Skocz do zawartości

Kącik emeryta i rencisty ;) 30+ only.


Recommended Posts

21 godzin temu, Succubus napisał:

Można jeszcze kupić, czy to już relikt starych czasów?

Kiedyś gdzieś widziałem taką fajną przejściówkę, że wkładałeś 3 klasyczne "paluszki" AA i miałeś 4,5 V. Fajna sprawa jak masz coś na takie baterie, pewnie uda ci się znaleźć i kupić.

EDIT: https://www.mas.com.pl/adapter-baterii-3xaa-3r12-t-3r12-adapter,3,22540,30365?open=notifyMe
Tutaj niby jest, ale "produkt niedostępny", jeszcze kilka lat temu można było to bez problemu dostać , choćby na Allegro...


 

Edytowane przez 030366
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Fajne.

16 godzin temu, jozek23 napisał:

Dawniej sprzęt był niezniszczalny

 

No nie do końca. Też się psuł, a czasem już z defektem się kupowało - bo tylko taki był i brało się jaki był. To samo było z radiami, telewizorami, pralkami itp

 

No i taki tam filmik

 

.

.

Dopiero się kapnąłem, że ten film o Diorze, to jakaś szemrany - i w opisie się doczytałem, że .. a zresztą sami przeczytajcie.

Ale generalnie jakość w PRL była różna, a że było wszystkiego zawsze za mało, to wielu kupowało, co przywieźli, a później się kombinowało, naprawiało, wymieniało itd

 

 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Mi się ostał tylko Zenit xp12 + helios, nie zdążyłem go zepsuć.. Z chęcią bym się go pozbył. Jestem fanem fotografii, ale ten sprzęt jest w dalszym ciągu zbyt popularny i nie ma prawie żadnej wartości kolekcjonerskiej. Elektronika którą "rozbroiłem" za młodu, też nie przedstawiała większej wartości tak wtedy jak i dzisiaj.

Link to post
Share on other sites

Panowie

Mam pytanie a nie chcę dawać go w ,,rozmowy na każdy temat " bo zniknie w gąszczu a tu i grono bardziej doświadczone .

W styczniu przepracowałem normalnie 19 dni  ,dzisiaj wpłynęła pensja do której zalicza się ,,najniższa krajowa" + koperta 400 pln (nie dyskutujemy tutaj o wysokości bo na mazurach tyle jest przeważnie -bo my się świeżym powietrzem odżywiamy i kasy nam dużo nie trzeba)

Ale jakie było moje zdziwienie ku*** jak w kopercie znalazłem 130 pln zamiast 400 ,a że byłem już w drodze do domu to zdążyłem jeszcze kierownika złapać na telefonie który oznajmił ,,że prezes musiał mi dopłacić do najniższej krajowej i zrobił to z mojej premii żeby wyszło w kwitach 2800".

Pytanie moje - z jakiej racji on coś mi musiał dopłacać skoro przepracowałem normalnie miesiąc -najniższa poszła do góry od stycznia czyli gó**o mnie to powinno obchodzić chyba ?

 

IMG_20210210_194247.jpg

 

To co mi zajumał jest pod ,,dodatek wyrównawczy" -bo tego wcześniej nie było

A tam po spinaczu nie widać wynagrodzenie -1947 pln ,tyle wpłynęło na konto.

Edytowane przez berger6630
Link to post
Share on other sites

Nie wiem w sumie dlaczego masz 1947 netto , skoro najniższa jest 2061 netto . Ale w kopercie dostałeś mniej bo pracodawca stwierdził że dodatkowe koszty które musi odprowadzić do państwa w związku z podniesieniem płacy minimalnej weźmie sobie z Twojej wypłaty (choć chyba urwał za dużo ) . Mam niby żonę księgową , ale sobie drzemie , może później coś odpisze .

