Skocz do zawartości

Jaka obudowa i zasilacz do zestawu


Recommended Posts

Witam. Chciałbym zakupić obudowę i zasilacz do tego zestawu, gdyż słyszałem, że firma OCZ upadła (?).

Na obudowę + zasilacz mam do przeznaczenia +/- 350zł. Będą one działały z takim zestawem:

 

Ram - Pamięć Good Ram DDR3 PLAY 4096MB PC1600 BLACK CL9 - (GY1600D364L9/4G) + 2 kość w przyszłości

Dysk - Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

Płyta główna - MSI B75MA-E33

Procesor - Intel Core i5-3350P 3,10 GHz (BX80637I53350P) LGA1155

Karta graficzna - MSI R9 270X GAMING 2GB DDR5 BATTLEFIELD 4 EDITION

Zestaw głównie do gier, dlatego chciałbym, aby obudowa miała dobre chłodzenie, ale też fajny wygląd (może ledy?), spodobała mi się strasznie obudowa zalman z11 plus w wersji z green ledami. 

Miałem wziąć OCZ core xstream 500w, ale jak pisałem wyżej, słyszałem, że firma się rozpadła (?).

Chciałbym złożyć zamówienie w kurtmedia (najniższa cena), ale nie wiem jak tam jest z kodem rabatowym (złożenie + dostawa), lub techplanet. Jaki sklep wy byście polecili? (agito odpada, morele ma drogą kartę graficzną).

 

Link to post
Share on other sites

Ja mam i bardzo go sobie chwalę. Za Z9 przemawia liczba wentylatorów i ponoć jest szerszy, czego Ci nie potwierdzę bo po prostu nie chce mi się tego sprawdzić :wariat: Ja z wyboru Z9+   M40 wybrałem M40 i mimo, że jest to chińczyk z polską etykietą to jestem z niej mega zadowolony :D

Link to post
Share on other sites

Ja widzę dwie możliwości:

 

1. Droższa obudowa + tańszy zasilacz.

 

Tutaj tylko Zalman Z9 Plus  i XFX Core 450W.

 

2. Droższy zasilacz + tańsza obudowa.

 

Obudowa - Zalman Z3 Plus/Z3.

Zasilacz:

 - TT SmartSE - modularny, całkiem niezła elektrycznie konstrukcja.

 - Evga 500B - przyzwoita elektrycznie, posiada certyfikat 80+ Bronze, obsługuje stany C6/C7 (na razie i tak tego nie wykorzystasz).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli co z tym gladiusem m40? Warto czy nie?

W mojej ocenie zdecydowanie nie warto.

Poczytaj

http://forum.benchmark.pl/topic/110883-szybkie-pytania-do-polecanych-obud%C3%B3w/

http://www.purepc.pl/obudowy/test_taniej_obudowy_silentiumpc_gladius_m40_pure_black?page=0,6

 

Koledzy wcześniej już Ci doradzili 2 opcje:

- tańsza to Z3 Plus,

- droższa Z9 Plus,

- jeszcze droższa Fractal Core 3000/Corsair 300r

itd.

Co do Z11 Plus - składałem w niej kompa dla pewnego dzieciaka i jakościowo bardzo dobrze oceniam tą obudowę.

Do tego jest dość dobrze wentylowana. Wygląd to rzecz gustu - mi podoba się średnio.

Edytowane przez omar2033
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

@ UP

Jakoś wszystkie oficjalne testy i recenzje (w tym także test na BMK) temu przeczą. Dlaczego celowo próbujecie wprowadzać kogoś w błąd? No chyba, że dla co niektórych wyznacznikiem jest narzekanie jednego leniwego użytkownika, który trafił uszkodzoną obudowę ale nie chciało mu się zgłosić RMA, żeby dostać nową obudowę?

Link to post
Share on other sites

@ UP

Jakoś wszystkie oficjalne testy i recenzje (w tym także test na BMK) temu przeczą. Dlaczego celowo próbujecie wprowadzać kogoś w błąd? No chyba, że dla co niektórych wyznacznikiem jest narzekanie jednego leniwego użytkownika, który trafił uszkodzoną obudowę ale nie chciało mu się zgłosić RMA, żeby dostać nową obudowę?

Jeden był taki odważny co zgłosił coś do was na RMA.

Pamiętasz

http://forum.benchmark.pl/topic/39616-pytanie-do-posiadaczy-regnum-l50/

Takich jaj jeszcze nie widziałem.

SPC kazało mu nagrywać filmy terkoczącego wentylatora za 12-14zł, łamać łopatki i trwało to w nieskończoność.

 

Kiedy właśnie taką poradę dostałem od oficjalnego supportu SilentiumPC, to jest po prostu komedia. Nie mówiąc już o tym, że musiałem napisać z 15 wiadomości, support zażyczył sobie dźwiękowego nagrania z odgłosem wiatraków. Po ponad tygodniowym pisaniu i spełnianiu kosmicznych wymagań supportu dostałem polecenie połamania moich obecnych wentyli, bo to może zwiększyć szansę na reklamacje :o Ta jasne może jeszcze mam zrobić zdjęcie wentyli pod kątem 34 stopni przy zachodzie słońca? Widząc ich poziom i szybkość kontaktu z klientem to będę z miesiąc czekać na nowe wentylatory, o ile w ogóle je dostanę. Przez ten czas to chyba będę k :cenzura: a dmuchać na kompa żeby mi się nie zagotował.

 

Dziwi mnie takie zachowanie mało znanej bądź co bądź firmy, która powinna starać się o klienta. Ostatni zaczęła mi się zsuwać klapka z telefonu napisałem maila do HTC i po 20 minutach miałem już odpowiedź, że paczka zostanie na drugi dzień wysłana. Z Anglii leciała 5 dni z czego 4 przekopywała się przez naszą pocztę. Dostałem od razu 2 klapki. Tak powinna zachowywać się prawdziwa firma, klient zadowolony, a oni mogą być pewni że kolejnym moim telefonem będzie także HTC.

Jak widać RMA w SPC to żenada !

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...