Skocz do zawartości

Płyta główna do e5200


Recommended Posts

Cześć.

Po raz drugi już dziś potrzebuje od Was pomocy/porady.

Otóż poszukuje mobo pod e5200. Wcześniej miałem gigabyte ep45-DS3L, ale pewnego dnia postanowiła się spalić zabierając ze sobą GPU (co zresztą opisałem w innym temacie :)). Udało mi się wtedy pożyczyć Intel Desktopa DG965OT i już został. Teraz jako, że przez najbliższe pół roku nie mam co myśleć o kupnie nowego kompa postanowiłem wskrzesić tego. Wylicytowałem nowe GPU, i teraz czas na mobo.

Największym problemem obecnej płyty jest brak możliwości OC (a procek wcześniej przez praktycznie 2 lata latał na 3,5GHz).

Szukam jakiejś używki do 150zł (najlepiej, chyba ze w tej cenie nie ma szans to mnie oświećcie), tylko zupełnie nie wiem za czym się oglądać. Także każda Wasza opinia byłaby na wage złota.

Z góry dzieki za odpowiedź i pozdrawiam.

Konfiguracja kompa:
Intel Desktop DG965OT
C2D e5200 + pentagram karakorum
Gigabyte Radeon 4870 512mb ddr5
2x2GB Kingston HyperX 800 ddr2
Cooler Master CM690 I

Edytowane przez Komarovsky
Link to post
Share on other sites

Witaj,

da radę znaleźć płytkę, na której da się podkręcić, ale nie spodziewałbym się cudów w takiej kwocie ;).

Od siebie polecam Ci serię Asus P5K. Na moim P5K-E E5200 latał na 3.7GHz (oczywiście dało się jeszcze trochę wycisnąć), jednak złapałem FSB-walla przy 350MHz i nie szło iść dalej :(. Jak się zakręcisz dobrze, to możesz wyhaczyć płytki z serii Asus ROG - np. Commando.

Ewentualnie EVGA nForce 650i, aczkolwiek nie podkręcałem na niej E5200, lecz całkiem przyzwoicie się na niej kręciło E8400.

Edytowane przez krzesuo
Link to post
Share on other sites

Dzięki za info. Myślę, że więcej niż 3,3-3,5 kręcić nie będę, żeby to chodziło stabilnie tak jak wcześniej mi latało.
Własnie o P5K-E się doczytałem, szukam na allegro itp ale za dużo ich nie ma (jedna za 180). nForcea tez nie widac. No ale poszukam :)

Link to post
Share on other sites

hm : http://tablica.pl/oferta/zestaw-plyta-glowna-asus-p5k-e-core2duo-e6300-1-86ghz-scythe-ninja-ID4sWg3.html#52c2b5addc

Procek warty parenaście zł, ale może scythe dało by się sprzedać za 60 ...

 

gosciu sprzedaje tez same mobo za 120 :
http://tablica.pl/oferta/plyta-glowna-asus-p5k-e-wifi-ap-lga-775-ID4rm23.html#52c2b5addc

wiec chyba się opłaca nie ? ;>

Edytowane przez Komarovsky
Link to post
Share on other sites

Wziąłem tą GA-P35-DS3R za 100. Wczoraj wieczorem ją zamontowałem, ale większość czasu spędziłem na czyszczeniu nowego GPU bo w idle mial 80st. Po totalnym wyczyszczeniu i wymianie pasty w idle ma 45st przy 35% fana. Dziś jak mi się uda naprawić podstawke to wsadzam do kompa Karakorum i będę kręcił klocka. 

dzięki za wszystkie sugestie, które tu padły :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...