Skocz do zawartości

Komputer do 2500 zł wydajność, nie do gier


Recommended Posts

Zastosowanie komputera: komputer ma po prostu chodzić, myślałem nad zakupem Maca mini bo jest on naprawdę bardzo wydajny, zero przecięć itd lecz osx po prostu mi Nie odpowiada, komputer kupuje bratu który zaczyna bawić się grafiką Photoshop, premiere pro itd.

Maksymalna kwota: 2500zl

Których części potrzebuję :cała "skrzynka"

Czy będę podkręcać sprzęt? Nie

Rozdzielczość mojego monitora :

2 monitory po 1280x1080 VGA

Specjalne wymagania: komputer w tej chwili nie musi posiadać super karty graficznej bo nikt na komputerze nie będzie grał, lecz filmy fullhd, bluray będą odtwarzane, no i płynność całego systemu brak przecięć itd to o czym mówiłem na początku.

Części z poprzedniego komputera: dysk twardy HDD(lecz teraz do grafiki coś ssd będzie potrzebne) , nagrywarka, monitory,

Własna propozycja zestawu :brak

Inne : późniejsza możliwość dołożenia lepszej karty graficznej.

 

 

Wiem ze za tą kwotę nie mogę spodziewać się jakiegoś super PC ale fajnie by było jakby ten komputer po prostu dobrze chodził :D

 

Edytowane przez Pruchol
Link to post
Share on other sites

 

 

komputer kupuje bratu który zaczyna bawić się grafiką Photoshop, premiere pro itd

 

Powiedz ile będzie tutaj renderingu video ? Jeżeli jest to ważny aspekt zestawu to warto mieć minimum 2 x HDD + 1 SSD

 

 

 

Inne : późniejsza możliwość dołożenia lepszej karty graficznej

 

Kiedy mniej więcej zamierzasz wrzucić tutaj jakąś GPU. Póki co w PS można jechać na integrze, pod render FullHD warto mieć jakiegoś GTX 660

 

Na początek propozycja:

 

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze

Liteon iHAS122 SATA (black)

Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix

Fractal Design Core 3000 USB 3.0 (b/z)

Intel Xeon E3-1245v2 /3.4GHz, 8MB, LGA1155, BOX/

MSI B85-G43 /intel B85, LGA 1150/

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

 

2513 zł +  kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

- procesor 4 rdzenie / 8 wątków

- zasilacz modularny z przetwornicą DC-DC, niezależną regulacją napięć

- pamięci dałem w jednej kości 8 GB dla łatwej rozbudowy do 32 GB - AAE potrafi zjeść na śniadanie 24 GB 

 

- płyta główna z chłodzoną sekcją zasilania, kompletem wyjść audio

- bardzo opłacalny dysk SSD na system / soft

- przyzwoita obudowa pod względem jakości wykonania, dobrze wentylowana. 

 

Zestaw bez GPU, Xeon 1245v2 posiada zintegrowany układ graficzny, w jak najszybszym czasie warto wsadzić jakąś GPU od nV, jeżeli render filmów ma stać się ważniejszym aspektem tego zestawu to należy szukać taniej jakiegoś GTX 560 / 560 Ti albo brać nowego GTX 660. Jeżeli zestaw ma być z zewnętrzną to czekam na odpowiedź 

Link to post
Share on other sites

Chyba zestaw będzie musiał być z jakąś zewnętrzna. I jako ze się nie znam zadam pytanie lajka:

Czym różni się taki Intel Xeon E3-1245v od np i5, i7 i czy jest gorszy czy lepszy :)

Na ta chwile możemy również wyrzucić ten dysk ssd najwyżej potem się dokupi. A teraz włoży się hajs w coś innego. Trzeba jeszcze pod uwagę wziąść te 2 monitory.

 

Edytowane przez Pruchol
Link to post
Share on other sites

A jak z tym renderingiem video ? 

