Skocz do zawartości

Niska wydajność HD7750


Recommended Posts

Witam.

Niedawno zakupiłem kartę graficzną Radeon HD7750 1gb gddr5, wszystko było okej dopóki nie przeinstalowałem systemu do windows 7. Od tego czasu są niemożliwe przycięcia jak gram w oknie 800 x 600 w fife 14 i słucham muzyki na youtube czy w radiu online. Zauważyłem również, że dysk zaczyna wariować, potrafi się przyciąć nie miłosiernie.

 

Specyfikacja komputera:

CPU: Intel core 2 duo E7200

PSU: ibox 400w

GPU: Radeon HD7750 1gb gddr5

Dysk: samsung hd322hj 320gb

Mobo: foxconn g31mv-k

 

Zastanawiam się czy po prostu nie podpiąć 2 dysku i oddzielić system a gry na tych dyskach.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witaj.

Mówisz że wszystko działało ok dopóki nie przeinstalowałeś systemu, czy masz pewność że po przeinstalowaniu go aby napewno jako pierwszy możliwy do zainstalowania sterownik jaki wrzuciłeś to był sterownik płyty głównej/chipsetu?

Miałem ostatnio podobną sytuacje z moim GeForcem... chodził na jakieś 40% możliwości a speed fan pokazywał mi nieco dziwnie niskie temperatury itd. itp. a wszystko to dlatego że po przeinstalowaniu nie mogłem patrzeć na te rodzielczość w 800x600 albo i niższej i od razu zainstalowałem grafike i stąd miałem taki problem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Uruchom msinfo32, zrób zrzut tego co widać do pliku i nam udostępnij.

Ile masz pamięci RAM i jakiej ?

 

Co do dysku wystarczy oddzielna partycja. I najlepiej nie zapychać partycji systemowej.

 

Zrób też test HD Tune i wrzuć screeny.

Pokaż co pokazuje program GPU-Z (sensory i opis karty).

Edytowane przez Slawlos
Link to post
Share on other sites

Widać ze dysk ma coś na żółto, są z nim jakieś problemy.

Robiłeś dokładny skan powierzchni za pomocą hd tune ?

 

Na screenie z grafiki widać stan jakby grafika pracowała w trybie 3D i był mocno obciążona (95% GPU load).

68 stopni temperatura.

Nie jest zbytnio zakurzona ?

Poza tym ciekawe co ci ją przestawiło w tryb 3G skoro mówisz że nic nie uruchamiałeś.

 

A możesz sprawdzić jakie są parametry (temperatura) podczas grania ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

GPU-Z wykresy w sumie troche krótkie są, najlepiej by te czerwone paski w zakładce sensors były na całą długość, bo w sumie GPU-Z chyba ma coś takego do siebie że zaraz po odpaleniu wszystkie zegary i gpu load są na prawie max a po 1-2 minutach (chodź wydaje mi sie że w okolicach 20-30s) powinny spaść w tryb 2D lub tryb oszczędnościowy. ale temperatura jak na 28nm technologie i takie TDP powinna być raczej nie większa niż okolice 50 stopni. Możesz jak pisał kolega wyżej przeczyścić to wszystko. A i pytanie, czy to wszystko nie jest aby czasem upchane w jakąś małą obudowe zwaną "skrzynka na listy"? :D

Bo temperatura zdecydowanie za wysoka a nawet zrobiłem risercz jak wygląda twoje mobo, no i to mobo wygląda jakby aspirowało do czegoś typu mała zamknięta budka a nie obudowa, jednak z drugiej strony wtedy temperatura dysku była by większa niż 22 stopnie które tam rzekomo są...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...