Skocz do zawartości

Polecane zasilacze w różnych przedziałach cenowych.


Recommended Posts

@Up
Ale to nie ja mówię, że ma "średnie" bebechy, więc... przy składaniu zestawu mamy argumentować nasze propozycje np. testami itd. Skoro mówisz, że ma średnie bebechy to udowodnij to, a nie rzucasz byle słówka... w ten sposób można Twoją opinię włożyć między bajki i tyle :D

Proszę bardzo... oto recenzja, która przeczy temu, co mówisz ;)
http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=377

@Mrozinho
My bad! ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Proponuję wpisać zasilacz SilentiumPC Deus M1 na czarną listę.

Ten zasilacz jest realnie niebezpieczny dla podzespołów komputera przy wyższym obciążeniu.

 

Polecam recenzję podczas, której spaleniu uległy 3 Deusy i jedna karta graficzna.

http://overclock.pl/articles/show/id/627,silentiumpc-deus-m1-550-w-test

 

"Si­len­tiumPC Deus M1 550 W jest pierw­szym za­si­la­czem, któ­ry nie prze­szedł na­szej pro­ce­du­ry te­sto­wej. Z te­go też wzglę­du nie mo­że­my go po­le­cić.

Za­si­lacz ma pro­ble­my z wy­so­ki­mi ob­cią­że­nia­mi, bli­ski­mi mo­cy cał­ko­wi­tej (uszko­dzo­ne dwa za­si­la­cze pod­czas te­stów przy mak­sy­mal­nym ob­cią­że­niu). PSU w ta­kim przy­pad­ku ma ten­den­cję do awa­rii. Tu­dzież nie za­le­ca­my ob­cią­żać te­go mo­de­lu po­wy­żej 450 W mo­cy cał­ko­wi­tej. Ma­ło te­go, za­si­lacz jest gło­śniej­szy od Deu­sa G1. Naj­bar­dziej od­czu­je­my to w prze­dzia­le 50% - 80% ob­cią­że­nia."

 

"Pod­su­mo­wu­jąc, do­sta­li­śmy dwie sztu­ki za­si­la­cza Deus M1 550 W, obie się spa­li­ły pod­czas wy­so­kie­go ob­cią­że­nia, za­si­lacz ma wię­cej wad niż za­let. Nie oby­ło się bez start. Stra­ci­li­śmy pod­czas te­stu na ży­wym or­ga­ni­zmie kar­tę gra­ficz­ną Gi­ga­by­te GTX 480, któ­ra pod­czas ob­cią­że­nia w Fur­mar­ku ule­gła awa­rii. W ta­kiej sy­tu­acji nie po­le­ca­my za­ku­pu za­si­la­czy Si­len­tiumPC Deus M1. By­naj­mniej do mo­men­tu usu­nię­cia przy­czyn awa­rii".

 
  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

Mrozinho, dodasz tego EVGA Supernova? :)

Ten zasilacz kosztuje 500zł za 850W, lepsza opcja niż Corsair RM, a nawet nie zasługuje na ukośnik przy SuperFlowerze?

Ta lista ma pomagać ludziom, którzy szukają zasilacza... zazwyczaj patrzą na samą listę, a nie na komentarze (gdzie wspomniałeś o tym, że jest to rebrand), więc chyba warto to poprawić.
Pozdrawiam!

 

EDIT: Zresztą AX to też chyba rebrand, a jednak ma swoje miejsce... ;)

Edytowane przez Karol1701
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Panie Mrozinho jaki zasilacz do 300 zł posiadający następujące cechy:

- około 600 - 650W

- pasywnie chłodzony przy małym obciążeniu 

- modularny

- z długimi kablami 

- kable powinny być w miarę miękkie

Cisza to priorytet więc nie szkodzi jeżeli jest coś ciekawego co nie spełnia jednej z powyższych cech.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam, 

Na konkrecyjnym forum polecono mi zasilacz Crosiair VS450 do zestawu: i5-4460 w tandemie z gtx660,

Po trzech tygodniach pracy jestem bardzo nie zadowolony z pracy tego zasilacza. Zastanawiam się czy go nie reklamować. Linia 12V pod obciążeniem spada do wartości 11,6V, a w idle pracuje 11,8V. Nie zdarzyło mi się jeszcze uświadczyć jego pracy przy przy wartości wyższej od 11,8V.

W związku z jego charakterystyką pracy, nie zależnie od wyniku reklamacji, mam zamiar kupić nowy zasilacz. Jaki produkt jest w stanie zapewnić stabilną pracę tzn, spadki na liniach maksymalnie podczas obciążenia 0,1-0,2V, a nie 0,4V.

Mógłbym przeznaczyć max 250zł, jednak wolałbym mniej. Po nowym roku prawdopodobnie zmienię grafikę, by móc pograć w Wiedźmina 3, także lepszy byłby chyba zasilacz o mocy 550W.

Myślałem nad Thermaltake SmartSE 530W tylko, że nie jest on kompatybilny ze stanem c6/c7 w moim procesorze. 

Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...