Skocz do zawartości

Jaki cooler do 400zł pod 4670K?


Recommended Posts

Hej, witam!
Przymierzam się do zakupu coolera.

Cena - w okolicach 400zł (może być i więcej, ale jak będzie mniej to też ok)

Od razu mówię - wodowanie procka odpada. Szum pomp wkurza mnie bardziej niż szum powietrza ;)))

 

Najważniejsze cechy poszukiwanego to :

 

1. Ma być cichy! (śpię 3m od kompa)

2. Wydajny (procek będzie latał na 4.5G)

3. Obudowa - jeszcze rozważam. Najpewniej Fractal R4 (bo duża i wszystko się w niej zmieści).

Opcjonalnie Corsair Carbide 330R, Corsair 550D, Fractal Core 3000 lub Corsair Graphite 230T. Ogólnie dopasuję budę pod cooler lub na odwrót.

4. Fajnie, gdyby cooler nie zasłaniał pierwszego slotu PCIex1 (nad grafiką), bo chcę tam wsadzic moją starą dźwiękówkę X-Fi Titanium...

Płyta Gigabyte Gigabyte GA-Z87X-UD3H (już nabyta), pamięć Corsair Vengeance Pro (również).

 

Na razie znalazłem kilka ciekawych:

 

Noctua NH-U14S (spory, nie wiem czy nie zasłoni slotu PCIe)
Noctua NH-U12S (trochę mniej wydajny, ale na razie mój faworyt)
Noctua NH-D14
Prolimatech Megahalems Black (bez went, więc jeśli ten - jaki wentyl do niego będzie najlepszy?)
Prolimatech Armageddon (również bez went, więc jeśli ten - jaki wentyl do niego będzie najlepszy?)
Be Quiet Dark Rock Pro 2 (opnie dobre, ale mam uraz do BQ po padniętym zasilaczu E9:)
 

Co jeszcze możecie polecić? Cz któryś z powyższych będzie najlepszym rozwiązaniem? :)

Z góry dzięki za wszelką pomoc i sugestie.

Pozdro!
R

Edytowane przez fallen
Link to post
Share on other sites

Ja polecam thermalright Silver Arrow sb-e. Tu jest wszystko o nim. Niestety u mnie w asrocku 1 slot jest zablokowany. 

Przy 900 obrotach jest niesłyszalny. Względem Noctuy też jest cichszy i tańszy.

Edytowane przez untited898
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

thermalright Silver Arrow sb-e - mam śmigam na 4.2 bez zmiany napięć. W grach jest chłodny - 60 - 65 stopni czasem do 68 dobija. - W bydzie mam jeszcze 3 wentylki ustawione na minimum ( noise blockery ). Niczego więcej Tobie nie potrzeba. Jak komp zostaje włączony na noc to zchodzę z taktami na sztywno do 3,4 GHz bo nie wiem jak włączyć, żebym miał albo 800Mhz albo 4,2 GHz O_O

Link to post
Share on other sites

Phanteks ph-tc14pe tak samo wydajny plus możesz wybrać sobie kolor.

nie wejdzie, ramy beda przeszkadzac.

 

thermalright Silver Arrow sb-e 

Ciekawe jak go zmiesciles przy tych pamieciach skoro wyzsza noctua ma problemy z nizszymi pamieciami? Widzialem nawet zdjecie jak cooler bez wentylatorow haczy o ramy dobre 5mm

 

@Fallen ja mam NH-D14 i nie ma problemow na gornym pcie, jedynie musialem podniesc pare mm przedni wentyl od coolera

Edytowane przez arkus
Link to post
Share on other sites

arkus

 

nie wejdzie, ramy beda przeszkadzac.

 

Ciekawe jak go zmiesciles przy tych pamieciach skoro wyzsza noctua ma problemy z nizszymi pamieciami? Widzialem nawet zdjecie jak cooler bez wentylatorow haczy o ramy dobre 5mm

 

@Fallen ja mam NH-D14 i nie ma problemow na gornym pcie, jedynie musialem podniesc pare mm przedni wentyl od coolera

 

Widze, ze masz bardzo podobny zestaw do mojego docelowego (poza PSU, bo u mnie Fractal Newton R3).

Jak oceniasz kulture pracy całości pod względem głośności? Jak oceniasz glosnosc pracy calego zestawu w idle i stresie?

 

Dużo zapasu masz u siebie przy NH-D14 między radiatorem a pierwszym slotem PCIe na płycie?

D14 ma 140mm szerokości, NF-S14 150mm... cały czas skłaniam się ku S14 jednak troche sie martwie o szerokość.

 

Zastanawiam sie jeszcze nad obudowa - czy brac wyciszana (R4/330R/550D), ktora podniesie temperatury a tym samym i wymusi szybsza prace wszystkich wentyli - czy wziac cos bardziej przewiewnego...

Edytowane przez fallen
Link to post
Share on other sites

ogolnie to wentyle fractala zagluszaja noctue, a miejsca za wiele nie ma, jest tam pare mm (2-3) pomiedzy karta cieciowa a coolerem, wiec moze byc problem z tym szerszym chlodzeniem  :/

 

phanteks czy termalright bylby lepszym rozwiazaniem ale niestety ramy na to nie pozwola, sam to przerabialem.

 

@RafiXII chcialbym zobaczyc tego arrowa przy tych pamieciach. to jest wyzsza noctua

http://www.itocp.com/html/20111130/article/noctua_d14/32.jpg

Link to post
Share on other sites

No dobrze, wiec moze inaczej. Czy do dlugiego (PCIex16) slotu PCIe da rade wlozyc karte PCIex1 ? :)

Nie smiejcie sie, ale nie slyszalem o takim rozwiazaniu, a moze wcale nie musze wsadzac dzwiekowki do gornego slotu nad karta graficzna... :)

Link to post
Share on other sites

Sloty pci-e w zależności od długości różnią się tylko prędkością.

 

x1 będzie działać w dowolnym szerszym złączu, podobnie jak x16 będzie działać w x1 (chociaż jej tam tak po prostu nie włożymy :->).

 

 

Jeśli chodzi o wspomniane UD3H, to dźwiękówkę pci-e x1 można umieścić w pierwszym, drugim, trzecim, czwartym, piątym i siódmym slocie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...