 

Liteon iHAS122 SATA (black)

Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

Zalman Z3 (b/z)

XFX Core 450W 120mm 80+ SLI PSU

Intel Xeon E3-1230v2 /3.3GHz, 8MB, LGA1155, BOX/

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

MSI GeForce GTX 650 Ti Boost OC 2GB DDR5 192bit (1072/6008)

 

2604 zł + kody wyżej

 

Dalej procesor 4 rdzenie / 8 wątków, zasilacz 80+ niemodularny, tańsza obudowa (3 wentyle, regulator obortów i ofiltrowanie w zestawie), płytka na Z68 z chłodzoną sekcją zasilania (brak wewnętrznego USB3.0 przez co porty będą dostępne tylko na panelu I/O). GTX 650 Ti Boost 2 GB posiada trochę mniej jednostek CUDA ale w zasadzie spokojnie wystarczy ona do renderingu FullHD. W przyszłości nawet nie trzeba będzie jej wymieniać, a i każdą nową gierkę bez problemu ogarnie. 

 

PS: oczywiście wsparcie CUDA przy renderowaniu video trzeba najpierw włączyć 


Jak masz nagrywarkę to odejmij jej cenę albo przeznacz tą kwotę na dopłatę do MSI B75A-G43 /intel B75, LGA1155/

Link to post
Share on other sites

Teraz dowiedziałem się że podobno więcej renderingu HD, niż ps.

Dobra powiedzmy ze dorzucę mu jeszcze te 200-300zl czyli 2800 max. Nagrywarke posiadam.

 

Edytowane przez Pruchol
Link to post
Share on other sites

No to 200 zł na Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 aby mieć jeden HDD na odczyt surowizny a drugi na zapis gotowego rendera. Jednoczesny odczyt i zapis FullHD z jednego dysku staje się wąskim gardłem dla CPU który to musi czekać aż wszystko przemieli jeden HDD

 

Kolejne 100 zł do Point of View GeForce GTX 660 2GB DDR5 192bit (1032/6008) - 960 jednostek CUDA

 

Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/

Zalman Z3 (b/z)

Intel Xeon E3-1230v2 /3.3GHz, 8MB, LGA1155, BOX/

MSI B75A-G43 /intel B75, LGA1155/

Point of View GeForce GTX 660 2GB DDR5 192bit (1032/6008)

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

EVGA 500W 500B 80+ Bronze

 

2873 zł 

 

Masz bardzo mocny zestaw pod render video, 8 wątków + 2 x HDD oraz 1 SSD na system i soft, PS łyknie bez problemu ... jedny co w późniejszym czasie dokładać to pamięć RAM, RAM i jeszcze raz pamięć RAM

Link to post
Share on other sites

Czyli taki zestawik to całkowity Max który można wyciągnąć za te 2800? Dobra wielkie dzięki :) Prawdopodobnie jutro będę zamawiał. A takie pytanie jeśli zamówię na esc.pl to przyjdzie do mnie całkowicie złożony? Tylko instalacja win i sterowników zostaje bratu :D?

Link to post
Share on other sites

Tak, pod render video to maks w takiej kwocie. Jest to mocna maszyna. 

 

 

 

A takie pytanie jeśli zamówię na esc.pl to przyjdzie do mnie całkowicie złożony?

 

Czytamy dokładnie:

 

 

 

 kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa
 
Link to post
Share on other sites

A mam pytanie płyta główna ma takie złącza PCI

Złącza PCI: 3
Złącza PCI-E 16x: 2
Złącza PCI-E 4x: 0
Złącza PCI-E 1x:: 2

 

GeForce GTX 660 ma coś takiego :D 

Interface PCI Express 2.0 Supplemental power connector 1x PCI-E 6-pins

 

jako że się nie znam to na wszelki wypadek pytam się:

Czy to pasuje :D

Link to post
Share on other sites

Tak spokojnie wszystko będzie pasować. GPU wkłada się w PCI-e x16, czy jest to interfejs 2.0 czy 3.0 wsio ryba bo jest kompatybilność wsteczna. 

 

Dodatkowo GTX 660 wymaga podłączenie dodatkowego zasilania z 6PIN - wtyczka od zasilacz, zrobią to podczas montażu. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...