Link to post
Share on other sites

Tak jak@jakub1t napisał, pracodawca robi Cię w ch***.
Zamiast liczyć 2800 pensji + reszta w kopercie, on przyjął pensję = ok 2530 a do tego dodatek wyrównawczy (nie wiem co to za twór) około 270.
W sumie oba skladniki daja 2800.
Ale żeby Ci za dobrze nie było, to owe 270 wyjął z Twojej koperty - dlatego znalazłeś w niej tylko 130. Czyli sam sobie wyrównałeś do 2800.
2530 na rękę to okolo 1840, a zapewne od dodatku inaczej liczy się koszty i pewnie stąd na rękę 1947,- i 130 w kopercie.
Tak bywa, jak sie umawia na koperty. Umowy pisemnej nie ma, więc w żaden sposób nie zmusisz do dotrzymania słowa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dopłacić musiał bo minimalna jest 2800 ale dni pracujących było w styczniu tylko 19.
Kurde ale ja dla stawki godzinowej klepie. UJ wie jak to liczyć.
Pi razy drzwi stawka minimalna to 16,6 bo 2800 / 168 godzin średnio.

Link to post
Share on other sites

 

13 godzin temu, berger6630 napisał:

który oznajmił ,,że prezes musiał mi dopłacić do najniższej krajowej i zrobił to z mojej premii żeby wyszło w kwitach 2800

No i prawdę Ci powiedział. Przynajmniej mówi wprost.

 

12 godzin temu, drVanSteiner napisał:

Tak bywa, jak sie umawia na koperty. Umowy pisemnej nie ma, więc w żaden sposób nie zmusisz do dotrzymania słowa.

Niestety kolega @drVanSteiner ma rację. Pracodawcy ładnie śpiewają na rozmowach kwalifikacyjnych, a to tylko tak na chwilę, a to potem Ci się zmieni umowę, jaka emerytura? kto ją zobaczy. Przerabiałem w swoim życiu dziesiątki rozmów kwalifikacyjnych, wszędzie byłem cacy do póki nie stawiałem twardych warunków finansowych. Prywatnie z doświadczenia Ci powiem, że jeśli w firmie nie dzieje się źle, zamówienia lecą, kondycja finansowa nie jest najgorsza a wszyscy mają podobnie jak Ty, do tego masz głowę na karku to rozglądaj się powoli za czymś innym. Szkoda na taką firmę poświęcać życie i energię.

 

A co tam się dzieje teraz w Farm-Traku? byłem u nich swego czasu jako przedstawiciel, ale to było może z 5 lat temu. 

 

Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, drVanSteiner napisał:

Tak jak@jakub1t napisał, pracodawca robi Cię w ch***.
Zamiast liczyć 2800 pensji + reszta w kopercie, on przyjął pensję = ok 2530 a do tego dodatek wyrównawczy (nie wiem co to za twór) około 270.
W sumie oba skladniki daja 2800.
Ale żeby Ci za dobrze nie było, to owe 270 wyjął z Twojej koperty - dlatego znalazłeś w niej tylko 130. Czyli sam sobie wyrównałeś do 2800.
2530 na rękę to okolo 1840, a zapewne od dodatku inaczej liczy się koszty i pewnie stąd na rękę 1947,- i 130 w kopercie.
Tak bywa, jak sie umawia na koperty. Umowy pisemnej nie ma, więc w żaden sposób nie zmusisz do dotrzymania słowa.
 

Tu jeszcze dochodzi 1947 + 114 ubezpieczenia które mi pobierają =2061

A to co w kopertach to kiedyś było na konto -ale skamlał że na konto to musi podatek płacić i lepiej by było w kopertach ,więc się zgodziliśmy na koperty

8 godzin temu, pendzel_3 napisał:

 

No i prawdę Ci powiedział. Przynajmniej mówi wprost.

 

Niestety kolega @drVanSteiner ma rację. Pracodawcy ładnie śpiewają na rozmowach kwalifikacyjnych, a to tylko tak na chwilę, a to potem Ci się zmieni umowę, jaka emerytura? kto ją zobaczy. Przerabiałem w swoim życiu dziesiątki rozmów kwalifikacyjnych, wszędzie byłem cacy do póki nie stawiałem twardych warunków finansowych. Prywatnie z doświadczenia Ci powiem, że jeśli w firmie nie dzieje się źle, zamówienia lecą, kondycja finansowa nie jest najgorsza a wszyscy mają podobnie jak Ty, do tego masz głowę na karku to rozglądaj się powoli za czymś innym. Szkoda na taką firmę poświęcać życie i energię.

