Skocz do zawartości

Polecane zasilacze w różnych przedziałach cenowych.


Recommended Posts

 

 

Nie wiem jak jest z evga g750...
 

 

No zasilacz też cichy max 40dBA przy mocnym obciążeniu ale z tego co czytam na zagranicznych forach i tu się dwa razy zdarzyło że im cewki piszczą ale zaraz dali na gwarancje problem ustał. Możesz trafić na taki egzemplarz albo i nie.

Ogólnie będę brał ten zasilacz w przyszłości jak mój staruszek xfx wyzionie (odpukać) %-)   Z najcichszych zasilaczy to masz rm-corsair 

tańszy Corsair cs-650 też nad nim będę myślał tani a bardzo dobry zasilacz z fenomenalncym wentylatorem max hałas 33dBA to jest nic. 

Link to post
Share on other sites

Zapytam jeszcze- jak wypada w\w Nexus w starciu z BQ Dark Power P7 450W\Thermaltake Smart SE 530W/OCZ ModXStream Pro 500W/Corsair CX430W ? Który z nich byłby najlepszy ? (gdyby się komuś chciało, to byłbym bardzo wdzięczny za rozpiskę "miejscami": np. 1. BQ, 2. Thermaltake itd.) Wszystkie zasilacze rozpatrywane w kwocie max 100zł.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Nikt jeszcze nie napisał o stosunkowo nowej pozycji u naszego ulubionego dystrybutora - SilentiumPC  :P

Chodzi o Supremo M1 550W, czyli z tego co udało mi się znaleźć High Power HPM-550GD-F14C. Oferowany w przyzwoitej jak na Golda z częściowo modularnym okablowaniem - od 315 zł. Całkiem nieźle wygląda sprawa gwarancji - 60m-cy D2D.

 

Jakieś wnioski/opinie/przemyślenia? Ktoś? Coś?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Supremo M1 550W EcosID# 1806.4 

http://www.plugloadsolutions.com/psu_reports/SILENTIUMPC_SUPREMO%20M1%20GOLD%20550W_ECOS%201806.4_550W_Report.pdf

 

High Power HP-550-G14S© EcosID# 1806

http://www.plugloadsolutions.com/psu_reports/HIGH%20POWER_HP-550-G14S©-GOLD_ECOS%201806_550W_Report.pdf

 

Supremo M1 to dość leciwa konstrukcja, sprawdzona, dobra. Jeżeli ktoś kupi, będzie zadowolony. W każdym razie w jego cenie można znaleźć troszkę lepsze zasilacze :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Mrozu - drugi link coś nie bangla.

Kupując ten zasilacz przynajmniej nie miałbym wątpliwości czy zakładać piwnicę w obudowie  :D Urodą nie grzeszy.

 

Jak komuś zależy na Goldzie to <350 zł, to coś co spokojnie zasili lepszą grafikę ciężko znaleźć. Swoich nabywców powinien znaleźć.

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie zapytać o coś, co zastanawia mnie od jakiegoś czasu, a mianowicie- jaka jest średnia żywotność zasilacza (o ile można o czymś takim mówić :D). Przeglądam tematy o zasilaczach i zdarza się, że ktoś poleca dość stary, tani, ale markowy zasilacz (np. http://forum.benchmark.pl/topic/171656-zasilacz-do-100z%C5%82/).Opłaca się w ogóle kupować kilkuletnie konstrukcje bez gwarancji ?
Miałem ostatnio przypadek z zasilaczem BQ Dark Power P7 450W, który u mnie nie działał. Dzwoniłem do serwisu BQ, czy czasem nie mają informacji na temat niekompatybilności tych zasilaczy z płytami głównymi MSI [nie wiem ile w tym prawdy, ale przejrzałem tyle stron w internecie, że aż dokopałem się do czegoś takiego jak "niekompatybilność zasilacza z płytą główną"] i delikatnie mówiąc koleś nie polecał kupowania staroci, nawet z ich firmy.)
Podsumowując- jak to z tym jest ? Opłaca się \ nie opłaca ?

Link to post
Share on other sites

Może warto byłoby zaktualizować listę o zasilacz XFX XTR?

 

http://www.techpowerup.com/reviews/XFX/XTR650/

 

Zbudowany jest na bazie Seasonic'a, ma tryb hybrydowy oraz standardowy, jest w pełni modularny, ma bardzo cichy 135mm wentylator, 80+ Gold i nie ma wygórowanej ceny jak na swoje możliwości, jest to w sumie konkurencja dla Corsaira RM, dla mnie bardziej udana, ale to kwestia może gustu i przychylności do marki ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

wg mnie klej ma bąbelki więc wygląda na zrywane ALE zawsze mozna powiedziec ze zasilacz byl obklejony naklejką i ta 'plomba' poszla z naklejką lecz śruba nie byla ruszana I TUTAJ pojawia sie problem jesli skrupulatnie sprawdzą śrubkę ;)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Siema mozecie mi polecic jakis dobry, stabilny zasilacz np.550w do 400 zl dla mojego konfigu jak w sygnaturce. Teraz mam tego silentium i bardzo spadaja napiecia pod obciazeneim co chyba zawiesza mi gry. Mam bardzo mocno podkrecony procek i grafike. Podejrzewam zasilacz jako powod zwiech na np.gta5, poza tym piszcza mi cewki i nie ufam juz temu silentium pc bo czytalem ze sa slabe. Najlepeij by bylo miec jakiegos golda nie ?

Edytowane przez Premek1983
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...