Skocz do zawartości

Kącik emeryta i rencisty ;) 30+ only.


Recommended Posts

7 godzin temu, joker5513 napisał:

Długi i kredyty to zło. Niestety sam będę musiał niedługo podpisać cyrograf na kupno mieszkania :(

Taka mała rada ..  do  kwoty raty jaką proponuje ci bank dolicz sobie już sam +20%   tak na przyszłość żebyś  nie był zaskoczony ze nagle NBP podniesie stopy procentowe i z raty 1k zrobi się 1200 .

Wiele osób zapomniało  tym i w momencie zaciągania kredytu bierze max ile w danej chwil jest w stanie spłacać  ,nie uwzględnia zmiany stóp % ,a później  zgrzytanie zębami ze brakuje na spłatę rat,zycie bo raty wzrosły .

Link to post
Share on other sites

Miałem to dać w retro, ale tu też będzie dobrze. Więc jak ktoś ma ochotę, to niech wbija na letnią edycję SV (2020 - bo w zaszłym roku przez COVID się nie odbyła), jeśli nie będzie kolejnych fali, to mam nadzieję, że SV 2021 odbędzie się również jak zawsze, czyli pod koniec roku, więc może w tym roku będą dwie takie imprezy :jupi:

 

 

Edytowane przez Succubus
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, raiders napisał:

Taka mała rada ..  do  kwoty raty jaką proponuje ci bank dolicz sobie już sam +20%   tak na przyszłość żebyś  nie był zaskoczony ze nagle NBP podniesie stopy procentowe i z raty 1k zrobi się 1200 .

Wiele osób zapomniało  tym i w momencie zaciągania kredytu bierze max ile w danej chwil jest w stanie spłacać  ,nie uwzględnia zmiany stóp % ,a później  zgrzytanie zębami ze brakuje na spłatę rat,zycie bo raty wzrosły .

Jeden kredyt poszedł mi w drugą stronę, wzięty w 2011 i od tego czasu stopy tylko spadały :D niby na 20 lat a już się skończył 

Link to post
Share on other sites
Jeden kredyt poszedł mi w drugą stronę, wzięty w 2011 i od tego czasu stopy tylko spadały  niby na 20 lat a już się skończył 
No tak dobrze trafiłeś, ale nie sądzisz chyba że przy obecnych stopach NBP je jeszcze obniży . Teraz to już tylko w górę będą szły, pytanie kiedy i jak szybko.
Bo już coś grubas z NBP marudzi pod nosem o zmianie
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na samochód raz wziąłem kredyt indeksowany w dolarach . Jak brałem to dolar stał jeszcze po 4zł a potem przez 6 lat ciągle pikował w dół , aż doszedł do 2zł w 2008roku .

Bank kilkakrotnie zmieniał raty kredytu ,i żalił się jaki to jest stratny , i żeby spłacił całość . Ale płaciłem do ostatniej raty .

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
13 minut temu, jozek23 napisał:

Na samochód raz wziąłem kredyt indeksowany w dolarach . Jak brałem to dolar stał jeszcze po 4zł a potem przez 6 lat ciągle pikował w dół , aż doszedł do 2zł w 2008roku .

Bank kilkakrotnie zmieniał raty kredytu ,i żalił się jaki to jest stratny , i żeby spłacił całość . Ale płaciłem do ostatniej raty .

Trzeba gnieść banki, tak rzadko mamy okazje 

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim jesteś w stanie wykorzystać sytuację, jeśli jesteś świadomym konsumentem kredytowym. Znam ludzi, których decyzje kredytowe nie miały żadnych podstaw ekonomicznych, jak np. wcześniejsza spłata kredytu w momencie spadania stóp procentowych, jak wspomniał @jozek23

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, FeX napisał:

np. wcześniejsza spłata kredytu w momencie spadania stóp procentowych

Wtedy ma to jak najbardziej ekonomiczne uzasadnienie. Jozek23 wspominał o spadającym regularnie kursie waluty a to co innego.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, jozek23 napisał:

Bank kilkakrotnie zmieniał raty kredytu ,i żalił się jaki to jest stratny , i żeby spłacił całość . Ale płaciłem do ostatniej raty .

