Skocz do zawartości

Jak myslicie co wybrać diody led czy katody? Co da lepszy efekt podświetlenia?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jacekgothic,

Recommended Posts

1 metr diod za 18 zł to chyba dobra cena?

 

Im tańsze, tym gorszej jakości.

 

 

 

Chyba z podziałem takiego metra na kawałki nie będzie problemu?

 

Możesz ciąć nawet co trzy diody i lutować, są tam oznaczenia (+) i (-) do poprawnego przylutowania przewodu zasilającego.

 

 

 

Co o tym myślisz?

 

Ostatnio dość popularne są - "AKASA Vegas", ale jest dość droga za to jest już zarobiona z obu końców i nie trzeba samemu niczego lutować.

Osobiście zazwyczaj używałem takiej, jaką podałeś w linku w pierwszym poście. Zimne białe światło na białym laminacie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz mieć oślepiające światło dobiegające do Twoich oczu z komputera to śmiało bierz 1m :D Ja mam 2x 5cm niebieskiej listwy u góry i w nocy dokucza :) Włączam je tylko do nocnego szperania w komputerze :P Jeśli czarna obudowa to 4 takie 5cm paski moim zdaniem Ci wystarczą :)

 

Co do pytania - zdecydowanie diody - jeśli masz podstawową umiejętność  posługiwania się lutownicą to wpinaj się pod molex od razu ;) W każdej chwili można sobie odłączyć lub zastosować na przewodzie (+) przełącznika ON/OFF :)

Edytowane przez vuodi
Link to post
Share on other sites

Hehehehehhee

Nie kupuje 1m żeby go zamontować gdyż mam zamiar ten 1m pociąć na kawałki i przylutować molexy a resztę której nie wykorzystam sprzedam kumplowi z pracy bo bierzemy tą taśmę na spółkę.

Jak by nie patrzeć lepiej opłaca się kupić w całości 1m i samemu sobie dorobić wtyczki niż kupić w kawałkach

A o wyłączniku pamiętam bo mam w tej chwili zamontowane czerwone ledy w Cooler Master Storm Scout (2x20cm) i mam je podpięte pod wbudowany wyłącznik oświetlenia wcześniej podświetlanych oryginalnych dołączonych do obudowy wentylatorów które zastąpiłem wentylami Silentium PC Sigma EVO

Zdemontowałem też dolny koszyk na dyski i zmniejszyłem górny

A że teraz zamówiłem cały boczny panel z plexi to postanowiłem zmienić i oświetlenie bo czerwone po prostu przestało mi się podobać

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...