Skocz do zawartości

Losowo występujące BSoDy przy uruchamianiu gier


Recommended Posts

Mam problem na moim dwutygodniowym laptopie z BSoDami podczas uruchamiania gier.

Konkretnie wyskakuje BSoD z nvlkddm.sys.

 

Podejrzewam sterownik nVidia. Kilka informacji:

 

-i7 4700MQ

-GTX 765M

-2x4GB 1600 MHz Kingston HyperX

-SSD Kingston mSATA 60GB

-SSHD Seagate Laptop Thin 1TB

-Windows 7 x64

 

-memtest86 przeszedł bez problemów

-Linx 1h przeszedł bez problemów

-FurMark 1h przeszedł bez problemów

 

-wersja sterownika R331.93 Beta

 

Problem polega na tym, że po wyłączeniu laptopa na kilka godzin ,uruchomieniu go i odpaleniu jakiejś gry ,dowolnej, mam "friza" i BSoDa nvlkddm.sys. Ze względu na nv na początku nvlkddm.sys strzelam ,że to sterownik, ale próbowałem na starszych wersjach R331.83, R311.7x (chyba) i kilku pośrednich ,reinstallowałem system kilka razy i nic to nie dało. Grafika po OC GPU +135 MHz, vRAM +601 MHz, ale po całkowitym odinstalowaniu programu do OC (MSI Afterburner, wcześniej EVGA Precision X) i przywróceniu ustawień fabrycznych, problem nadal występuje. Jak mogę to naprawić ?

 

Zdarza się ,że przez kilka dni jest dobrze, a potem BSoD, restart, kilkuminutowy zamuł na starcie Windowsa i wszystko śmiga jak wcześniej.

Link to post
Share on other sites

Ale że co doinstalować ? Sterownik najnowsza beta. Zmiana sterownika nic nie zmienia, więc czemu nie używać najnowszej bety ?

 

Wywaliłem Expirence, PhysX i audio, zrobiłem reinstallację samego sterownika, "krzaczyła" każda gra za każdym razem, drugi reinstall ze wszystkim oprócz Expirence, to samo, wcześniej ,przed tym co poradziłeś zrobić to chociaż tylko po starcie systemu "się krzaczyły", a po restarcie już nie, teraz ciągle.

Edytowane przez Lubiem placki
Link to post
Share on other sites

Bo beta to wersja testowa sterownika, pełna błędów i wciąż w fazie produkcji - dlatego.

A ty się dziwisz że coś nie działa jak trzeba.

 

 

Wrzuć pliki dump

 

 

beta w informatyce – wersja testowa programu: wydawana, żeby wychwycić większość błędów

Edytowane przez Slawlos
Link to post
Share on other sites

Tylko czytaj człowieku, czytaj, pisałem ,że na wcześniejszych wersjach (nie-Beta) było i jest nadal to samo.....


No cóż, pomogła tylko reinstalacja systemu ze wszystkimi sterownikami itd.

Teraz chyba ten laptop znormalniał ,bo Beta BSoDuje, a 331.82 nie :/ na tamtej becie miałem w BF4 na średnich 40 FPS po OC, teraz mam 27 :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...