Skocz do zawartości

Przyszłościowe język.


Recommended Posts

Gość DANNY_79

"C++ znam dość średnio, ale czystym c++ nie napisze aplikacji okienkowych pod Windows!!!"

 

No chyba żartujesz ! Widać, że średnio :)

 

Jak chcesz tworzyć aplikacje okienkowe, to: Delphi, Visual Basic, Visual C (++, #).

.NET to przecież maszyna wirtualna praktycznie tożsama z Javą, wolna, pamięciożerna, ale zaletą jest bardzo dobra przenośność wytworzonego oprogramowania.

Przy C++, od czego masz biblioteki, aby się dostać do czego chcesz w windowsie.

 

Dla mnie koniec tematu. Instaluj Visual Studio i zacznij pisać.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

_nick_ też już tak usiłowałem :) jednak w odpowiedzi widniało "okienkowe".

Kolega chyba nie rozumie, że windowsową aplikację można napisać w dowolnym języku programowania wykorzystując biblioteki (z api) np win32api, opengl, directx = zależy co się chce pisać, a czy to będzie w C++, czy Delphi, to w zasadzie przy dzisiejszych kompilatorach będzie troszeczkę różnić się prędkością działania.

Przy dzisiejszych narzędziach programistę właściwie ogranicza tylko jego wyobraźnia.

Koleżka myśli, że jak okienkowe w windows, to musi być "wylkikany" kreator interface z ikonkami itd. Dlatego jak pisze, że się trochę zna, to napisałem, że trochę :/ tak (może).

 

Twórca tematu pyta:

"Jaki jest przyszłościowy język programowania w Windows?"

 

Więc odpowiedziałem - (oczywiście trochę pod siebie) = C (++, #). No i dla mnie EOT.

Link to post
Share on other sites

Zacznę tak bo się nie dogadamy:

 

1. Język C++

2. Aplikacje użytkowe typu notatnik, odtwarzacz muzyki itp. //nie sieciowe

3. biblioteka .NET, środowisko Visual C++

 

Z tymi rzeczami napiszę proste aplikacje pod Windows (pkt. 2)???

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Zacznę tak bo się nie dogadamy:

 

1. Język C++

2. Aplikacje użytkowe typu notatnik, odtwarzacz muzyki itp. //nie sieciowe

3. biblioteka .NET, środowisko Visual C++

 

Z tymi rzeczami napiszę proste aplikacje pod Windows (pkt. 2)???

 

Chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Wszystko masz podane jak na tacy. Nawet o VS pisałem. Ehhh.

 

Co do:

"A czy możecie mi powiedzieć czy jest jakiś kurs do pisania aplikacji w c++ z Windows Form. Chodzi mi dokładnie o omówienie całego toolbaru, kodu jaki się wyświetla po podwójnym kliknięciu na okno itp."

 

Zapytaj okularnika, w sieci jest aż ciężko od tego typu informacji. Nie wiem czy jest to podane, tak jakbyś sobie życzył, ale trochę tu, trochę tam i wszystkiego się dowiesz. Bardzo dużo możesz się dowiedzieć z MSDN, tylko tam trzeba czytać trochę uważniej niż moje posty :P , a wszystko okaże się zrozumiałe.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...