Skocz do zawartości

Kącik emeryta i rencisty ;) 30+ only.


Recommended Posts

1 minutę temu, olo163 napisał:

Też tak sobie pomyślałem, zawsze to 2 dni leniuchowania i wszystko można zrzucić na cofita, oby mnie tylko na poważnie nie siekło tak jak MiK'a

Pfizer najczęściej nie powala po pierwszej dawce, ja się bardzo dobrze czułam, tylko ręką mnie trochę bolała w miejscu iniekcji. 

1 minutę temu, MiK napisał:


Niczym. Po prostu coraz bliżej 40. 

Nie marudź, ja mam bliżej :P

Link to post
Share on other sites

Fakt. Ponad 90% wypadków śmiertelnych w pracy to faceci. W pracach w których praktycznie nie ma kobiet. Ciekawe czemu? 

Nie wspominając o pro kobiecym systemie opieki zdrowotnej czy samobójstwach mężczyzn który to wskaźnik jest jeden z najwyższych na świecie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, BlackCoffe napisał:

Podejrzewam, że główne powody tego to:

 

"Ja nie dam rady?!"

"Pa tera!"

"Zaraz ci pokażę jak to się robi!"

"Mam na to patent"

"BHP? A na co to komu?"

 

"Potrzymaj mi piwo i pa co zaraz odpie*dolę!" Ewentualnie: "To będzie epicka akcja! W podręcznikach będą o tym pisać!" :rotfl:

 

2 godziny temu, MiK napisał:

:->
 

 

 

Ale głupia. Przecież mogła się napić, a w domu by wysikała!

Edytowane przez buszi
  • Haha 2
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, BlackCoffe napisał:

A tu przykład panów :P

 

2FMU4XiuGlmF1py2uHQTy6wMDPGt0Ipv.jpg

Nie ważne czy to głupie i ryzykowne. Liczy się efekt :)

Polowanie na mamuty też było głupie ale jak się udało to hoho, cała rodzina i potomkowie spokojnie przeżywali zimę, a ci co nie ryzykowali i ich rodziny nie. Jeśli efekt nie wart uwagi, a prawdopodobieństwo sukcesu niskie, a ryzyko za wysokie to cóż... dobór naturalny. Szczególnie że ryzyko rośnie z spadkiem umiejętności/sprawności/inteligencji - co tam potrzebne w danej sytuacji. Jeśli zabraknie inteligencji to niepotrzebnie się ryzykuje podczas gdy podobny efekt można uzyskać bez owego ryzyka. Statystycznie wtedy win-win jest ten co go uniknie, a efekt osiągnie.

Edytowane przez anemus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 31.05.2021 o 22:24, jakub1t napisał:

No i właśnie wtedy mam szczepienie .

Ja miałem dziś o 9.40 przyjęli mnie 12min szybciej niż miałem planowane. Na razie czuję się ok, jedynie podnosząc rękę do góry czuję lekki ból w miejscu zastrzyku. 

Edytowane przez olo163
Link to post
Share on other sites
9 minut temu, zbiku90 napisał:

O 2 w nocy już miałem covid wersję demo.

Ja miałem łagodny covid 1-10 marca - gorączka, kaszel, mocne ogólne osłabienie - spałem 3 dni z przerwami około 1h na sniadanie, obiad i kolację. Na szczęście oddychałem normalnie.

Mam nadzieję że już mnie nie dopadnie, bo mam na jutro plany.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, olo163 napisał:

Jesteś pewna?! Podobno dopiero w nocy lub na drugi dzień pojawiają się problemy. 

Ja byłam szczepiona Pfizerem i poza bólem ręki po ukłuciu nic mi nie dolegało. Tak samo miał mój ojciec. Podobno każdy indywidualnie reaguje, ale nie sądzę byś miał jakieś problemy.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Po pfizerze dolegliwości są zazwyczaj po drugiej dawce, jeśli wcale, bo raczej rzadko z tego co słyszę. Astra i J&J są bardziej uciążliwe - częstsze powikłania, o ile to tak można w ogóle nazwać. Ja mam tylko głęboką nadzieję że te szczepienia pomogą na tyle że kolejną zimę będziemy mogli przeżyć w miarę normalnie bez strachu o siebie i bliskich.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...