Skocz do zawartości

Komputer do wszystkiego za 4000/4500


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera:Generalnie do wszystkiego: programowanie, internet, gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: +/- 4000
  • Których części potrzebujesz?: Bez monitora (chyba, że jest jakiś godny polecenia do 500zł), klawiatury i myszki
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie wiem, może w przyszłości, jak ten już nie będzie się nadawał
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: obecnie 19", zamierzam zmienić na 21", a nawet może 22" FHD
  • Specjalne wymagania: SSD, cichy, wydajny,
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Tak, ale nie sądzę, że jakakolwiek się nada, gdyż ma 11 lat i old schoolowy Pentium D :P, Może nagrywarka, ale wolałbym nową, gdyż w tej laser się już chyba zmęczył
  • Własna propozycja zestawu: Brak
  • Inne: Myślałem i i7 4 generacji, albo te mocniejsze z 3, dobrze by było gdyby miał conajmniej kartę o wydajności GTX 760. Chciałbym, żeby ten komputer wytrzymał chociaż 2/3 tego co poprzedni :)

 

Generalnie, chcę aby ktoś mi pokazał poglądowo, jak mocny będzie ten komputer, bo albo kupię laptop za 4500, albo komputer za 4000 ( z monitorem za 4500 ).

Link to post
Share on other sites
obecnie 19", zamierzam zmienić na 21", a nawet może 22" FH

 

Spokojnie wciśnie się tutaj monitor ....

 

albo kupię laptop za 4500, albo komputer za 4000 ( z monitorem za 4500 )

 

Komp w takiej kwocie zerwie laptopowi kapcie z nóg

 

Myślałem i i7 4 generacji, albo te mocniejsze z 3

 

Wykorzystasz wielowątkowość ?

 

 Liteon iHAS122 SATA (black)

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

Gigabyte GeForce GTX 770 OC 2GB DDR5 256bit (1189/7010)

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

Fractal Design Tesla R2 500W 80+ Gold

Corsair Carbide Series 330R (black)

LG 22EA53VQ-P (IPS, 5ms, DVI, HDMI, LED)

 

4614 zł +  kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

- bardzo mocny procesor i5 czwartej generacji z możliwością OC znacznie powyżej 4.0 GHz

- płyta główna z 8 fazową sekcją zasilania, dwiema kośćmi UEFI, dobrym audio oraz niskim temperaturami

- obudowa fabrycznie wyciszona

- zasilacz z odpowiednią mocą na +12V z DC-DC

- wydajniejsza o 30% karta graficzna względem GTX 760, dodatkowo 3 gry gratis:http://www.nvidia.pl/object/three-game-gtx-bundle-pl.html#gameContent=1

- bardzo opłacalny SSD na Marvellu, szybki HDD serii Blue oraz pamiątki CL9 1600 MHz przy 1.5V

- monitor 22 cale na IPS - idealny do grania jak i do pracy

 

Oczywiście do OC CPU niezbędny jest wydajniejszy cooler typu SilentiumPC Fortis HE1225a najlepiej Thermalright HR-02 Macho Black-White

 

Oczywiście cooler możesz zakupić dopiero w momencie zdecydowania się na zabieg OC, o ile wcześniej praca chłodzenia boxowego nie będzie dla uciążliwa. 

 

Jeżeli potrzebujesz w swojej pracy wielowątkowości (w co wątpię) to:

 

Intel Core i7-4770K /3.5GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

Gigabyte GeForce GTX 760 OC 2GB DDR5 256bit (1085/6008)

 

3% wydajniejszy procesor jeżeli chodzi o gry, natomiast GTX 760 traci aż 30 % do GTX 770

Link to post
Share on other sites
Wykorzystasz wielowątkowość ?

W tym momencie sam nie wiem czy wykorzystam, bo dopiero 1 semestr na uczelni, ale wątpię czy nawet w ostatnim wykorzystam, ale za te 5-6 lat nie przyda się?

 

Co do http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=55112 ktoś mi mówił o różnych kolorach w slotach na RAM, że jest różnica czy coś

Edytowane przez james5
Link to post
Share on other sites

Tego nikt nie wie, może się przyda, może nie. Natomiast teraz zakup i7 jest nieopłacalny w Twoim przypadku, kupowanie go na zasadzie "może się przyda" kosztem słabszej o 30% GPU nie ma raczej sensu. 

 

Jeżeli zabraknie Ci wątków to zawsze możesz sprzedać i5, dołożyć do i7 i po sprawie .... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...