Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć moje pytanie jest takie czy tracer 400W

wystarczy do:

E5300

HD4850 sapshire 512mb/256bit

2x 2GB ddr2 1066mhz kingstong

GA-P35-DS3

+ jakiś mały dysk sata

jak starczy to nie będe musiał inwestować w nowy a jak będe musiał to taki jakiś może CHIEFTEC żeby potem wymienić na Quada a teraz kręcić E5300.

Link to post
Share on other sites

Jeśli planujesz Quada w przyszłości to nie schodź poniżej Corsaira CX400.

Niekoniecznie akurat Corsair. Bardziej na miejscu by było: Nie schodź poniżej ~350W na 12V. Są Delty na allegro z 360W na 12V za max 80zł z przesyłką. Jeżeli już szukać wersji oszczędnościowej :D
Link to post
Share on other sites

Niby racja, jednak bardziej ufałbym 340w na 12v Corsaira, aniżeli 360w na 12v Delty. :D

 

Pomijam fakt zbytniego oszczędzania na zasilaczu w przypadku gdy ma on zasilać dość wydajne komponenty. Na zasilaczu po prostu się nie oszczędza.

Link to post
Share on other sites

Cześć chciałem odnowić temat mam jeszcze celerona d330 i napięcie skacze bez podkrecania to chyba nie dobrze! miałem kupować płyte pod lga775 ale widze że trzeba będzie pierwsze zainwestować w zasilacz (teraz mam tracer 400W jak u gury)! Chyba że taki podskoki napiecia to normalne i taktowanie tez skacze! napięcie skacze 1.376V do 1.408V raz nawet było 1.360V

no i czy 500w Ocz MXS nie będzie za duże na chwile dla: (tylko znowu jak by 600w nie było za dużo i rachunki by zbyt nie wzrosły to jest nie wiele droższy jakieś 30zł) FX5200128/64 intel celeron D 2,66ghz

1280MB DDR1(1024MB+256MB)

potem kupie płyte pod lga775 i 4gb ram ddr2 1066 E5300 no i hd4850

Link to post
Share on other sites

Nie możesz kupić

Co prawda wystarczy Ci 350 Delta ale 400/500 W od OCZ możesz wziąć podkręcić i zrobić małe modyfikacje

 

Nie wiem jaki masz budżet na zasilacz

Ale np 350/400 W Delta kosztuje do 100zł maxymalnie z przesyłka (niestety często są to używane egzemplarze)

Link to post
Share on other sites

dobre tam napiecia co sie martwisz glupotami plyta moze cos przelaczac fazy skacza milon rzeczy skacze na nisko budzetowym sprzecie i dziala

 

w zyciu nie kupuj zasilacza za 300 jesli na 100% nie wiesz do czego Ci akurat taki a nie inny

Link to post
Share on other sites

aha. w takiej skali taktowanie zawsze się zmienia, bo to tylko dziesiąte częsći MHz. U mnie na procku też tak jest. Myślałem że chodziło ci o całe MHz. Nie ma sobie czym zaprzątać głowy.

Co do napięcia to już są wysokie skoki. Samo skakać nie powinno, musi się utrzymywać na stałym poziomie. Wymieniaj zasilacz. Jak będziesz brał 600 to rachunków za prą nie będziesz miał wyższych, tylko że nie wykorzystasz jego całej mocy do przyszłego konifgu o którym pisałeś. 500W starczy i to jeszcze na późniejsze modyfikacje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...