Skocz do zawartości

IPS czy 144Hz, czyli Eizo vs Asus


Recommended Posts

Witam!

 

Witam! Z racji tego, że przymierzam się do kupienia nowego komputera, potrzebuję nowego monitora. Moja jednostka którą zamierzam kupić to: Mój komputer. Wybór karty graficznej może jeszcze ulec zmianie, na niereferenta Radeona 290 ale to różnicy wielkiej nie zrobi.

 

Problem jest w tym, że nie wiem tak naprawdę jaki monitor kupić... Ogólnie to mam zamiar dużo grać w Battlefielda 3, Battlefielda 4 i LoL'a. Do tego oglądanie filmów, gdyż nie mam i nie potrzebuję telewizora. Podłączyć zamierzam do monitora PS3, stąd wymogi głośników.

 

Oscyluję jednak tylko wokół dwóch skrajnie innych modeli o podobnej cenie, czyli Eizo FS2333 oraz Asus VG248QE. Zaletą pierwszego jest matryca IPS, drugiego zaś 144Hz. Teraz rodzi się w mojej głowie pytanie, co będzie lepsze? Mam zamiar grać na ustawieniach ULTRA, co za tym idzie FPS w BF będą na tym sprzęcie na poziomie 80-90. Eizo jest lepszy do oglądania filmów, i ma opcję rozjaśniania ciemnych miejsc w grach. Nie wiem czy wykorzystałbym w pełni zalety Asus'a, z drugiej strony lubię grać po ciemku i odstrasza mnie wizja srebrzenia w Eizo. Natomiast podczas oglądania filmów boję się, że na Asus'ie kąty widzenia uniemożliwią mi na przykład wygodne położenie się na łóżku i oglądanie filmu. Naprawdę nie wiem co mam wybrać...

 

Pomóżcie!

Edytowane przez pszywszymor
Link to post
Share on other sites

1. 80-90 na ultra w BF4 to spore wyzwanie na tym sprzęcie

2. Monitor Asusa można pochylić

3. Zakładam ze obecnie posiadasz matryce TN - persetestuj te katy podczas oglądania filmu i miej na uwadze to o czym pisałem w punkcie drugim

4. Głośniki w monitorach sa bardzo przeciętne

5. 120/144hz daje spora różnice podczas szybkich gier fps

6. Pamiętaj ze potrzebujesz sporo wiecej mocy aby "nakarmić" 120hz (koszta zakupu mocniej karty/kart)

7. Ustał priorytet: film czy bf i sam sobie odpowiesz

8. Dobrej nocy

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź!1. Właśnie dlatego się zastanawiam czy potrzebny tutaj monitor 120 Hz, bo lubię grać w najlepszych ustawieniach graficznych ueżeli mam taką możliwość.2. Niepotrzebne dla mnie udogodnienie :-)3. Tak, mam TN teraz, jednak jest to już naprawdę dość stary i tani ekran i wiele się zmieniło od tamtego czasu w kątach na TN-kach. Ale racja, na moim dzisiejszym monitorze kąty to porażka.4. Potrzebuję aby były, nie gram często na konsoli, jak będę grał siedząc przy biurku to po prostu założę słuchawki.5. Szkoda, że nie mam gdzie tego sprawdzić...6. Do tego to chyba tylko Titan w SLI :-D7. Właśnie w tym problem. Priorytet dla mnie to BF, jednak jak sam powiedziałeś, nie wyciągnę na ULTRA więcej niż 80 fps. Więc po co wgl ładować się w 120Hz potrzebując kompa z NASA żeby to uciągnął? Mnie najbardziej niepokoi smużenie, jakby na tym Eizo wystąpiło choćby minimalne to monitor jest dla mnie skreślony, jestem bardzo wyczulony w tym aspekcie. Powiem tak, w BF lecąc np. Helikopterem i będąc strzelcem chcę widzieć obraz żyletę na powierzchni ziemi a nie zamazane konfetti krzaków i zarośli :-) stąd też był mój ukłon w stronę Asusa. Chociaż wyczytałem, że częstotliwość odświeżania w FS2333 jest na poziomie od 55 do 75Hz.Jakby tylko ktoś, kto posiada monitor Eizo upewnił mnie w tym, że monitor jest bardzo płynny, to biorę Foris FS2333 :-)

