Skocz do zawartości

Polecane zasilacze w różnych przedziałach cenowych.


Recommended Posts

HXi również jest bardzo cichy.

 

Do jakiego zestawu ten zasilacz?  

 

Obecnie leciwy c2d e8400@4GHz

sapphire hd4870 1gb

xonar dx

4x2Gb adata extreme ddr2 800 

asus p5k-e

sdd samsung 840pro

hdd seagate barracuda

3wentyle

i padniety tagan bz 800.

 

W planach(plus minus 2,3miesiace) wymiana wszystkiego poza ssd i xonarem.

Edytowane przez toreone
Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę Cooler Master Vanguard V700 już wyszedł poza zakres <450zł, teraz stoi po ~550zł z tego co widzę, być może to tymczasowa sytuacja, jednak różnica jest duża, w tej cenie są już inne alternatywy.

 

Czy jest jakaś alternatywa dla V700, pod i5 4590 + r9 290, coś cichego z niską temperaturą?

Z tego co widziałem w necie V700 rzekomo jest cichy (w oparciu o techpowerup wersja 850), Corsair RM650 się zbliża (850 jest super cichy, ale podobno jest gorszy), nie wiem jak Be Quiet Dark Power P10 550W, Super Flower Gold Leadex - wg techpowerup dobija do 52db, XFX XTR podobno nawet do 55db. 

Link to post
Share on other sites

jeszcze na allegro mozna znalezc co ciekawsze sztuki... RM850 za 400zł srednio raz na tydzien ze 2 takie oferty są... jest jeszcze Platimax 1000W ale ten to juz 600zł i to bez gwarancji (wisiał pare dni temu 1200W za 550zł z gwarancja chyba 2,5 roku jeszcze... i ostatecznie nie wzialem.. bo nie wiem na co mi on, ale cena byla fajna :D )

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie,

 

Jeśli to możliwe, chciałbym zapytać się was o rade. Składam nowy zestaw praktycznie od zera, wszystko jest praktycznie wybrane ale brakuje mi zasilacza. Będąc z wami szczery ta cześć zawsze stwarzała mi problemy przy wyborze.

 

Z moich poszukiwań wynika ze te 3 modele są w miarę ciekawe (aczkolwiek jestem otwarty na wszystkie propozycje)

- Cooler Master V1000 Modulaire

- Super Flower Leadex Modulaire 80 PLUS GOLD 1000W

- Be Quiet Power Zone Modulaire 1000W

 

(Jedyne czego się wystrzegam to PSU od Corsair'a przez ta historie z spalonym mobo Asusa na X99 http://www.legitreviews.com/intel-x99-motherboard-goes-up-in-smoke-for-reasons-unknown_150008 Okazało się ze funkcja przeciw przepięciowa (jeśli dobrze rozumiem) nie jest w starych modelach włączana w standardzie (!!!) co powoduje grill przy pierwszym włączeniu)

 

Na nowy zestaw będzie się składać:

- i7 5820K (kręcony na jakieś 4 - 4,2 GHz)

- Asus Rampage V Extreme

- 32Gb DDR4 4x8Gb (tu się jeszcze zastanawiam ale większej różnicy nie ma w poszczególnych modelach) + drugie razy tyle kiedyś w przyszłości  

- 3 dyski HHD  

- 1 SSD

- Nagrywarka Blue-Ray

- Klika wentyli 120 mm i 140 mm 

- Żądnych pierdół jak LED'y czy katod nie ma i nie będzie

 

I tu zaczynają się schody, bo tak naprawdę nie wiem czy tego 1000W będę potrzebować czy nie. Obecnie mam R9 280X, w zależności od ruchu AMD przy wypuszczeniu R9 3xx: moja 280X dostanie siostrę albo wskoczy coś z R9 3xx. Jest jeszcze mozliwosc ze po ataku AMD ceny GTX9xx spadną do jakiś rozsądnych poziomów wtedy weźmie się Maxwell'a. Obojętnie na co padnie będą 2 grafy w tym zestawie.

 

I jest jeszcze kwestia zasilania CPU na X99:

(Uwaga duża grafika)

http://www.gameit.es/wp-content/uploads/2014/09/2342x2560xRampage-V-Extreme_2D.jpg.pagespeed.ic.Di_73zkxwo.jpg

 

Tam nad CPU za 2 wtyczki jedna 8 i jedna 4 pinowa, czyli jest potrzebny zasilacz z dodatkowym kablem na 4 pin czy potrzebna jest jakaś przejściówka? Patrząc dla przykładu na wejścia w Be Quiet nie widzę niczego co by tam w na 4-kę pasowało: http://ic.tweakimg.net/ext/i/imagelarge/1370312938.jpeg

 

 

 

 

Co wy szanowni forumowicze mi polecacie?

 

Z góry dziękuje za wszelka pomoc.

