Skocz do zawartości

Jaka płyta pod Phenoma 965


Recommended Posts

Witam serdecznie,
Na początku prosiłbym, żeby sie nie denerwować, że znowu po 100x taki temat, za teksty typu użyj wyszukiwarki również dziękuje.

 

Przechodząc do sedna sprawy. Posiadam poniższy zestaw:
Procek: AMD Phenom II 965 BE
Płyta: Gigabyte GA-MA790FX-DQ6 

RAM: 2gb ddr2 .. było 4 ale jedna kostka padła

Grafika: Gigabyte Radeon HD 6850
Zasilacz OCZ SxS2 500w
Obudowa: SPC Gladius m40
Chłodzenie: SPC Fortis
 

W związku z tym, że moja płyta posiada podstawkę AM2+ wymieniłem procek na tego Phenoma II 965 BE. Po jakimś czasie padła mi jedna kostka ramu i szczerze mówiac 2gb to troche mało na Win7 i miałem dokupić kość 2gb. Jednak nie chce inwestować w stary ram ponad 100zł, a 2 kość też pewnie wieczna nie będzie. Dlatego pomyślałem o wymianie płyty na coś nowszego już z portem USB 3.0 z podstawką AM3+. Planuje dokupić nowego ramu DDR3 gdzieś 4gb 1333-16000 MHz. Rozglądałem się trochę za płytami, poczytałem parę tematów i w zasadzie odradzacie płytę gigabyte UD3 ze względu na rewizje 3.0. Dlatego ona raczej odpada. Prosiłbym o podanie czegoś innego, nie wiem może AsRock extreme 3 lub 4?. Cena to myślę max 300zł, możecie odrazu zaproponować jakies ramy do tego zestawu.
Jeśli ktośby był chętny stare części są jak najbardziej sprawne i na sprzedaż po zakupie nowych. Cena do uzgodnienia <ram i płyta ofc>. Procka nie kręciłem na tej płycie, chodzi na stockowym zegarze 3,4. Dobrze by było jakby nowa płyta pozwoliła na jakieś drobne OC procka chociaż do tego 3,8.

I tak na koniec nie planuje sprzedaży Phenoma i przejścia na Intela. Taki pomysł odpada.

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W takim razie dopłać troszkę i kup płytę główną Asus M5A97 EVO R2.0 tutaj w dobrej cenie  http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/asus-m5a97-evo-r20-amd-970-socket-am3-pcxdzwglansata3usb3raidddr3,34058.html  , a do tego taki ram  Kingston DDR3 4GB 1600MHz HyperX CL9  http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/kingston-ddr3-4gb-1600mhz-hyperx-cl9,23432.html  . Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...