniesienie napięć pomoże w ustabilizowaniu wysokiego HTT i pamięci. Standardowo 1,2V, rozsądne wartości to 1,3-1,4V.
  • NB Voltage – standardowo 1,2V, wystarczy do osiągnięcia ok. 2,2GHz na NB. Podniesienie napięć pomoże w ustabilizowaniu wysokiego HTT – rozsądne wartości to 1,3-1,4V.
  • CPU VDD Voltage - przy wysokich częstotliwościach procesora (~4GHz) może mieć wpływ na stabilność, w innym przypadku można zostawić na auto. Rozsądne wartości to 1,3-1,4V. Mała uwaga – podniesienie tego napięcia powoduje wzrost temperatur sekcji zasilania, więc zalecam taką czynność tylko w wypadku, gdy sekcja zasilania jest chłodzona przez solidny radiator.
  • CPU/NB Voltage – powinno być takie samo, jak napięcie CPU.
  • CPU/NB VDD Voltage – ma wpływ na stabilność, pozwala przesunąć ewentualną "ścianę HTT". Standardowo 1,1V, rozsądne napięcia – ~1,3-1,4V, dla Phenomów II X6 - ~1,3 -1,35V.
  • CPU PLL (VDDA) Voltage – przy wysokich częstotliwościach procesora (~4GHz) może mieć wpływ na stabilność, w innym przypadku można zostawić na auto. Rozsądne wartości to 2,6-2,8V. Mała uwaga – podniesienie tego napięcia powoduje wzrost temperatur chipsetu i sekcji zasilania, więc zalecam taką czynność tylko w wypadku, gdy sekcja zasilania jest chłodzona przez solidny radiator.
  • SB Voltage - można ustawić na standardowe 1,26V, nie wpływa na OC.
  • AMD Phenom II/Athlon II (45nm, AM2+/AM3) - 1,45-1,5V
  • AMD Phenom II/Athlon II (AM2+/AM3) - ~65*C
Edytowane przez kargulec12
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...