Skocz do zawartości

Brak prądu i pc = pytanie z tym zwiazane


Recommended Posts

Czesc.Mam sprawe.Do komputera mam podlaczony router,ktory dziala przez 24h.

A wczoraj nie mialem 2 razy prądu. Na szczescie,wtedy gdy go zabrakło, nie uzytkowalem na komputerze. Jednak przy tym braku prądu router jedynie sie pewnie sam wylaczyl.A gdy sie pojawił prąd znowu sie włączył. I czy to nie zaszkodzilo pc, czy np nie poszlo przez ten router jakies spiecie? thx za pomoc

 

( pytam tylko o ten router, czy coś przez niego sie nie stało w komputerze, a sam komputer byl wylaczony )

 

 

Sorry ale dalem duzo pieniedzy na komputer i troche sie boje:)

Link to post
Share on other sites

Tak może być. Ale to raczej przy jakiejś burzy i ogromnym pechu. Kuzynka kiedyś tak miała. Podłącz burzy odłączyła wszystko oprócz właśnie routera z sieci telefonicznej (ADSL). Komputer się spalił właśnie po ethernecie, bo poszła jakaś bomba z linii telefonicznej. Ale tak czy inaczej, jakieś takie mrugnięcia prądu, to jest nic i nie masz się o co obawiać :P

Link to post
Share on other sites

do tego jeśli masz dobry zasilacz z zabezpieczeniami to gdy tak często wyłączają prąd nawet w trakcie twojej pracy na komputerze to ryzyko uszkodzenia sprzętu jest bardzo znikome

Link to post
Share on other sites

Ja mam w kompie jakieś już czwarte no name i nawet one mają zabezpieczenia przeciwprzepięciowe czy jakieś tam (wiem bo straciłe już 3 zasilacze podczas burzy a komp jak chodził tak chodzi :) ) wiec o burze się nie musisz martwić 8-)

 

Ale chodzi co o tego Enermax ? to nie jest żaden no-name ... zasiłka mocna tylko mało znana

Link to post
Share on other sites

Ja mam w kompie jakieś już czwarte no name i nawet one mają zabezpieczenia przeciwprzepięciowe czy jakieś tam (wiem bo straciłe już 3 zasilacze podczas burzy a komp jak chodził tak chodzi :/ ) wiec o burze się nie musisz martwić 8-)

 

Ale chodzi co o tego Enermax ? to nie jest żaden no-name ... zasiłka mocna tylko mało znana

 

Nie, ja mówię o swoich jakichś tam, to były no name, rzec mozna na bazarze kupione, ale jednak juz wtedy miały zabezpieczenia więc teraz o burzę tym bardziej nie trzeba się martwić, chociaż lepiej zawsze wyjąć wtyczkę z gniazdka :)

Link to post
Share on other sites

ale lepiej odlaczyc kabel od listwy z gniazdka kontaktu , czy wystarczy przycisk z listwy na OFF? to to samo?

 

Niby ten przycisk jest własnie jako zabezpieczenie przed burzą ale lepiej nie wierzyć chińczykom, którzy go wyprodukowali tylko po prostu odłączyć ten kabel :)

Link to post
Share on other sites

Niby nie...

Prawdopodobnie piorun trafia w najwyższy punkt a trafił w antenę niższa o 4m od drzewa które stało 2m od domu...

Ja i tak wyciągam kabel, za wiele do stracenia a jeszcze nie skończone....

 

Też tak robię. Przezorny, zawsze ubezpieczony :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli piorun faktycznie trafi i taki prąd przejdzie po instalacji w twoim domu to:

1. Kable się stopią w ścianach. :)

2. "Pstryczek" nie uchroni Ciebie przed uszkodzeniami sprzętu. Iskra przeskoczy i ubije sprzęt.

Link to post
Share on other sites

No dobrze, a jak mam w bloku piorunochrony i inne zabezpieczenia , to starczy?

I jeszcze to nie musi sie stac zawsze przepiecie podczas burzy?

 

 

i 2 pytanie

 

A jak po burzy prawie zawsze neta nie ma , to co to znaczy? Wylaczaja , czy zawsze sa przez burze przepiecia?

Link to post
Share on other sites

No dobrze, a jak mam w bloku piorunochrony i inne zabezpieczenia , to starczy?I jeszcze to nie musi sie stac zawsze przepiecie podczas burzy?

Piorunochrony ściągają pioruny i zmniejszają ryzyko walnięcia w sieć. Te "inne" zabezpieczenia chronią przed skokami napięć itd, ale nie przed piorunami które to przenoszą zbyt duże ładunki elektryczne.

 

Nie, nie zawsze powstają przepięcia. Można powiedzieć że rzadko.

 

A jak po burzy prawie zawsze neta nie ma , to co to znaczy? Wylaczaja , czy zawsze sa przez burze przepiecia?

Trudno na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...