Skocz do zawartości

Kabel sieciowy a prędkość internetu


Recommended Posts

Witam. Nie jestem przekonany na 100% czy piszę w odpowiednim dziale, ale jeśli nie to proszę o przeniesienie.

Mam problem z prędkością internetu i chcę zapytać jaki kabel może pomóc w zwiększeniu tej prędkości. Chodzi mi o ten kabel który idzie od gniazdka telefonicznego do mojego routera TP-Link TD-W8901G (nie używam modemu który dostałem od netii ponieważ wtedy nie miałbym wifi, chociaż nie bardzo się znam to mogę się mylić). W umowie z netią mam internet o prędkości 10mb a jego prędkość jest taka jakbym miał internet 2-3mb. I tutaj potrzebna mi Wasza pomoc, ponieważ wcześniej miałem kabel płaski chyba czterożyłowy, ale ktoś mi powiedział żebym go zamienił na dwużyłowy okrągły który się skręca i internet powinien mieć prędkość jak należy. Tak też zrobiłem i nie wiem czy dobrze zrobiłem ponieważ nic się nie zmieniło (chyba, że ma być ekranowany a możliwe, że mój taki nie jest). Chciałbym się dowiedzieć czy to wina użytkowania kabla czy może jednak wybrałem zły. Ten kabel idzie przez 3 pomieszczenia i ma 18m długości i kabel ten mija mnóstwo innych kabli różnego rodzaju. Piszę to choć nie wiem czy potrzbnie. Proszę Was o pomoc bo mnie trochę skręca już od tego. Pozdrawiam.

Edytowane przez grzybol
Link to post
Share on other sites

na 99,99% to nie jest wina kabla tylko twoich ustawień routera lub ( co bardziej prawdopodobne) operator nie jest wstanie dać ci większej przepustowości ponieważ linie nie puszczają lub tradycyjnie leci w ch**a ;) proponuję kontakt z usłgodawcą w pierwszej kolejności. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Możliwe, że mam coś źle poustawiane w routerze chociaż nie bardzo wiem co tam może być źle. Ostatnio właśnie jak był gość żeby mi zrobić pomiary prędkości to przy gniazdku powiedział, że mogę mieć chyba 11mb bo tak jest przepustowość czy coś takiego. A na końcu kabla czyli z tej strony co wchodzi do tego routera było chyba 2,5mb. A jest możliwość, że mikrofiltr jest zepsuty i to dlatego tak się dzieje? Bo jak to nie wina ani kabla, ani ustawień (chociaż nie wiem) a mikrofiltr nie gra tutaj roli to chyba rzeczywiśćie trzeba będzie przedzwonić do biura obsługi.

Link to post
Share on other sites

nie wykluczam kabla , należało by go wymienić ( to czy będą 4 żyły czy dwie to nie ma znaczenia , ważne aby ktoś ci to dobrze podłączył ) żeby mieć pewnośc. Mikrofilt też może być uwalony , wymiana to koszt kilku złotych . Zrób te czynności , jeżeli się nie poprawi to dzwoń do usługodawcy. Możesz nawet teraz z ciekawości zadzwonić i powiedzieć o problemie , być może zaoszczędzisz czasu na wymiane tych rzeczy o których napisałem

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za pomoc. Jutro pojadę kupić mikrofiltr i wymienię. Jak to nie pomoże no to dzwonię na ich infolinię i niech oni to ogarniają. A jeszcze jedno pytanie mam. Pisałeś o możliwości, że ustawienia routera są gdzieś niepoprawne. Możesz napisać jaka opcja może być źle ustawiona? Czy za dużo tego bo tak na prawdę dużo rzeczy może być źle zrobione? Jeszcze raz dzięki.

Link to post
Share on other sites

a sprawdzałeś prędkość połączenia poprzez kabel ethernet do komputera lub komputerów ? ( czasem wina leży po stronie komputera dlatego zaleca sie podłączenie innego po kablu i sprawdzenie prędkości )  Nie sugeruj się prędkością po Wi-FI . 

Link to post
Share on other sites

A jest jakiś program do sprawdzenia tej prędkości po kablu? Bo jakoś sprawdziłem po kablu ale prędkość jest bardzo podobna (możliwe, że źle sprawdziłem). A jeszcze sprawdziłem prędkość na speedteście przy podpiętym modemie od netii ale wszystko jest bez zmian czyli lipa. Sorki, że tak wypytuję ale w te klocki to jestem tępak także wybacz. :)

Edytowane przez grzybol
Link to post
Share on other sites

Bardziej obstawiam na netie, w kulki leca jak tylko moga. W moim przypadku tez moge i nawet mam podpisana umowe na 10MB ale mam 6MB i pingi momentami osiagajace 300ms do wp.pl, oczywiscie netia tlumaczy sie, ze ich centrala jest przeciazona i nie wiedza kiedy bedzie rozbudowana lub, i to jest najweselsze bo maja dwie wersje, placza, ze to wina tp poniewaz internet jest na ich lini, a tp czy jak kto woli orange oferuje mi 10MB. Jedyne co mi pozostaje to modlic sie o to by jakas telewizja kablowa (upc czy vectra) polozyla kable w mojej miejscowosci.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...