Link to post
Share on other sites

@@Vieworld mi jeszcze nie było dane montować tego zasilacza ;P 

Z tego co wiem wentylator ma jednak troszkę inne oznaczenie niż przypuszczałem. Chętnie posłucham Twojej opinii na temat głośności, jak już będziesz miał ten zasilacz ;) 

 

no to co do HX850i mogę powiedzieć tylko tyle, że jest w budzie, napędza podzespoły ale po wyłączeniu wentylatorów i odpaleniu OCCT nic nie słychać by w ogóle coś tam się w zasilaczu poruszało.. nawet przy starcie komputera wentylator chyba ani razu się nie kręci bo jest totalna cisza. Nie będę chyba nawet w stanie powiedzieć jak ten zasilacz brzmi po włączeniu się wentylatora bo po zakupie prawdopodobnie GTX980 i nawet w przyszłosci przejściu na 5930K lub 5960X ten zestaw nadal będzie zbyt mało wymagał mocy by w zasilaczu wentylator się odpalił.. i o to mi chodziło.. by była mizerna cisza.. gdy obrabiam tylko zdjęcia to wyłączam wszystkie wentylatory, na procku jest chłodno, w pokoju cisza jakbym był w pustym lesie o północy a zasilacz nawet nie drgnie przez godzinę  :roll:

 

@up u mnie w modelu 850 tak samo jak w modelach 750 i 1000 nie ma problemów, ponieważ dostajesz 2x 4+4pin do mobaska - jedynie 1000w różni się tym, że zamiast 2x65cm dostajesz, 1x65cm + 1x80cm co w normalnych obudowach nie robi różnicy nikomu. Podgląd 850tki z tyłu + tabelka:

 

 

 

http://www.kitguru.net/wp-content/uploads/2014/08/cables1.png

http://www.corsair.com/~/media/Corsair/Product%20Photos/psu/hxi-series/hx850i/large/HX850i_DC_side.png

 

 

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Do 350zł od siebie mogę dorzucić jeszcze Seasonic M12II Evo 620W.

Ja akurat kupiłem za 319zł i do mojego zestawu jak pasuje jak ulał. Fakt pod obciążeniem CPU+GPU jest słyszalny, ale nie jest znowu taką straszną suszarką. Przy codziennym użytkowaniu wyłączając z tego granie, zasilacza nie słychać. Obudowę mam zazwyczaj otwartą, a stoi ona jakieś 70-80cm od mojej głowy.

 

W zestawie pełne modularne okablowanie, płaskie kable bez oplotów (dla niektórych wada, ale cóż, o gustach się nie dyskutuje). Niestety dwie linie 12V, ale nie uważam tego za jakąś mega wadę. Może to akurat mało kogo obchodzi, może to nie jest takie ważne, ale zasilacz podczas testu na bit-tech'u wykazał znakomite wartości tętnień napięcia wyjściowego w zakresie obciążenia 100-600W: http://www.bit-tech.net/hardware/psus/2014/06/20/550w-650w-psu-roundup/16

 

Pomimo głośności, która straszna nie jest (w szczgólności jeśli gra się w słuchawkach), polecam.

Edytowane przez LuziQ
Link to post
Share on other sites

Powyżej 300 zł już złych zasilaczy za bardzo nie uświadczysz. Polecane, czyli wyróżniające się na tle konkurencji w swoim przedziale cenowym. Jakby wymieniony przez Ciebie Seasonic był w granicach 250 zł to na trafiłby na listę, a tak ustępuje na pewno innym produktom choćby pod względem sprawności.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Do 350 zł warto dorzucić Cooler Master V550S 550W Modularny 80+ GOLD. Zasilacz pracuje bardzo cicho, jest niezły elektrycznie, ma kompaktowy wymiar i posiada praktycznie niesłyszalne cewki (przetestowałem w ostatnim tygodniu sporo zasilaczy w tej cenie i V550S wypadł najciszej, cewek nie słychać nawet przy ogromnym FPS przytykając ucho do zasilacza).

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Posiadam taki sprzet

- Procesor Interl Core i5-2500k 3.3 GHZ

- Dysk Seagate Barracuda 3,5` 500GB

- Pamiec RAM HyperC  2x 4GB DDR 3

- Zasialcz (Thermaltake Toughtpower XT new 670W  80 + Bronze Modular (TPX – 675 MPCEU)

- Chłodzenie CPU Silentium PC Fortis HE1225

- Płyta Główna (ASROCK) p67 PRO3 INTEL

 

planuje kupic karte:

Karta graficzna Sapphire R9 290 Tria-X OC 4GB DDR5 512bit (11227-00-40G)

oraz nowa obudowe: Fractal Design ARC Mini R2 .

 

Moj stary zasilacz jest wystarczajacy czy nalezy go wymienic? Jezeli tak to na jaki?

 

Edit: Przy okazji chcialbym dokupic jedna kosc pamieci ram 8  gb, prosze polecic jakas dobra

Edytowane przez salkometer
Link to post
Share on other sites
Wyczytałem gdzies ze do tej karty producent wymaga minimum zasilacza 750W a moj ma chyba 670

 

Producenci kart czasem wypisują takie rzeczy dla bezpieczeństwa, gdyż klient może kupic zasilacz 600W z Allegro posiadający 300W na linii 12V :) Twój zasilacz ma mocną linię 12V - 768W 672W (podejrzewam, że masz wersję 675W a nie 670 jak pisałeś - Thermaltake ma najczęściej tabliczkę na górze - tam masz wszystko) więc nie ma obaw.

 

edit: pomyliłem z wersją 775W, źle spojrzałem, nie zmienia to jednak faktu, ze zasilacz jest wystarczający.

Edytowane przez Yacko
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...