Skocz do zawartości

Telewizor 55-60 cali jaki wybrać ?


Recommended Posts

A jakie to ma znaczenie? Czy ktoś je produkuje? Mają bardzo dobry obraz, jak nie najlepszy. Tylko, że widocznie się nie opłaca(ich produkować). A Oledy daleko(chodź kto wie). Lepiej kupić Dobry TV w full hd niż w 4k, Nie dlatego, że nie ma materiałów(chodź to też), tylko, że są nie dociągnięcia. Wystarczy poczytaj trochę o kontraście, albo innych aspektach tych matryc, to się musi rozwinąć. Także, plazmę spokojnie można ładować, a po 4-5 latach zmienić na Oleda i 4k :)

Edytowane przez warnisty4321
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Model W9 to chyba inna półka cenowa ;).

Zależy Ci na 3D to, rzeczywiście W9 będzie znacznie lepszy od W8 ale za to okulary w pasywnym 3D do modelu W8 to ułamek ceny tych dla mocniejszego brata.

W 55" W805 złapiesz za około 5400 na alle***.pl lub ciut mniej w sklepach. Jest teraz masa promocji na różne modele. Niektóre promocje oczywiście są tylko "promocjami" z nazwy ale zawsze będziesz mógł coś dobrego wypatrzeć dla siebie.

Dużym plusem w tych okularach jest brak baterii/zasilacza co znacznie je odchudza i nie męczy przy oglądaniu.

Przyznam, że do niedawna byłem zażartym zwolennikiem 3D aktywnego ale koszta TV jak i dokupenia okularów skłoniły mnie do modelu W8.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Sony zabija jakością obrazu po prostu wyśmienicie to wygląda, uważam jednak, że nie ma co się tym za specjalnie jarać ponieważ pewnie leciał tam film dedykowany pod ten telewizor a w Sharpie leciała masówka jak na reszcie innych TV. 

to fakt 

niemniej jednak soniaki mają opcję wyświetlania obrazu DOM-SKLEP

Tryb dom-zużycie energii w moim przypadku 51 WATT opcja sklep 95 WATT.

w opcji "sklep" obraz dużo wyraźniejszy i kolory żywsze.

osobiście sam dopasowywałem jakość wyświetlanego obrazu- każdy znajdzie coś dla siebie :)

 nie żałuję ani złotówki wydanej na ten telewizor 

Edytowane przez robinek09
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oczywiście co do obrazu to Sony wypada na prawdę dobrze. 

 

Martwi mnie jednak nadal sprawa tego 3D aktywnego i ładowanie okularów .... raczej będę skłaniał się ku 3D pasywnemu. 

 

Tańsze okulary, mniej męczy wzrok i nie trzeba ich ładować. A z czasem jak akumulator padnie w okularach - to też może być problem. 

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to bardziej meczace byloby 3D pasywne ze wzgledu na technologie ktora wykorzystuje, patrzac na ekran widze w dalszym ciagu male poziome linie i jakby fakture tym spowodowane. Wiadomo jednak ze kazdy na obraz 3D reaguje inaczej, wiec to nie moze byc wyznacznikiem jakosci :D Ladowanie tych okularow tez nie odbywa sie co film, a z czasem kazdy akumulator traci na wydajnosci, im jest lepiej uzytkowany tym dluzej bedzie sie sprawowal dobrze.

Edytowane przez artrax
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mi osobiście bardziej podoba się 3d aktywne. A co do ładowania okularów. Będziesz całe dnie na 3d patrzył? Bo wydaje mi się, że tylko do filmów(najlepiej blueray). Wiesz co za dużo to nie zdrowo. A co do W8. Moim zdaniem nie ma sensu kupować jeśli priorytetem są filmy, zwłaszcza jeśli planujesz nocne seanse(kolory na matrycy w W8 są wyblakłe, a czerń kiepska). Pisałem to już wcześniej. To tak jakbyś porównywał wyświetlacz z Xperi Z1 do Amoleda/ Super LCd 3( który siedzi w Htc one). Jak zakupisz TV to dobrze zrobić kalibrację. Na forum HDTV są spece od tego, wystarczy zobaczyć gdzie sie znajdują czy będą przejeżdzać przez Twoją miejscowość(czy w pobliżu). Kalibracja poprawia obraz, i pewnie sam byś czegoś takiego nie zrobił(obraz jest kalibrowany za pomocą specjalnego sprzętu)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Z tym , że mówimy tu o TV za 3200. Nie żądajmy cudów w tej cenie. Mam Samsunga F6500 i jestem zadowolony(pewnie jest lepszy od W6), ale jednak Sony ma niższego inputlaga. Chodź w sumie ja nie odczuwam spowolnień przy graniu na PC podłączonym do TV.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...