Kawał drania z Ciebie, trzeba było im zapłacić po kursie z dnia zaciągnięcia, za grosz empatii. ;) Przecież jak Franek Frankowski dzwoni do banku żeby mu raty obniżyli bo nie wyrabia, to mu te różnice kursowe umarzają. 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, raiders napisał:

NBP marudzi pod nosem

Ja bym się nie zdziwił gdyby stopy pozostały na obecnym poziomie (na przestrzeni paru lat). A jak podniosą to będzie kosmetyczna zmiana 0.25 p.p. Ale to tylko moje rozważania.
Z dzisiaj:
"Glapiński: Nierozsądne byłoby podniesienie stóp procentowych, zanim sytuacja pandemiczna się nie wyjaśni"

Link to post
Share on other sites
W dniu 19.07.2021 o 08:25, 030366 napisał:

Jak pisałem na początku, zbyt wiele bierzesz na siebie i stąd twoje problemy. Żyj tak, żeby tobie było dobrze

Kiedyś potrafiłem żyć szczęściem. Obecnie za cholerę. Zakrywam się pracą i dni mi zlatują.

Plus taki, że sprawa z producentem się rozwiązała i wleciała korekta za towar, który mi sprzedał wadliwy. No nic. Teraz pozostaje strach, aby znów coś kupić do sklepu i milion myśli.

W dniu 18.07.2021 o 08:37, BlackCoffe napisał:

Myślę, że przede wszystkim musisz albo powiedzieć dziewczynie jak sprawy u Ciebie stoją albo skoro czujesz się gorszy przy niej i jej rodzinie niestety to zakończyć

Zawsze starałem się obracać w towarzystwie osób, które coś widziały, wiedzą i coś osiągnęły. To mnie pchało do przodu, podobnie jak mój "mentor". Bardzo się cieszę, że im się udaje i cisną. Mnie to już po prostu demotywuje bo ile można mieć pecha. Jak to już dziewczyna zauważyła po 4 latach związku. Całe szczęście zabrała moja siostra z piersi matki.

 

W dniu 19.07.2021 o 08:25, 030366 napisał:

Druga sprawa, dlaczego spłacasz długi, które zaciągnął twój ojciec? 

Ojciec wyprowadził się gdy miałem 6 lat. De facto wiele mu zawdzięczam i całe jego dalsze życie było podyktowane, aby pracować, odkładać i zapewnić mi byt. Przechodząc na emeryturę popadł w wir internetu, łatwego zarobku w krypto. Stracił wszystkie oszczędności przez przelewy na X konto, kasę z II oraz III filaru. Ogólnie suma na tyle duża, że spokojnie dobre lokum można kupić w dużym mieście. Niestety doszły również 3 kredyty na  60 tysięcy, których nie zaciągną ale musi spłacać. Długa historia... Kasa poszła na pomoc ojcu, rachunki oraz kancelarię.

 

 

W dniu 19.07.2021 o 12:37, joker5513 napisał:

Długi i kredyty to zło

 

Niestety potwierdzam mocno. O ile kredyt na aparat, telewizor itp. był jeszcze spoko. Rzekłbym, że lekki i przyjemny. Tak kredyt na 22 lata (jeszcze) na mieszkanie, to dramat. Do tego spłacam go sam. Brałem malutką kwotę na "remont" także miesiąc w miesiąc wypłata leci na kredyt + wyposażenie mieszkania. Mega słabo.

Edytowane przez logitech21
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, logitech21 napisał:

Jak to już dziewczyna zauważyła po 4 latach związku.

Nadal uważam, że powinieneś z nią szczerze pogadać co i jak jest u Ciebie bo jeszcze ona sobie coś własnego wymyśli, a to pewnie Ci się nie spodoba.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wiem, wiem, smaruję Altacetem to ;)

 

A teraz opiszę co się stało. Otóż wychodziłam sobie po siódmej z psem, naciskam klamkę drzwi wejściowych by wyjść a tu zamknięte. Pomyślałam sobie, że ktoś z sąsiadów postanowił głupi kawał zrobić, wsadzam klucz, przekręcam klucz nadal się nie otwierają. Naciskam mocniej klamkę klamka poszła w dół, ktoś wcześniej rozwalił mechanizm :P Psu się chce załatwić, wpadł mi w płacz, szczeka, piszczy więc postanawiam drzwi wyważyć [wcześniej przy takich awariach już tak robiłam]. Niestety nie udaje mi się :P [zapomniałam, że zostały jakiś czas temu wzmocnione jak żule wchodziły na klatkę]. Koniec końców wyszłam z psem idąc przez piwnicę do klatki obok mojej :P

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Kawa - Drzwi 0:1

Jak się patrzy na tego siniaka to pierwsze wrażenie jest takie jakbyś z rozpędu z drugiego piętra te drzwi chciała wyważyć, ale pewnie masz tak samo jak moja żona, że gdzie się lekko nie stuknie to już siniak, w moim przypadku to żeby mi siniak wyskoczył to muszę już naprawdę porządnie gdzieś uderzyć. 

  • Że co, proszę? 1
  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...