 

A co tam się dzieje teraz w Farm-Traku? byłem u nich swego czasu jako przedstawiciel, ale to było może z 5 lat temu. 

 

-A Farm-Track z przygodami ale jeszcze chyba działa

Dzisiaj Kierownika złapałem (chyba wiedział że jest wkurw i nawet pąka mi nie przyniósł) i oddałem mu tą kopertę z tymi 130 pln i powiedziałem że to jakby mi w pysk dał ,wkładając do koperty 130 pln i kazałem mu dla prezesa na pączki oddać.

-No ale on mi powiedział że jak prezes mu tę kasę przyniósł to sam się zdziwił ,ale cóż popakował i rozdał ,a cały ten cyrk to z tego że nasza księgowa (tępa dzida) mu powiedziała (dla prezesa)że on nam może płacić wedle starych angaży - czyli najniższa z zeszłego roku .

-Nawet kilka osób dostawało umowy o pracę w styczniu i ona wpisała im chyba 16pln brutto tak jak było wcześniej .

Wedle tego poniżej ja rozumuję że jeżeli w styczniu przepracowałem 152 godziny-bo tyle było ustawowo, to jest 2800 brutto i nic mi nie musiał ,,wyrównywać" i to wychodzi 18,42 na godzinę brutto , a oni sobie policzyli z tych starych powiedzmy 16 i musiałem 2 zety/h dopłacić do siebie .

-A to nie jest tak że jak od stycznia weszła 2800 -brutto ,to nie ważne ile miałeś ,teraz jest  2800 i tyle ma zapłacić?

Tu macie dodatek wyrównawczy

DODATEK WYRÓWNAWCZY

nie rozumiem tylko tego wpisu;

„1. Jeżeli w danym miesiącu, z uwagi na terminy wypłat niektórych składników wynagrodzenia lub rozkład czasu pracy, wynagrodzenie pracownika, obliczone zgodnie z art.6 ust.4, jest niższe od wysokości minimalnego wynagrodzenia, następuje uzupełnienie wynagrodzenia do tej wysokości w postaci wyrównania.

2.Wyrównanie wypłaca się za okres każdego miesiąca łącznie z wypłatą wynagrodzenia”.

A co do reszty ani nie jestem kobietą w ciąży ani nie miałem choroby zawodowej .

 

obraz_viber_2021-02-10_16-21-38.jpg

obraz_viber_2021-02-10_16-25-29.jpg

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, berger6630 napisał:

nie rozumiem tylko tego wpisu;

„1. Jeżeli w danym miesiącu, z uwagi na terminy wypłat niektórych składników wynagrodzenia lub rozkład czasu pracy, wynagrodzenie pracownika, obliczone zgodnie z art.6 ust.4, jest niższe od wysokości minimalnego wynagrodzenia, następuje uzupełnienie wynagrodzenia do tej wysokości w postaci wyrównania.

2.Wyrównanie wypłaca się za okres każdego miesiąca łącznie z wypłatą wynagrodzenia”.

 

Już tłumacze, mówiąc skrótowo - jeśli jesteś na minimalnej krajowej (pełny etat), a w danym miesiącu kalendarzowym wg. obliczeń stawki godzinowej, nie wychodzi Ci "minimalna na rękę" to z automatu prawodawca musi Ci dopłacić do tych 2800zł brutto, a dlaczego? a dlatego że jak przychodzi miesiąc z większą ilością godzin to wcale Ci nie dopłaca prawda?.

 

Twój pracodawca wyrównał sobie w tym miesiącu z twojej "koperty". Jak mu braknie na panie lekkich obyczajów to też sobie z niej weźmie i nawet brewka mu nie tyknie. Bo "koperta" to coś co nie istnieje prawnie, nie powinniście się wtedy na to godzić, bo raz, że to są wasze składki od których potem będzie wyliczana emerytura (jaka będzie taka będzie - system jest złodziejski ale to na inny temat rozmowa) a dwa, że jak przychodzi do takiej sytuacji to okrada Was w białych rękawiczkach. Nic mu przed sądem pracy nie udowodnicie, bo na papierze wywiązał się z umowy.