Dzięki za odpowiedź!1. Właśnie dlatego się zastanawiam czy potrzebny tutaj monitor 120 Hz, bo lubię grać w najlepszych ustawieniach graficznych ueżeli mam taką możliwość.2. Niepotrzebne dla mnie udogodnienie :-)3. Tak, mam TN teraz, jednak jest to już naprawdę dość stary i tani ekran i wiele się zmieniło od tamtego czasu w kątach na TN-kach. Ale racja, na moim dzisiejszym monitorze kąty to porażka.4. Potrzebuję aby były, nie gram często na konsoli, jak będę grał siedząc przy biurku to po prostu założę słuchawki.5. Szkoda, że nie mam gdzie tego sprawdzić...6. Do tego to chyba tylko Titan w SLI :-D7. Właśnie w tym problem. Priorytet dla mnie to BF, jednak jak sam powiedziałeś, nie wyciągnę na ULTRA więcej niż 80 fps. Więc po co wgl ładować się w 120Hz potrzebując kompa z NASA żeby to uciągnął? Mnie najbardziej niepokoi smużenie, jakby na tym Eizo wystąpiło choćby minimalne to monitor jest dla mnie skreślony, jestem bardzo wyczulony w tym aspekcie. Powiem tak, w BF lecąc np. Helikopterem i będąc strzelcem chcę widzieć obraz żyletę na powierzchni ziemi a nie zamazane konfetti krzaków i zarośli :-) stąd też był mój ukłon w stronę Asusa. Chociaż wyczytałem, że częstotliwość odświeżania w FS2333 jest na poziomie od 55 do 75Hz.Jakby tylko ktoś, kto posiada monitor Eizo upewnił mnie w tym, że monitor jest bardzo płynny, to biorę Foris FS2333 :-) pomocy!

Dzięki za odpowiedź!1. Właśnie dlatego się zastanawiam czy potrzebny tutaj monitor 120 Hz, bo lubię grać w najlepszych ustawieniach graficznych ueżeli mam taką możliwość.2. Niepotrzebne dla mnie udogodnienie :-)3. Tak, mam TN teraz, jednak jest to już naprawdę dość stary i tani ekran i wiele się zmieniło od tamtego czasu w kątach na TN-kach. Ale racja, na moim dzisiejszym monitorze kąty to porażka.4. Potrzebuję aby były, nie gram często na konsoli, jak będę grał siedząc przy biurku to po prostu założę słuchawki.5. Szkoda, że nie mam gdzie tego sprawdzić...6. Do tego to chyba tylko Titan w SLI :-D7. Właśnie w tym problem. Priorytet dla mnie to BF, jednak jak sam powiedziałeś, nie wyciągnę na ULTRA więcej niż 80 fps. Więc po co wgl ładować się w 120Hz potrzebując kompa z NASA żeby to uciągnął? Mnie najbardziej niepokoi smużenie, jakby na tym Eizo wystąpiło choćby minimalne to monitor jest dla mnie skreślony, jestem bardzo wyczulony w tym aspekcie. Powiem tak, w BF lecąc np. Helikopterem i będąc strzelcem chcę widzieć obraz żyletę na powierzchni ziemi a nie zamazane konfetti krzaków i zarośli :-) stąd też był mój ukłon w stronę Asusa. Chociaż wyczytałem, że częstotliwość odświeżania w FS2333 jest na poziomie od 55 do 75Hz.Jakby tylko ktoś, kto posiada monitor Eizo upewnił mnie w tym, że monitor jest bardzo płynny, to biorę Foris FS2333 :-) pomocy!

Edytowane przez pszywszymor
Link to post
Share on other sites

Powiem ci, że mam ten sam problem co ty czy 120 czy ips eizo. I chodź w styczniu kupuje monitor to raczej jest pewne, że wybiorę EIZO chodź gram w nocy i nie oglądam w ogóle na monitorze to podoba mi się w Eizo podświetlanie czarnych pomieszczeń. Srebrzenie nie jest takie duże oraz jak na monitor IPS czarny wygląda w o wiele lepiej niż w przypadku budżetowych monitorów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...