Skocz do zawartości

AMD czy INTEL? Proszę o pomoc


Recommended Posts

Wg mnie max to Core i5/Phenom 955.

 

]

Autor tematu potrzebował konkretów...

Procesor jeden z tych jakie powiedział torture, wybierz w zależności od swoich preferencji do danej firmy. Procesory oferują zbliżoną wydajność... Najlepiej patrzyć cene zestawu płyta +procek AMD i porównać cenowo z zestawem płyta procek intel...

Link to post
Share on other sites

AMD się bierze wtedy, gdy budżet jest trochę ograniczony i komp ma być do gier. Wtedy zaoszczędzona kasa idzie w grafikę. Tutaj nie wiem jak to w końcu chciałby autor to rozegrać, więc niech sobie wybierze.

Link to post
Share on other sites

Witam a ja polecam i7 860 mam osobiscie takiego przerzuciłem sie z amd 955 z którym miałem dużo problemów (zwisy, blue screeny,słabe oc), a i7 chodzi u mnie 24/h podkręcony na 4ghz i zero problemów. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam a ja polecam i7 860 mam osobiscie takiego przerzuciłem sie z amd 955 z którym miałem dużo problemów (zwisy, blue screeny,słabe oc), a i7 chodzi u mnie 24/h podkręcony na 4ghz i zero problemów. Pozdrawiam

 

 

Te problemy to chyba nie od procka, phenomy kręcą się bajerancko, rzec można.

Link to post
Share on other sites

Witam a ja polecam i7 860 mam osobiscie takiego przerzuciłem sie z amd 955 z którym miałem dużo problemów (zwisy, blue screeny,słabe oc), a i7 chodzi u mnie 24/h podkręcony na 4ghz i zero problemów. Pozdrawiam

 

 

Te problemy to chyba nie od procka, phenomy kręcą się bajerancko, rzec można.

Wcale nie kręcą się bajerancko bo 25% to max, a u intela 50% to standard nawet na boxie

Link to post
Share on other sites

Miałem 3 phenomy II 955 i wiem coś na temat ich kręcenia skoro 955 jest taktowany jako 3.2ghz a podkręcisz go góra do 4.0ghz gdzie i tak lubi sie wieszać to chyba jest to 25% a i7 taktowany jako 2.8ghz podkręcisz na 4.2ghz a nawet lepiej to jest to chyba 50%. Chyba że nie potrafie liczyć? Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

1.AMD Phenom II X4 955 3,20GHz 555zł

2.AsRock 890GX Extreme3 439zł

3.A-Data 2x2GB 1600MHz CL9 Gaming 439zł

4.Samsung F3 500GB 179zł

5.MSI HD5850 TwinFrozrII 1199zł

6.SilentiumPC Gladius 600 Window PB 220zł

7.OCZ ModXStream Pro 500W 249zł

8.SilentiumPC Fortis 115zł

 

Razem: 3395zł by esc.pl

 

Do twoich zastosowań idealny sprzęt :P

Link to post
Share on other sites

Ja bym mimo to wszedł w i5 750/i7 860 (ten pierwszy zupełnie starczy i w grach jest tak samo szybki jak i7). Co z tego że niektórzy piszą że 1156 "nie" bo nie przyszłościowe a AM3 "tak". Jak i tak obecna architektura procesorów na AM3 nie pozwala i nie pozwoli AMD na poważną konkurencję z Intelem zegar w zegar, (po tyle samo rdzeni).

Link to post
Share on other sites

jaką tam lepszą - wszystko zalezy od serii w czasach k6 i bartona amd bylo wydajnosciowo na prowadzeniu obecnie nie bardzo za chwile moze znowu bedzie . Obecnie ratuje sie kompatybilnoscia podstawek z procesorem tym czy tamtym - dla tych ktorym podstawka wisi (a budzet nie jest napiety) wybor jest w miare prosty

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...