 

15 godzin temu, berger6630 napisał:

-Nawet kilka osób dostawało umowy o pracę w styczniu i ona wpisała im chyba 16pln brutto tak jak było wcześniej .

tj. niezgodne z prawem, niech skonsultują swoje umowy z kimś z zakresu prawa pracy.

 

15 godzin temu, berger6630 napisał:

Wedle tego poniżej ja rozumuję że jeżeli w styczniu przepracowałem 152 godziny-bo tyle było ustawowo, to jest 2800 brutto i nic mi nie musiał ,,wyrównywać"

Musiał wyrównać do minimalnej o czym napisałem wyżej.

15 godzin temu, berger6630 napisał:

-A to nie jest tak że jak od stycznia weszła 2800 -brutto ,to nie ważne ile miałeś ,teraz jest  2800 i tyle ma zapłacić?

tak, ale jest jedna furtka, jeśli jakiś pracownik miał wcześniej pewne świadczenia dodatkowe które można włączyć w te "2800", to można przyciąć w kulki wliczyć mu to i fizycznie nie dostanie wcale więcej.

 

15 godzin temu, berger6630 napisał:

cały ten cyrk to z tego że nasza księgowa (tępa dzida) mu powiedziała (dla prezesa)że on nam może płacić wedle starych angaży - czyli najniższa z zeszłego roku .

Księgowa/Kadrowa powinna dbać zarówno o prawa pracodawcy jak i pracowników, musi przestrzegać wszystkich przepisów prawa pracy i działa to w dwie strony, nie znam sytuacji więc nie będę prorokował, jeśli jest faktycznie tak jak piszesz to tym bardziej skonsultowałbym to z jakimś prawnikiem od prawa pracy. Natomiast z tym odparowywaniem z kopert nic nie zrobicie, daliście zielone światło to szef wjeżdża po same kokosy...

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, pendzel_3 napisał:

 

Już tłumacze, mówiąc skrótowo - jeśli jesteś na minimalnej krajowej (pełny etat), a w danym miesiącu kalendarzowym wg. obliczeń stawki godzinowej, nie wychodzi Ci "minimalna na rękę" to z automatu prawodawca musi Ci dopłacić do tych 2800zł brutto, a dlaczego? a dlatego że jak przychodzi miesiąc z większą ilością godzin to wcale Ci nie dopłaca prawda?.

 

22 godziny temu, AudiAWX napisał:

Minimalna 18,3 dotyczy umów zleceń i o dzieło.
Na etacie minimalna to 2800 czyli jakieś 16.6 brutto.

 

Czyli jak pisze AudiAVX

16,6 brutto/h x 152 godziny w styczniu =2 523,2 pln brutto

2800 - 2523,2 =276,8 (dodatek wyrównawczy na moim kwicie)

i to by się zgadzało, tylko dlaczego u AudiAVX jest 16,60 a w tabeli poniżej 18.43 ?

 

 

Screenshot_2021-02-12 Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2021 r i jego wpływ na rozliczenia z zakresu płac - SerwisKadroweg[...].png

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, AudiAWX napisał:

No bo to średnia kwota by wyszło te 2800 z godzin przy 152.
Masz na godziny płacone czy stała miesięczna plus premia?

Ale to nie jest tak że to weszło od nowego roku i po prostu obowiązuje -bo jak to działa jak masz angaż np 13pln/h -i oni sobie tak liczą ?

kurde nie mogę znaleźć -ostatni angaż miałem przed rokiem ale nie pamiętam ile tam miałem na godzinę ,ale znajdę

Ale co śmieszniejsze prezes część ludzi przekonał że zarobili więcej w styczniu niż w grudniu

za grudzien.jpg

+400 w kopercie

 

za styczen.jpg

+130 w kopercie

Edytowane przez berger6630
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...