Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć 
Postanowiłem przyspieszyć prace mojego komputera więc zbudowałem macierz RAID 0. W Biosie ustawiłem wszystko jak należy utworzyłem macierz, i przyszedł czas na instalacje systemu, system chciałem zainstalować na moim dysku SSD i tu pojawia się problem, gdyż w momencie gdy Bios pracuje w trybie RAID podczas instalacji wyskakuje błąd http://obrazki.elektroda.pl/3534625900_1354203531.jpg 
 Żadne sterowniki ze strony producenta płyty nie pomagały. Dopowiem jeszcze że, podczas prób w trybie IDE instalacja ruszyła bez problemu wiec to nie wina Windowsa.

Nie wiem co robie nie tak :/ 
Pomóżcie chłopaki :C 

 

 

Płyta główna: ASRock 990fx Extreme 3

Link to post
Share on other sites

Pewnie trzeba mu podać podczas instalacji sterownik do macierzy raid, skoro jej chcesz używać.

Na stronie producenta znajdziesz

 

Sterownik SATA RAID (wymagany przy instalacji systemu Windows na niektórych konfiguracjach)

 

Później przyda ci się też pewnie reszta czyli

 

SATA RAID Utility
 

Edytowane przez Slawlos
Link to post
Share on other sites

W tym problem że podrzucenie sterowników nic nie pomaga

Podczas instalacji systemu nie musze widzieć raid`u moge później w windowsie dograć stery do niego ale czemu  podczas instalacji pojawiają sie takie cyrki skoro ja chce na zwykłym ssd postawić system

Edytowane przez vinci1121
Link to post
Share on other sites

No widocznie podajesz to złej formie. Spakowane, jako exe ?

System nie widzi tego jako sterownik.

 

Musi być plik .inf  i ten plik trzeba wskazać.


 

 

Podczas instalacji systemu nie musze widzieć raid`u moge później w windowsie dograć stery do niego

 

 

No właśnie nie tak jak myślisz,

skoro ustawiłeś raid to musi być obsłużony przez sterowniki już od momentu instalacji windowsa.

 

Poza tym jedyny problem to znaleźć i podać odpowiedni sterownik.

Edytowane przez Slawlos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...