Skocz do zawartości

PILNIE potrzebna WYTRZYMAŁA klawiatura dla tłumacza


Recommended Posts

Witam serdecznie!

 

Dla swojej znajomej, zawodowej tłumaczki chciałbym na prezent pod choinkę kupić jakąś pancerną klawiaturę.

Wyobraźcie sobie, że kobieta trzaska 10 tys znaków na godzinę, w każdej klawiaturze (laptopowej) po maks 2 miesiącach znikają symbole z klawiszy, a po 3-4 msc klawiatura jest do wymiany.

W związku z tym klawiatura dla niej musi być naprawdę wytrzymała, z tego co się "bardzo nie orientuję" coś tam słyszałem o tych klawiaturach mechanicznych, czy rzeczywiście podołają?

Cena nie gra roli, jedyny warunek to dokładnie taki enter jak na zdjęciu

http://us.cdn3.123rf.com/168nwm/deepspacedave/deepspacedave0910/deepspacedave091000075/5755857-the-enter-key-from-a-black-computer-keyboard.jpg

choć mam też uwagę "najważniejsze, żeby klawisze chodziły miękko i płynnie", nie wiem czy to jest do spełnienia w takim przypadku (przyzwyczajenie z laptopowych klawiatur)? Nawet jak nie będzie miała numerycznej to podobno też nie szkodzi (dla mnie dziwne, ale tak mówi to ok).

 

Co możecie koledzy polecić, ale takiego naprawdę sprawdzonego?

Jak się w ogóle pisze na takich mechanicznych klawiaturach? Jaki rodzaj przełączników (wiem, że jest kilka rodzai) najlepiej się sprawdzi w tym przypadku?

 

Pozdrawiam,

Kuba

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie mechaniczna>>>>>>>>>>>zwykła ..( nigdy chyba nie wrócę :) )
Mechanicznej nie dostanie się w wersji niskich klawiszy.
W polecanych przełącznikach do pisania są blue/brown , ja mam czarne-bez odbicia "najcięższe" i się pisze przyjemnie ale dla tłumaczki myślę że odbijające będą lepsze czyli blue/brown blue - specyficzny dźwięk :).
Szybkie streszczenie-
Blue-lekkie , odbijają się (podobno pisze się przyjemniej) , specyficzny dźwięk
Brown-lekkie, odbijają się, ciche ( myślę że mogą tu być odpowiednie)
Red- lekkie , bez odbicia
Black - to samo co wyżej,potrzebują najwięcej nacisku (ale to i tak nic te bodajże 50/60g dmuchnąć wystarczy :) )ludzie piszą że są najcięższe .... 
Co do zdzierania się literek to myślę, że z tym nie będzie problemów, chyba tylko klawiatury od Steelseries mechaniczne mają z tym problem więc bez obaw.

Tesoro Durandal g1n (300zł) oferuje wszystkie przełączniki , Razer Blackwidow tenkeyless (300zł) jest CHYBA podświetlana , ma przełączniki blue.
No i Daskeyboard-elegancka- droższa - trzeba sprowadzić
http://shop.daskeyboard.com/collections/mechanical-keyboards/products/refurbished-model-s-professional
ogólnie w polsce nie ma wielu dostawców klawiatur mechanicznych więc trzeba sięgać też za granice.

Pozdrawiam
 

Edytowane przez KiraSha22
Link to post
Share on other sites

Tesoro Colada na mx blue - o ile nie przeszkadza jej dźwięk jak w dawnych maszynach do pisania (może trochę ciszej ;) ) ale do pisania nie ma wygodniejszych przycisków i wyciśnie sporo więcej znaków na godzinę niż na laptopowej  :)  cena około 700zł

Edytowane przez ezzio
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...