Skocz do zawartości

[OCENA] Zestaw komputerowy do wszystkiego do 3000zł.


Recommended Posts

Witam! 

 

Zwracam się z prośbą do forumowiczów o ocenę zestawu komputerowego i ewentualnie zmianę podzespołów. Od około roku śledzę rynek i przymierzam się do zakupu komputera, i prawdopodobnie niedługo to uczynię. Komputer będzie służył do wszystkiego i do gier (nie wszystkie jak leci, ale wybrane, np. BFy, GW2, WarThunder i niektóre tytuły do nadrobienia). 

 

Zestaw do oceny: 

Chciałbym, aby komputer działał jak najdłużej, ponieważ nie zmieniam go zbyt często (pierwszy padł po 8 latach, obecny 'jest na nogach' już 7,5 roku). Dlatego wybrałem dosyć efektowne chłodzenie na procesor oraz mam zamiar zwiększyć przepływ chłodnego powietrza wewnątrz obudowy zajmując wszystkie sloty wiatrakami (a jak wiadomo, im chłodniejsze komponenty, tym żywotność się wydłuża). 

 

Komputer ma być do wszystkiego i do gier (jak już wspomniałem). Gram w rozdzielczości 1920x1080 i chciałbym, aby gry chodziły płynnie w ~60fps. Niestety dostępność R9-280X jest ograniczona i następna dostawa prawdopodobnie będzie dopiero na przełomie 2013/2014. 

 

Jak widać cały zestaw mam zamiar kupić w Morele.net i wykorzystać kod rabatowy na darmową dostawę i pendrive. Jedynie karta grafiki będzie kupowana osobno. Mam nadzieję, że ten sklep będzie bezproblemowy. 

 

Czy będę podkręcać?

Możliwe, że procesor podkręcę na maksymalną wartość turbo na wszystkich rdzeniach (bo na tym chipsecie tylko tak się da), a parametry karty graficznej będę zmieniać w dedykowanym do tego celu programie Gaming App w zależności od potrzeb. Wysokie OC nie jest mi potrzebne, sama przesiadka z obecnego sprzętu na nowy da zdecydowane przyspieszenie/kopa (to tak jak wsiąść ze zwykłego samochodu do bolidu F1). 

 

Z góry dziękuję za pomoc, życzę miłego dnia i pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz wkładać wentyle do M40 to lepiej zakup na starcie Zalmana Z9 Plus który to ma o wiele lepszą cyrkulację powietrza. 

 

Zamiast R9 280X lepiej jest brać GTX 770, w tej samej cenie masz ZOTAC GeForce GTX 770 z 5 letnią gwarancją + 3 gry gratis: http://www.nvidia.pl/object/three-game-gtx-bundle-pl.html#gameContent=1

 

Zasilacz zmień na XFX 550 / CM G550M, zdecydowanie pewniejsze jednostki, szczególnie ta druga z DC-DC

 

Napchaną pustym marketingiem wersję Gaming zmień na Fatal1ty H87 Performance  - dwie kości UEFI, 8 fazowa sekcja zassilania. 

 

Póki co to na tyle, przed zakupem możesz dać znać, być może coś się jeszcze zmieni

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

W poprzednim poście zapomniałem dodać, że potrzebuje tylko tych rzeczy, co są wypunktowane - resztę posiadam. Komputer prawdopodobnie będę zamawiać w tym tygodniu lub jeżeli się nie wyrobię to dopiero po świętach/nowym roku. 

 

Przychylę się do Twoich rad i zamiast Radeona wezmę GeForce'a (3 lata dłuższej gwarancji na pewno się przyda i dochodzi większa wydajność + PhysX, no i grami nie pogardzę :) ). Zamiast płyty głównej MSI wezmę Asrocka, bo pomiędzy nimi się zastanawiałem, ale MSI wypadł lepiej w teście konkurencyjnego portalu i dlatego znalazł się w zestawie do oceny (czytałem też ten wątek http://forum.benchmark.pl/topic/108197-msi-b85-g43-gaming-czy-asrock-fatal1ty-h87-performance/). Zasilacz raczej zmienię na XFXa. 

 

Natomiast, co do obudowy, to ten Zalman może strasznie się kurzyć, bo nie wszędzie ma filtry. 


EDIT: 

Zasilacz zmień na XFX 550 / CM G550M, zdecydowanie pewniejsze jednostki, szczególnie ta druga z DC-DC

Jednak wybiorę CM, bo przy okazji jest modularny, ale kosztem chłodzenia na procesorze. Zamiast SPC Fortisa, wziąłbym SPC Fera 2, bo w testach jest na takim samym poziomie. 

 

Obecny zestaw: 

Po zamianach koszt wzrósł o 80zł, względem poprzedniego zestawu, ale myślę, że warto. Co o tym myślicie? 

Edytowane przez Maximi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...