Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Przymierzam się do zakupu tabletu z Windowsem. Rozważam:

Dell Venue 11 Pro:

-Intel Core i3-4020Y Processor (3MB Cache, 1.5 GHz, Dual Core)

-4GB DDR3

- Intel GT2 Graphics

 

Sony Vaio TAP 11:

Intel® CoreTM i5-4210Y, 1.5GHz with 3 MB Smart Cache 

- 4 GB 1600 MT/s DDR3L-SDRAM 

- Intel® HD Graphics 4200

Możecie doradzić który lepiej poradzi sobie z grami a który z innymi aplikacjami?

 

Edytowane przez pongo
Link to post
Share on other sites

Jasne jest, że i5 jest wydajnieszy od i3 - więc i5 bedzie lepszym wyborem go Twoich zastosowań. Aplikacje na obu będa działać, nie ma róznicy po za prędkością w działniu. Jak Aplikacja czy Gra ruszy na i3 to na i5 tym bardziej. Nie wiem jakie  :) aplikacje chcesz używać - ale do podstawowych, użytkowo - biurowych to najnowaszy Atom Z3770 spokojnie wystarczy  :) A co dopiero Core i3 czy i5.

 

W przypadku Dell Venue 11 Pro też Możesz sobie wybrać Core i5 :) dokładnie takim samy jak w Sony. Do tego w Dell'u możesz sobie zamontować 8 GB RAM'u i dysk 256 SSD.

 

Sony został wyceniony na 1100$ - Dell Venue 11 Pro z Core i5, 4 GB RAM, 128 GB SSD został wyceniony na 850 $ - czyli jest o 250$ dolarów tańszy a ma identyczna konfigurację.

 

Z Vaio TAP 11 dostajemy Stylus/Piórko - które w przypadku Dell'a musimy kupić - ALE - w Polsce zostalo ono wycenione na 120 zł + 23% VAT 

 

W Polsce Vaio TAP 11 - został wyceniony na 3900 zł - Dell Venue 11 Pro powinien być tańszy o jakieś 300 - 600 zł. Czemu? 

 

Ja dwa tygodnie temu kupiłem Venue 11 Pro w wersji z Core i3, 4 GB RAM, 128 GB SSD, Modem 3G - nadal czekam :) na dostawę i ta wersja została wyceniona na 3800 zł - ALE - z modemem 3G, modem kosztowal 600 zł. Wersja Core i3 BEZ modemu kosztuje 800$ a Core i5 zaś 850$ - więc przez analogię wyceniam wesję z Core i5 między 3200 - a 3600 zł. :)

 

Jak Chesz mogę sie dowiedzieć w Dell Polska ile kosztuje wersja z Core i5.

 

W przypadku Della z Core i5 - wolał bym jego - powód jest prosty, nawet jak dokupimy stylus to Dell jest tańszy - a po drugie do Dell Venue 11 Pro można dokupić klawiaturę / dok, który zamienia nam go w Laptopa i ma w sobie akumulator - i co może być ważne Dell ma WYMIENNY akumulator, mając akumulator w tablecie, drugi w doku a trzeci w plecaku :) możemy się pokusić o działanie non-stop :) A wersja z Core i5 energii sporo pobierać będzie.  :)

Edytowane przez Ravir
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za pomoc. Wymienny akumulator w Dellu interesuje mnie głównie z powodu możliwości łatwej wymiany gdy zmniejszy się jego pojemność. Sony ma wszystko w cenie - klawiatura, rysik. Ale i tak jest drogi. Ma fajnie zamykane gniazda. W Dellu piszą o obsłudze obu częstotliwości wifi. W Sonym nie znalazłem informacji o tym. To ważne dla mnie bo będę przechodził na 5GHz.

Każdy z tych tabletów ma inną kartę graficzną i ciekaw jestem jaki to ma wpływ na obsługę gier.

Link to post
Share on other sites

Mają DOKŁADNIE  takie same Karty Graficzne :) - Intel Core ma ZINTEGROWANĄ w procesorze grafikę. :)

 

Procesor Core i5 w Dell'u i Sony jest dokładnie taki sam :) - więc i Karta Grafiki jest identyczna :) - oczywiście jak wybierzesz wersję z Intel Atom Z3770 czy Intel Core i3 to będziesz miał inną kartę. Inny procesor inna karta grafiki :)

 

Do gier to tylko Core i5 - jest najmocnijeszy - pytanie JAKIE gry? Bo wydajnosci na poziomie Nvidii GTX780 czy Titana to nie oczekuj :) :) W zaawansowane gry jak Crysis 3, FarCray 3, czy BattleField 4 to pograsz w niskich ustawieniach :) zintegrowana w procesorze grafika nie jest demonem prędkości. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...